Jump to content


Spendor Café


Milos A

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Po onome što sam ja slušao kad sam na brzinu svatio do AV Impulsa, razlika je u basu - ono što sam ja primetio. A2 lepo zvuči, visokotonci prijaju izuzetno, srednji odlični, bas dobar, kakav teba da bude. A4 je već kutija koja zaslužuje pažnju, iako je skuplja od A2, daje kompletan ugodjaj. Bas podnosi više tereta na A4, što je i razumljivo. Nisam ništa očekivao, jer nisam ništa ni planirao da kupujem, a veoma mi se svidelo to što sam čuo. Kada bih kupovao Spendor, a da ne potrošim mnogo to bi bio A2. Kada bih se rasplinuo i dao mašti na volju - to bi bio A4, po meni jedna opasno pristojna kutija, koja nije jeftina, ali život je surov ... Izvor je bio Chord 2 qute, a pojačalo Exposure 3010 S2D

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, SonicJim said:

Sonichammer, dali može jedna uporedba između A2 i A4? Jeli A4 samo veči A2 ili ima tu i nekih drugih razlika u karakteristiki zvuka?

Hvala ti na odgovoru.

 

Razlika je sustinski u gabaritu zvucnika tj u velicini kabineta koja svakako utice na prezentaciju i odredjuje razlike izmedju A2 i A4 manje vise na nacin na koji je Vlajo to opisao. A2 je namenjen manjim prostorijama dok A4 moze uspesno da savlada i prostore  nesto vece od 20m2.

Link to comment
Share on other sites

Prostorija u kojoj ih ja prezentujem ima 20m2, mozes da mi se javis i dodjes da cujes kako to radi. Mozemo da uporedimo sa A4 a mozemo uz A2 da u pomoc poxovemo i Rel subwoofer, npr T7i. :)

Licno mislim da je A2 ipak mozda mali za 24m2 ali bi, ponavljam uz solidan sub sigurno bio sposoban da ispuni i veci prostor od pomenutog. 

Na stranu sto bi sveukupna zvucna slika dobila na kvalitetu.

Sa kojim pojacalom se A2 slusa u tvojoj sobi?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...