Jump to content


Gitara [elektri�na] i prateća opreme za po�etnika


ras

Recommended Posts

Znam da ima gitarista na forumu, pa vas molim da pomognete.

 

Ideja je da se pazari elektriÄna gitara za potpunog poÄetnika i da se ne troÅ¡e novci na neÅ¡to Å¡to će možda da služi za skupljanje praÅ¡ine.

 

Naravno, potrebno je i pojaÄalo.

 

Da li Splintera (živog uÄitelja) zameniti nekim softverom za uÄenje i kojim?

 

Å ta mislite o onim poÄetniÄkim Suzuki kompletima u Playeru za oko 200€, ili sliÄno?

 

Ili treba bataliti el. gitaru i poÄeti sa akustiÄnom?

Link to comment
Share on other sites

Zivog ucitelja ne moze da zameni ni jedan softver - ucitelj uocava individualne probleme, softver drnda za svakog isto. A pogotovo kod (elektricne) gitare postoji hiljadu sitnica koje treba ispraviti na vreme - mute-ovanje nekoriscenih zica, polozaj (pre svega) desne ruke, sinhronizacija, lose navike, upotreba metronoma i stimera, ...

 

Jedino ucitelj moze da prati (uravnotezen) razvoj ucenika i propise mu individualnu "dijetu" - kada da poradi na onome gde je slab, kada da forsira ono gde je dobar itd.

 

Najbolje je da se instrument bira uz nadzor ucitelja - da se izabere vrat koji lezi ruci ucenika, da se proveri kvalitet instrumenta itd.

 

Sto se softvera tice, toga ima na tone - pocev od raznih interaktivnih kurseva, pa do "pratnji" za konkretne kompozicije (Guitar Pro, Powertab, Band-In-A-Box). To moze i preko PM...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam poceo sa guitar pro programom, nadjes tabove na netu i milina. A prva gitara mi je bio ibanex exr170, oko 19000din. Drug moj svira onog skvajera od 10000din (nekad je bio toliko) i to radi vise nego dobro za ulozeni novac! A ostaje dosta para za neko fino malo pojacalce. :) To je ova gitara:

 

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/5680-Squier-By-Fender-Bullet-Strat-with-Tremolo-HSS--Rosewood-Fretboard--Brown-Sunburst/

 

Splintera zameniti po mom misljenju, mozes sve sam i razvijes svoj stil. Fino je da odes na neki cas da pitas sta te muci, da ti neko pokaze tehniku ili slicno, ali da ides redovno je po meni glupost. :) Znaci guitar pro i problem je resen.

 

A ako ti se svira elektricna kupis elektricu, to je takodje druga najveca glupost koju ljudi stalno savetuju i to mahom oni koji i ne sviraju! :D Znaci ako vise volis taj zvuk i mislis da ti vise lezi elektricna kupis istu i kraj price! Mada jos nisam cuo da neko savetuje prvo akusticni bas pa onda elektricni. :D

 

A pojacalo gledaj da kupis polovno, ustedis kintu a i to je prva stvar koju ces da promenis kasnije. :) Za pocetak je 15w skroz ok a kasnije ako sviras negde i sa nekim uzmes bolje pojacalo, gitara ce i dalje da te sluzi. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ti jedna sjajna ponuda  :)

 

99% instrumenata koji se kupe klincima zavrÅ¡e na tavanu. Da se to ne bi desilo, uzmi mog Skvajera (sunburst je, naravno), portabl MarÅ¡alÄe i digi-pedalu sa efektima i tjunerom - na par nedelja. Ako se mali primi, lako ćeÅ¡ da odeÅ¡ i sve to kupiÅ¡. Ovo je pojaÄalce  :wub:

 

 

 

Najam iznosi 1 MoFi omot / dan. Pošteno?

Link to comment
Share on other sites

Za poÄetnika, poÄetniÄki komplet, da se ne razbacuju pare za neÅ¡to Å¡to će mladac možda brzo da batali. Gitare su dobre i polovne, samo je smeÅ¡no ako je Squier bullet by Fender deset hiljada (ne znam pravu cenu), da se kupuje polovan za sedam. Isto važi i za pojaÄalo. Treba samo pogledati da žice nisu previÅ¡e podignute da se mladac brzo ne zamori i odustane. Žuljeva će biti sigurno, ako to bude radio zduÅ¡no.

Ako ste neiskusni oko kupovine instrumenata, ipak je onda bolja varijanta prodavnica, tu bar imate neku sigurnost za vaÅ¡ novac, mada je najbolje da imate nekog sa vama ko zna da proba pre kupovine.

A za vas preporuka su silikonski Äepovi... :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ti jedna sjajna ponuda  :)

 

99% instrumenata koji se kupe klincima zavrÅ¡e na tavanu. Da se to ne bi desilo, uzmi mog Skvajera (sunburst je, naravno), portabl MarÅ¡alÄe i digi-pedalu sa efektima i tjunerom - na par nedelja. Ako se mali primi, lako ćeÅ¡ da odeÅ¡ i sve to kupiÅ¡. Ovo je pojaÄalce  :wub:

 

marshall-ms-2_m.jpg

 

Najam iznosi 1 MoFi omot / dan. Pošteno?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...