Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

thumbsup.gif

 

ako se sjećaÅ¡ Å¡to je oÄekivati od philipsa n4520. Meni fali na osovini držaÄa naba - Å¡ift -  i Äim ga naÄ‘em krećem u Äišćenje i sreÄ‘ivanje

ako ga već imaÅ¡ , i ako je samo to , isplati se ga srediti , nekima je preglomazan , ali meni je zvuÄno bio sasvim ok , većini to nije spojivo philips i rtr , ali sve je subjektivno i stvar ukusa , sve u svemu dok je bio kod mene , radio je bez greÅ¡ke i za moje potrebe ( 99% snimanje s vinila na rtr ) jako zadovoljavajuÄe , niÅ¡ta loÅ¡e o njemu ...................

Link to comment
Share on other sites

ako ga već imaÅ¡ , i ako je samo to , isplati se ga srediti , nekima je preglomazan , ali meni je zvuÄno bio sasvim ok , većini to nije spojivo philips i rtr , ali sve je subjektivno i stvar ukusa , sve u svemu dok je bio kod mene , radio je bez greÅ¡ke i za moje potrebe ( 99% snimanje s vinila na rtr ) jako zadovoljavajuÄe , niÅ¡ta loÅ¡e o njemu ...................

 

naravno da ga imam, trenutno je u ostavi, Äeka da rijeÅ¡im problem Å¡ifta i onda ide na Äišćenje, podmazivanje i podeÅ¡avanje.

 

To mi je jedini sa Äetiri traga, a obzirom na težu dostupnost traka moram ga srediti wink2.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Moguce da je ovo razlog

 

http://www.tapeproject.com/

 

Preporucuju negde ove trakase , samo ne znam gde bese ovo navedeno ( dok sam imao R2R ovo me je zanimalo ) .............

Link to comment
Share on other sites

Moguce da je ovo razlog

 

http://www.tapeproject.com/

 

Preporucuju negde ove trakase , samo ne znam gde bese ovo navedeno ( dok sam imao R2R ovo me je zanimalo ) .............

 

Uf, bilo mi je zlo dok sam gledao. Trake presnimljene sa mastera, kuku...

 

BH_08_3.jpg

 

TADroom2vidres.jpg

 

Sve sami Tehniksi :klanjanje  Å uco kupuj, ne pitaj Å¡ta koÅ¡ta  :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

 

 

Medju trakasima i gramofonima 1xxx,serije ostalo "trikotaza" uglavnom.

Link to comment
Share on other sites

http://www.audioaficionado.org/tape-machines/12672-new-analog-reel-reel-tape-software-sources.html

 

...Price is $ 450.00 USD for each Analogue Tape Copy. ...

 

...Price is $ 250.00 USD for this special Analogue Tape Copy. ...

Evo i sa izvora: http://www.positive-feedback.com/Issue63/opus3.htm

Price: One: $250; all other tapes: $450.

Link to comment
Share on other sites

The Tape Project tapes. Prices: Individual 15-ips/2-track tapes (two reels): $500; Selective subscription, Series 1and 2: $1800 for six tapes (can buy additional tapes @ $300 each; Full subscription Series 1 and 2: $3000 for all ten tapes. Note can't combine series 1 and 2 subscriptions. For further information, visit www.tapeproject.com  or call (360) 697-1936 or email: [email protected].

 

izvor http://positive-feedback.com/Issue46/tape_project.htm

 

i ovo 

 

 Now these guys show up at $200 per album by subscription, $329 if purchased individually they say. That sounds like a lot of money, but $200 in 2008 isn't all that expensive, really. It's not as much as $50 was in 1981. I don't think it's nearly as much as $17.95 was in 1958, and that bought a factory-duplicated, half-track 19 cm/sec (7½ inches per second). It's not as much as $16.95 or $12.95 or even $10.95 back then. Anybody who has filled a grocery cart or a gasoline tank should resonate with that.

     I have pilot friends who cut back on their flying complaining that aviation gasoline went from $3.50 to $5.50 a gallon so it's costing an extra $20 per hour to fly their airplanes. (At least jet engines stop whining when they're shut off.) The cheapest piece of junk flying at the airport is worth $20,000, about the same as a decent hifi rig. Just as it doesn't make sense not to fly $40,000 of machinery to save $20/hour of fuel expense, it doesn't make sense to forgo the best sound from $40,000 of hifi gear to save $200 per album on tape.

 

5pt-rhd.jpg 4je-51a.jpg

     At current prices for tape, royalties, packaging, and shipping, I don't think they're making a whole lotta money on this stuff. I believe in tape as an audiophile medium and so do they. If I want to get serious about music reproduction and hifi, then I believe tape is the audiophile medium for recorded music and, as long as the tapes sound terrific, I applaud this effort.

 

 

Sa ovog izvora  http://www.the-adam.com/adam/hifi/tape.html

Link to comment
Share on other sites

Ali pored toga sto cene lice, gore dole, moze da se gleda i kao jos jedan izvor gotovo snimljenih traka.

Znam da nije isto ali sluzi istom  :thumbsup2

ps

pored toga onaj text sa objasnjenjem autora zasto to ne smatra skupim mislim da moze da posluzi i za ono kada se preracunavauju cene starih uredjaja u nove vrednosti, Nije samo revalorizacija i dodavanje inflacije merodavno vec je neophodno i uporedjenje sta je tada moglo za te pare da se kupi ili kolika je tada bila plata nekoga a kakvi su te iste vrednosti/odnosi danas.

Link to comment
Share on other sites

Ali pored toga sto cene lice, gore dole, moze da se gleda i kao jos jedan izvor gotovo snimljenih traka.

Znam da nije isto ali sluzi istom  :thumbsup2

ps

pored toga onaj text sa objasnjenjem autora zasto to ne smatra skupim mislim da moze da posluzi i za ono kada se preracunavauju cene starih uredjaja u nove vrednosti, Nije samo revalorizacija i dodavanje inflacije merodavno vec je neophodno i uporedjenje sta je tada moglo za te pare da se kupi ili kolika je tada bila plata nekoga a kakvi su te iste vrednosti/odnosi danas.

 

Nemam ja problema sa cijenom. Cak mislim da ono sto valja treba i da kosta, posebno u ovim malim firmama koje se brinu o kvalitetu a prodaju samo u malim serijama. Jedini nacin da prezive je da imaju realne cijene. 

 

Kuzma je nedavno izjevio da bi cijenu Stabija XL mogao drasticno da spusti kada bi ga proizvodio i prodavao u serijama, kao na primjer Audi  ;-) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...