Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

Na slici broj 1 nešto ne štima , onaj ko ga je tako koristio

veze nema sa trakašima. A stanje uređaja na osnovu slika je :plakanje .

Katastrofa izgledaju. Totalni ludjaci su maltretirali ove masine. Imaju oko 20 novih BASF traka 10,5 incha. To cu da uzmem. Koliko kosta jedna ovakva traka?

 

Nije na metalnim reelovima vec kao na ovom Revoxu na slici. 

 

Ovaj genocid na Revoxima je strasan.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Katastrofa izgledaju. Totalni ludjaci su maltretirali ove masine. Imaju oko 20 novih BASF traka 10,5 incha. To cu da uzmem. Koliko kosta jedna ovakva traka?

 

Nije na metalnim reelovima vec kao na ovom Revoxu na slici. 

 

Ovaj genocid na Revoxima je strasan.

Aha, svetla na VU metrima ne rade i kada pustim play ne reaguju VU metri. Ili ima neko dugme gde se oni ukljucuju u sta cisto sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Po izgledu su mi se najviše svidjeli Revox F36, te Studer A/B62.

Jel ih netko imao prilike koristiti da kaže svoje mišljenje?

Jel bi bilo pametno nabavljati neki od tih modela u danaÅ¡nje vrijeme i ako bi,  postoji li servis?

Link to comment
Share on other sites

Možete li onda preporuÄiti neki noviji magnetofon (ili nekoliko modela) s jako dobrom mehanikom, dostupnijim dijelovima i po mogućnosti s jednostavnijom elektronikom?

ViÅ¡e mi se sviÄ‘aju modeli s analognim vu metrima i brojaÄima okretaja, te robusnim komandama kao na starijim modelima, ali važnije mi je da se može podeÅ¡avati signal na traci.

 

Dok sam pregledavao servisne priruÄnike od prijenosnih modela mi se svidjela mono Nagra E .

Link to comment
Share on other sites

Ne znam Å¡ta podrazumeva podeÅ¡avanje signala na traci. AKo je to monitoring jačine snimka, onda treba da znate da to kod Revoxa nema ni jedan model pre B77 i to bi uvek bio moj izbor po pitanju tona, izrade, dostupnosti delova i izgleda. Studer je već druga priča ali on je skuplji jer uvodi u troÅ¡ak leptir glava koje su mnogo skuplje. Nagru već nisam toliko proučavao. 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na mogućnost namjeÅ¡tanja sliÄno kao na kazetofonima (level, eq, bias - primijetio sam da neki magnetofoni to imaju, a neki ne), a ovu prijenosnu nagru sam samo dao kao primjer jednostavnosti, tj. kakav bih želio neprijenosni magnetofon.

Ustvari, krivo sam postavio pitanje.

Možete li preporuÄiti joÅ¡ nekoliko modela s kvalitetnom mehanikom i dostupnim dijelovima (osim B77)?

Mislite li na obiÄni B77 ili i mk2 verziju?

 

p.s. nemorate me oslovljavat iz poštovanja, dosta sam mlađi.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na mogućnost namjeÅ¡tanja sliÄno kao na kazetofonima (level, eq, bias - primijetio sam da neki magnetofoni to imaju, a neki ne).

 

 

Који Ñу то магнетофони?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

TJ, ne razumijem se puno u magnetofone, ali primijetio sam da neki imaju (zaboravio sam koji modeli) takve oznake i potenciometre za namjeÅ¡tanje otraga ili sa strane - ili sam možda pogreÅ¡no proÄitao.

U to je vrijeme bilo traka na biranje, a sad ih proizvode još jedna ili dvije firme, pa sam mislio da je bolje da imaju takve mogućnosti namještanja.

Mislim da sam prije nekoliko godina negdje na internetu proÄitao da su postojali magnetofoni s takvim automatskim namjeÅ¡tanjem.

Link to comment
Share on other sites

bilo koji ..........

najmanje rizika , jer će te neko odrati za b77 i do 2-3 puta više nego a77 i onda kad budeš prodavao , ako ti se neće sviđati , kuku lele .....

a a77 nabaviÅ¡ za cca 150e i prodaÅ¡ ga za 149e ako ti neÅ¡to ne bude odgovaralo , sve je to subjektivno , vjeruj mi , imam pet magnetofona u sobi i imao sam sve žive , od njih je jedan a77 i njega ne dam ni pod razno-razno ........... , uostalom nemoj se zaletavati nego i posluÅ¡aj malo ostale savjete , sama Äinjenica da se na ebay-u neki primjerci već prodaju za 400-450e ti dovoljno govori , oÄigledno su neki na vrijeme prepoznali kvalitetu ..........

Link to comment
Share on other sites

Pregledavao sam podatke na internetu, gdje piÅ¡e da je tehnoloÅ¡ki A77 loÅ¡iji od njegove tri novije generacije koje su sliÄnije boljem B77 koji se lakÅ¡e servisira, a PR99 je profesionalni model.

MiÅ¡ljenja o zvuku su razliÄita, pa jedino (kao i obiÄno) preostaje isprobati ih kod nekoga tko ih ima i odluÄiti se.

 

Willy i Nenchi, mnogo hvala na odgovorima i savjetima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...