Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zatezanje trake sa osetljivošću od 6 decimala:

 

Ima jedan "sa onu stranu" bare koji je u sliÄnoj klasi:

 

 

Ampex ATR100 running at 30 IPS and stressed with a simulated ovalized

reel hub in playback. This is the only existing recorder that can play

within original W&F specs even with highly irregular shape of the

reels. The recorder was shown at AES in NY in 1976, still perfectly

working, using two squared hubs instead of normal. It seems that Studer

engineers had a strong headache that day....

DON'T TRY THIS WITH

ANY OTHER MODEL OF REEL RECORDER OR YOU WILL SERIOUSLY DAMAGE IT AND/OR

THE TAPE. DON'T EVEN TRY ON A NOT WELL WORKING OR BADLY CALIBRATED

ATR100 TOO.

Link to comment
Share on other sites

Evo i meni je stigao jedan dugo treženi Revox G-36, magnetofon je u apsolutnom mint stanju, kako vizuelno tako i tehniÄki,  njegov zvuk je poezija za uÅ¡i, Äitao sam, sluÅ¡ao od raznih ljudi ali da je tako dobar zaista nisam mislio. Moram zahvaliti Stanislavu iz Å apca na i viÅ¡e nego fer odnosu, Äovjek mi je samo na moju rijeÄ ostavio magnetofon i saÄekao me jedno vrijeme, sve Å¡to je rekao o stanju mega pokazalo se toÄnim a bio je toliko susretljiv da ga je Äak i dovezao do granice, Å¡to viÅ¡e oÄekivati.

Evo par slika

 

BRAVO!

Sjajno!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestam na Revoksu.

 

DeÄki hvala, sad kad znam da sam vas spasio od iskuÅ¡enja puno mi je lakÅ¡e :)

Stradi ma kakav ukras, ovaj meg radi za nepovjerovati, godinama imam B-77 i on ima odliÄan zvuk ali ovaj G-36 ima sve to samo joÅ¡ obavijeno velom cijevne topline, uh baÅ¡ mi je trebalo malo radosti.

Bravo. Čestitam kolega na Revoksu. Srećno slušanje. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Miso, Suca hvala :thumbsup2 , ja sam joÅ¡ u Å¡oku od zvuka,  :klanjanje jednostvno je nemoguÄe opisati tu magiju koja uvlaÄi u sluÅ¡anje, mislim si  pa bože moj dali je moguÄe da je to napravljeno prije 50 godina i da tako svira, kako tek onda rade prave studijske maÅ¡ine. Danas snimam cijelo poslijepodne pa sam morao otiÄi u svoju sobu  po trake bilo me stid pogledati mog B-77, jadnik nije se zavrtio barem dva mjeseca ali hoÄe obeÄao sam mu :)

Link to comment
Share on other sites

studijska masina je studijska masina, a lampas je lampas i to Revoxov ;-) taj meg je bog!....i budi sretan da ga imas u tako dobrom stanju....to je bila dobra cijena.

Sad kad ga budes slusao...spoji 77 micu i shvatit ces koje su to razlike u karakterima. Kad bi G36 bio zena, bio bi veseli komad sa casom vina u ruci, obrijanom micom te prebacenom jednom nogom preko naslona fotelje...naravno halteri su isto u igri :-) ....B77 e nju bi morao izvesti na veceru, pila bi Jack Daniels, sve bi to platio pun k. i maznuli bi se u ulazu nekom, jer bi joj kocnice popustile :-) hahaha

Link to comment
Share on other sites

M

ja sam joÅ¡ u Å¡oku od zvuka,  :klanjanje jednostvno je nemoguÄe opisati tu magiju koja uvlaÄi u sluÅ¡anje, mislim si  pa bože moj dali je moguÄe da je to napravljeno prije 50 godina i da tako svira, kako tek onda rade prave studijske maÅ¡ine. Danas snimam cijelo poslijepodne pa sam morao otiÄi u svoju sobu  po trake bilo me stid pogledati mog B-77, jadnik nije se zavrtio barem dva mjeseca ali hoÄe obeÄao sam mu :)

 

Respect za Revox i za lampe i za tebe :thumbsup2  Malo ti i zavidim :evil:  Nadam se da ćeÅ¡ uskoro da otvoriÅ¡ muzej - legat, pa da se svi malo igramo sa tvojim spravama  :wave2

Link to comment
Share on other sites

MiloÅ¡e hvala, Å¡to se tiÄe zavisti možete mi zavidjeti samo na supruzi koja me desetljeÄima trpi a sve ostalo je kupljivo novcem i svakome dostupno :)

Ako ikada i neÅ¡to otvorim to se neÄe zvati muzej nego vrtiÄ za preraslu djecu sa poteÅ¡koÄama u odluÄivanju koja im je  ( igraÄka) flaÅ¡ica najdaraža :razz:

Link to comment
Share on other sites

MiloÅ¡e hvala, Å¡to se tiÄe zavisti možete mi zavidjeti samo na supruzi koja me desetljeÄima trpi a sve ostalo je kupljivo novcem i svakome dostupno :)

Ako ikada i neÅ¡to otvorim to se neÄe zvati muzej nego vrtiÄ za preraslu djecu sa poteÅ¡koÄama u odluÄivanju koja im je  ( igraÄka) flaÅ¡ica najdaraža :razz:

 

Upisujem se u hi-fi vrtić, i to u celodnevni boravak  :)

 

Mali detalj, ali meni zabavan: vintage ikonice na testerima :wub:  Premotavanje ima tri strelice (jako se žurimo!), play ima notu koja ide polako, a record je tri talasića - slažemo muziku na traku, jel' tako?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,otac i ja kao zaljubljenici u hifi,najvece blago koje imamo su Revox b77 mk 2 i Tandberg td 20a.Revox je ocev,u izvanrednom je stanju posto je kupljen u prodavnici,dok sam ja kao klinac skupio novac za polovnog Tandberga.

Pre par godina sam ga odneo na servis u radio Beogradu,na stelovanje i podmazivanje,nadajuci se da ce izici kao stara doterana lepotica.Ali nazalost,doziveo sam da su mu ostetili mehanizam na levoj traci(traka mrda pri motanju i stvara eletricitet,msm da je izbacen iz ose) i rastelovali su mi glave.Molim vas za pomoc ako znate nekog dobrog servisera ili nekog ko moze dobaviti rezervne delove.Ovakav sluzi samo kao estetski detalj posto je spolja u idealnom stanju,a svako ko udje u stan prokomentarise da je prelep,ali mene to jos vise porazi jer ne mogu da ga doteram u funkcionalno stanje i uzivam u njemu,Hvala unapred na savetima. 

 

PS.slike cu uskoro okaciti

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam, nema manjeg od Revox PR99.

Nisam siguran da Rusi nisu nešto manje smislili. Neki od njihovih primera su me fascinirali izradom.

SliÄno važi i za MechLabor (koji, doduÅ¡e, nije portabl, ali je Å¡to se naÄina voÄ‘enja trake i njegnog zatezanja tiÄe vrlo zanimljiva sprava).

Ne treba prenebregavati neke istoÄne modele.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,otac i ja kao zaljubljenici u hifi,najvece blago koje imamo su Revox b77 mk 2 i Tandberg td 20a.Revox je ocev,u izvanrednom je stanju posto je kupljen u prodavnici,dok sam ja kao klinac skupio novac za polovnog Tandberga.

Pre par godina sam ga odneo na servis u radio Beogradu,na stelovanje i podmazivanje,nadajuci se da ce izici kao stara doterana lepotica.Ali nazalost,doziveo sam da su mu ostetili mehanizam na levoj traci(traka mrda pri motanju i stvara eletricitet,msm da je izbacen iz ose) i rastelovali su mi glave.Molim vas za pomoc ako znate nekog dobrog servisera ili nekog ko moze dobaviti rezervne delove.Ovakav sluzi samo kao estetski detalj posto je spolja u idealnom stanju,a svako ko udje u stan prokomentarise da je prelep,ali mene to jos vise porazi jer ne mogu da ga doteram u funkcionalno stanje i uzivam u njemu,Hvala unapred na savetima.

PS.slike cu uskoro okaciti

Moj ti je savjet da, ako ti stari ima neku pusku da se vratis u servis sa njom I Tandbergom....nema druge solucije!
Link to comment
Share on other sites

Tandberg TD 20a,a za ime servisera nisam siguran posto sam do njega dosao preko coveka koji radi u RBG.Kazem to jer sam bio vrlo razocaran rezultatima servisa,jer je moj Tandberg izazao u duplo gorem stanju.Znam da oni poseduju adektvatnu opremu(sta vise cuo sam da su bas za Revoxa strucnjaci),verovatno i kadar,ali je izgleda moja veza bila losa...pa iz tog razloga molim za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Branko, da odgovorim na tvoje pitanje, za Tandberg ne postoje rezervni delovi, osim sa polovnih mašina. Možeš malo detaljnije da opišeš kvar koji je nastao nakon popravke, kako se to odrazilo na zvuk i funkcionisanje, i da postaviš neke slike. preporučujem ti da otvoriš zasebnu temu u podforumu "Vintage".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...