Jump to content


kupovina u Madjarskoj ?


dr Pavlovic

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Pre dva dana smo u Segedinu kupili receiver, cekali na granici 7h (2h dok se nismo približili granici i jos 5h od ukljuÄenja u red za afu), uz malo sreće zbog poÅ¡tenja naÅ¡i nas pustili bez placanja carine, koja je trebalo da iznosi 30%... A da li se isplati, hm.....da smo platili carinu u ovom slucaju se ne bi isplatilo. A za povrat pdv-a ne razumem kako stvari funkcioniÅ¡u, jer na jednom raÄunu piÅ¡e 27%, ali su nam dali i Global blue na kom povrat iznosi oko 14%... Ako je moguće u njihovoj prodavnici dobiti pun iznos pdv-a, nije nam problem da odemo do Segedina... Ako se neko zaista razume u problematiku, zamolila bih da objasni ...

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljno si se izlupao. Sto godina si na forumu a nisi do sada shvatio da ovo nije komercijalni sajt, tako da nema nikakve koristi da ti to sada objaÅ¡njavam, ili, recimo, Å¡ta je to EU, kolike su tamo uvozne carine a kolike u Srbiji, da je MaÄ‘arska Älanica EU a Srbija nije, zaÅ¡to je i Å¡ta i gde jefitinije - Å¡ta ćemo s onim cenama koje su niže u Srbiji nego preporuÄene u EU?

Å to se tiÄe reda, ja ne znam jesi li ti nekada bio u MaÄ‘arskoj, ja konkretno jesam poslednji put upravo pre par nedelja i video sam taj red koji se proteže niz ravnicu u nedogled.

Link to comment
Share on other sites

Osnovno je da se na granicu , na AFU stigne sto je moguce ranije. Po mogucnosti u prepodnevnim casovima ( pre 12h ). Znaci ako se ide u Metro i CORU onda se krece tako da se u nju stigne negde oko otvaranja . Ruta mora biti poprilicno isplanirana. Ako idete u neku od drugih prodavnica u gradu , takodje stelujte da stignete na AFU sto je ranije moguce.

Naravno da je ovo moguce samo ukoliko idete sopstvenim prevozom ( znaci polazak iz BG i okoline oko 2.00-3.00 ). A ukoliko povedete i neku osobu lepseg pola , misija "stici na vreme na AFU" je nemoguca :D

EDIT: mislim da ovoj temni nije mesto u ovom delu foruma vec u Offtopicu

Sad ćeš me opet optužiti da odvraćam ljude od Mađarske, ali majke mi: ako treba da uradim sve ovo što si naveo, i da na to dodam troškove puta - spreman sam da dodam ekstra profit distirbuterima i dobijem to franko Beograd. ;-)

Link to comment
Share on other sites

znam na zalost previse nasih ljudi koji bi sve ovo radili i zbog 5 evra ustede i onda svima probili glavu kako su super prosli...ne kazem da ovde ne vlada dranje sa cenama, ali ne znam koja bi me usteda naterala na kampovanje na granici...narocito sto bih se gurao sa dostavljacima mleka u 3 ujutro u kori kako bih stigao kod drazesnih madjarskih carinika na izivljavanje...drugo, uvek postoji solidna kolicina audio-video uredjaja po konkurentnim cenama (ili cesto i dosta nizim) od evropskih tako da je samo potrebno malo preusmeriti interesovanja sa uredjaja a na uredjaj b...

Link to comment
Share on other sites

Na zalost , mnogima je u ovoj tzv drzavi ta usteda od par stotina eura mozda i jedini nacin da dodju do nekog komada tehnike. ( zelenaske kredite banaka nikad nisam smatrao pametnim nacinom za to )

Ako je usteda jednomesecna ( ili cak i vise) plata, onda se , po meni , takvo jednodnevno maltretiranje ipak isplati... jbg maltretiramo se i da zaradimo tu mesecnu platu

Link to comment
Share on other sites

Drugari,

da se zahvalim svima na ovoj korisnoj diskusiji. Ipak sam odustao od kupovine u Madjarskoj, a najvise zato sto je moj drugar (koji ima Korato pojacalo i neke skupe zvucnike ) ispljuvao kombinaciju : Maranz 7004 + Monitor Audio RS 6, (za Marantza je rekao da ima STK kolo u izlazu, da nema tranzistore, a za MS RS6 da su plasticne kalotne) tako da mi se smucila potraga za hi-fi-jem, pa sam narucio jedan stari risiver Onkyo TX 7730 i uzecu neke zvucnike uz njega (200-300 eura) i da malo odmorim mozak od kupovine.

Btw, evo kad sam vec tu, da vam ispricam kako to izgleda u Americi, a vezi toga, da li se isplati maltretirati se jedan dan ili ne. Sinoc mi je pricao drugar, kako je pre par godina kupovao tehniku u US.

Naime, on i zena su otisli tamo, uzeli stan, ali nista nisu imali od tehnike. Onda su krenule bozicne rasprodaje. On je otisao ispred trznog centra, gde su bile rasprodaje, oko 20h .. sneg polako poceo da pada..pa je pozvao kuma da mu donese vrecu za spavanje i caj ...cekao je sve do 05.00 ujutro. napolju vec napadao sneg 10-ak cm. ali kaze da se isplatilo, jer je na primer, TV koji kosta 1000 dolara, kupio za 500-600 ..sve u svemu, potrosio je par hiljada dolara i jos toliko ustedeo. ali kaze, da vise tako ne bi cekao ;)

Link to comment
Share on other sites

Ovo sa carinom su sjajne vesti.Ne verujem da ce iko dozvoliti da mu neko podcenjuje inteligenciju velikim marzama,visim cenama i sl.Mene zapravo i ne zanima kolika je marza ako su cene dobre,po meni bi trebale biti nize nego u inostranstvu,jer su i troskovi poslovanja nizi.

Link to comment
Share on other sites

Drugari,

da se zahvalim svima na ovoj korisnoj diskusiji. Ipak sam odustao od kupovine u Madjarskoj, a najvise zato sto je moj drugar (koji ima Korato pojacalo i neke skupe zvucnike ) ispljuvao kombinaciju : Maranz 7004 + Monitor Audio RS 6, (za Marantza je rekao da ima STK kolo u izlazu, da nema tranzistore, a za MS RS6 da su plasticne kalotne) tako da mi se smucila potraga za hi-fi-jem, pa sam narucio jedan stari risiver Onkyo TX 7730 i uzecu neke zvucnike uz njega (200-300 eura) i da malo odmorim mozak od kupovine.

Btw, evo kad sam vec tu, da vam ispricam kako to izgleda u Americi, a vezi toga, da li se isplati maltretirati se jedan dan ili ne. Sinoc mi je pricao drugar, kako je pre par godina kupovao tehniku u US.

Naime, on i zena su otisli tamo, uzeli stan, ali nista nisu imali od tehnike. Onda su krenule bozicne rasprodaje. On je otisao ispred trznog centra, gde su bile rasprodaje, oko 20h .. sneg polako poceo da pada..pa je pozvao kuma da mu donese vrecu za spavanje i caj ...cekao je sve do 05.00 ujutro. napolju vec napadao sneg 10-ak cm. ali kaze da se isplatilo, jer je na primer, TV koji kosta 1000 dolara, kupio za 500-600 ..sve u svemu, potrosio je par hiljada dolara i jos toliko ustedeo. ali kaze, da vise tako ne bi cekao ;)

Link to comment
Share on other sites

Posted · Hidden by Infidel, January 5, 2013 - No reason given
Hidden by Infidel, January 5, 2013 - No reason given

Naravno da nece sniziti cene - u Srbijici je trgovina najisplatljivija delatnost a ako profit nije 300 % onda to nije trgovina. Imaju vecu zaradu nego kad bi prodavali drogu

Link to comment

...

Naime, on i zena su otisli tamo, uzeli stan, ali nista nisu imali od tehnike. Onda su krenule bozicne rasprodaje. On je otisao ispred trznog centra, gde su bile rasprodaje, oko 20h .. sneg polako poceo da pada..pa je pozvao kuma da mu donese vrecu za spavanje i caj ...cekao je sve do 05.00 ujutro. napolju vec napadao sneg 10-ak cm. ali kaze da se isplatilo, jer je na primer, TV koji kosta 1000 dolara, kupio za 500-600 ..sve u svemu, potrosio je par hiljada dolara i jos toliko ustedeo. ali kaze, da vise tako ne bi cekao ;)

Link to comment
Share on other sites

Pozdravi druga. Odmah se vidi da je ozbiljan poznavalac pre svegazato sto ima Kurato a onda i jer je ispljuvao Marantz i Monitor Audio kombinaciju koja svakako nije vrhunska ali je sasvim korektna. Kazi mu da promeni hobi. U ovom se nije bas proslavio.

Sreca ziva sto se ovaj tvoj doselio pred bozic. Zamisli da se doselio mesec dana kasnije pa morao da ceka 11 neseci da se ocese za popust.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...