Jump to content


kupovina u Madjarskoj ?


dr Pavlovic

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

U slucaju povracaja poreza preko Global Blue, moze da se dobije nazad samo 2/3 poreza, ovo se moze ostvariti na dva nacina:

1. pri sledecem odlasku u HU na terminalu za vinjete

2. kod nas u Raiffeisen banci i to u dinarima (preracunava se prvo iz HUF u EUR pa iz EUR u RSD, tako da se zbog razlike u kursevima na recimo 50e poreza gubi oko 5)

U slucaju povracaja poreza direktno u radnji u kojoj je roba kupljena moguce je podici skoro ceo porez (uglavnom naplate neke sitne provizije reda 5-10e, zavisno od sume)

Link to comment
Share on other sites

...a sto treba da doprinese tome da roba kod nas ne kosta vise nego drugde,pa da kupovina u inostranstvu pa I tema postanu neintresantni.Ima ovde I pozitivnih primera da nesto bude I jeftinije nego napolju,porez je ovde manji,cenkanje je na pr.javna tajna narocito kod malo skuplje opreme ili kupovine celog sistema.Nista lose za forum da neko navede koliko kosta nesto ovde,a koliko napolju pa da isprovociramo neku pozitivnu diskusiju.Treba navesti I realne troskove da bi se nesto dopremilo kod nas

Link to comment
Share on other sites

Cela sustina je razlika u ceni primer,

http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/Televizori/sony-KDL_46HX751-3D-LED-FullHD-17563/ око 1500.00 eura

http://www.kozpontiszalon.hu/sonykdl46hx751# око 1117.00 eura

E sad afa je 27% prijavis, primer tv overis papire i vratis se i uzmes afu,

na nasoj carini, carina i pdv 26% , tako da dodje isto , ali sve zavisi od carinika broj lica u kolima da li zamuri ili ne.Ljudi koji dovoze robu primer tv donesu po nabavnoj ceni koliko kosta u prodavnici tamo.

Link to comment
Share on other sites

Cela sustina je razlika u ceni primer,

http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/Televizori/sony-KDL_46HX751-3D-LED-FullHD-17563/ око 1500.00 eura

http://www.kozpontiszalon.hu/sonykdl46hx751# око 1117.00 eura

E sad afa je 27% prijavis, primer tv overis papire i vratis se i uzmes afu,

na nasoj carini, carina i pdv 26% , tako da dodje isto , ali sve zavisi od carinika broj lica u kolima da li zamuri ili ne.Ljudi koji dovoze robu primer tv donesu po nabavnoj ceni koliko kosta u prodavnici tamo.

Link to comment
Share on other sites

Doc Holliday je dao najbolje objaÅ¡njenje cele priÄe...Dakle, AFU možeÅ¡ da podigneÅ¡ odmah pri izlasku iz Madjarske (naravno, kad dobijeÅ¡ overene papire od carinika).PredjeÅ¡ dvadesetak koraka do Ibusz-a (ili nekog drugog Å¡peditera) i podigneÅ¡ pare - raÄunaj cca 15%.Nisam kupovao hi-fi, ali priÄam o iskustvu nakon kupovine u IKEA radnji...

Link to comment
Share on other sites

Doc Holliday je dao najbolje objašnjenje cele priče...Dakle, AFU možeš da podigneš odmah pri izlasku iz Madjarske (naravno, kad dobiješ overene papire od carinika).Predješ dvadesetak koraka do Ibusz-a (ili nekog drugog špeditera) i podigneš pare

Jeste, s tim Å¡to je red do Minska.

Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane razumem ovakva kontra ( odvracajuca ) pisanja moderatora.. Jbg sajt se finansira reklamama nasih distributera . Ali bi i oni sami ( distributeri ) mogli uciniti nesto. Da smanje svoje marze ( cesto isti artikli preko kostaju i do 20-25% manje i to sa AFAom ), da razlika u ceni bude tolika da nam se ne isplati to maltretiranje putovanja sa AFAma i carinama

Ozbiljno si se izlupao. Sto godina si na forumu a nisi do sada shvatio da ovo nije komercijalni sajt, tako da nema nikakve koristi da ti to sada objašnjavam, ili, recimo, šta je to EU, kolike su tamo uvozne carine a kolike u Srbiji, da je Mađarska članica EU a Srbija nije, zašto je i šta i gde jefitinije - šta ćemo s onim cenama koje su niže u Srbiji nego preporučene u EU?

Što se tiče reda, ja ne znam jesi li ti nekada bio u Mađarskoj, ja konkretno jesam poslednji put upravo pre par nedelja i video sam taj red koji se proteže niz ravnicu u nedogled.

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljno si se izlupao. Sto godina si na forumu a nisi do sada shvatio da ovo nije komercijalni sajt, tako da nema nikakve koristi da ti to sada objaÅ¡njavam, ili, recimo, Å¡ta je to EU, kolike su tamo uvozne carine a kolike u Srbiji, da je MaÄ‘arska Älanica EU a Srbija nije, zaÅ¡to je i Å¡ta i gde jefitinije - Å¡ta ćemo s onim cenama koje su niže u Srbiji nego preporuÄene u EU?

Å to se tiÄe reda, ja ne znam jesi li ti nekada bio u MaÄ‘arskoj, ja konkretno jesam poslednji put upravo pre par nedelja i video sam taj red koji se proteže niz ravnicu u nedogled.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...