Jump to content


Jeftin sistem od 200 do 250 eura


Dzek

Recommended Posts

Evo ovako, hocu da sklopim sto jeftiniji, a najkvalitetniji C sitem za Pc za navedeni budzet. U obzir dolazi polovna ocuvana oprema po najpovoljnijim cenama.( sto narvno trazi strpljenje ,ali ne zurim). Znaci,

1.mini disk ili zvucna ( ili i jedno i drugo ),

2.pojacalo ili receiver ,

3.zvucnici.

Zvucnici sto manji jer planiram da ih drzim na stolu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo ovako, hocu da sklopim sto jeftiniji, a najkvalitetniji C sitem za Pc za navedeni budzet. U obzir dolazi polovna ocuvana oprema po najpovoljnijim cenama.( sto narvno trazi strpljenje ,ali ne zurim). Znaci,

1.mini disk ili zvucna ( ili i jedno i drugo ),

2.pojacalo ili receiver ,

3.zvucnici.

Zvucnici sto manji jer planiram da ih drzim na stolu.

Znaci sve ovo sto si naveo od 1 - 3 za ukupno 250 eura. Jel tako

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako, hocu da sklopim sto jeftiniji, a najkvalitetniji C sitem za Pc za navedeni budzet. U obzir dolazi polovna ocuvana oprema po najpovoljnijim cenama.( sto narvno trazi strpljenje ,ali ne zurim). Znaci,

1.mini disk ili zvucna ( ili i jedno i drugo ),

2.pojacalo ili receiver ,

3.zvucnici.

Zvucnici sto manji jer planiram da ih drzim na stolu.

Mission M31 bi trebali biti max 80eu

http://www.audiomarketingservices.fr/mission/images/mission_m31i_webbig.jpg

Onkyo 575 resiver se moze nac i po 100eu

http://m.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/onkyo-tx-ds-575-oglas-5994304

Sto se tice MDa, ako mislis Sony nemoj nista ispod oznake 900 uzimati, radje nekog frugog proizvodjaca. 920 ili 940 su vec oko 100eu, ali su dobri uredjaji.

To sam ti ja sad bezveze nabubao primjere...ali mali M31 ce te zadovoljiti, jer su allround kutije sa dobrim basom, a Onkyo TX 575 je mrcina, ali malo stara, jer ne pokriva najnovije AV standarde, ali to ti ni nije bitno, lijepo i izgleda...moze se svasta naci za 250 eu.

Link to comment
Share on other sites

Razmisli o Apple Air Portu.

I ruter i streamer ( samo red book doduÅ¡e ). Iz njega može i u DAC ako baÅ¡ mora. Neki aktivni zvuÄnici i :bounce:banana .( bežiÄni zvuÄnici su sad baÅ¡ trend)

To ako je za sistem na stolu sa PCem. A još par Apple Air portova i eto mjuze i na sistemima A i B.

Umesto aktivnih zvuÄnika može neko mini pojaÄalo ( mini stub) i odgovarajući zvuÄnici. Ja sam uzeo za C sistem DENON mini liniju i jednu jabuku. OduÅ¡evljen sam kako to svira i za koje smeÅ¡ne pare. (Ostalo bi ti para u budžetu)

post-10168-0-20891900-1355101654_thumb.jpost-10168-0-79648000-1355101678_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Aktivni zvucnici bi mozda i mogli, ali slobo sam upucen koje bih mogao da koristim, znam samo da je hvaljen Micro Lab, mini linija mi je nekako prihvatljivija, nejasan mi je nacin povezivanja sa mini linijom.

PC WiFijem do APPLE AIrPorta koji 3,5mm bananicom na CHINCH kablom ide u AUX mini linije

Ja za istu svrhu koristim ovo pojacalo http://www.kupujempr...ter_id=5791223. Ima ugradjen dac 1541 i svira sasvim korektno, izbegao bi kupovinu mini disca i ostalo bi ti vise para za zvucnike.

Izvanredno pojacalo, steta sto je defektno. Ako se malo upgraduje ( trenutno mi je jedno na kanalu) moze da predstavlja best baj. I amp i DAC ujedno. Samo sto je preveliko za sto sa PCem.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...