Jump to content


HTPC...


kameleon

Recommended Posts

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Simpaticno resenje. Problem buke hdd resio sam uz pomoc Data severa koji se nalazi u drugoj prostoriji ali komp pored mlatimudijalnog i sluzi i za rad.

Kuciste je potpuno necujno, pored sistema a monitor je sa 5m kablom na drugom kraju. Tastature i mis su bezicni.

Nekako sam pre za 7 ali ona zauzima vise prostora. Glavni codec za sliku ti je koji od ta 3?

Da ali to mi opisu deluje kao klasican all around PC (imam i to). ;)

Mislim da ovde (za HTPC) nije bitno da li je Win7/8, generalno sistem treba da je sposoban da pusti muziku ili film, a tu Win7 nije nista bolji od XPa sem sto je dosta glomazniji i trosi vise resursa. I najbitnije dosta je tezak za custom-izaciju, radio sam i to ali rezultati nisu ni blizu nLite-a na XPu.

LAV filteri (zbog GPU akceleracije) + madVR kao video renderer, nema ovaj je glavni ovaj sporedni. ;)

To mi deluje dobro - pogotovo sto imam jedan Transcend 1 GB IDE Flash na koji nisam uspevao da spakujem nista osim "Legacy" izdanja Windows - muka.

Bilo bi to interesantno probati.

Pero nije problem da ti dam tu moju instalaciju (mozda i da je upload-ujem na rapidshare ili tako nesto). :) Mozda je mogla biti i manja, ali sam u taj XP SP3 dodao i neki postSP3 update pack koji je dodao nekih 50MB.

Inace zaboravih da pomenem kao mis i tastaturu koristim ovu spravicu. :)

46141102.jpg

Od ranije imam i Logitech UltraX Media Remote daljinac.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem, bice veceras/sutra.

Inace dosta tweakova sam radio nakon instaliranja, tj ovo sa CPlaya, tako da ti nije implementirano u samo instalaciju.

Lenovo N5902 je sjajna spravica, jednostavno ne mogu da zamislim da moram da koristim klasican mis/tastaturu na HTPC-ju. Imam i taj Logitech daljinac, programirao sam ga u EventGhost-u da mogu da pokrenem audio plejer, da ucitam pesmu/album, da pustim video plejer, film, da ucitam titlove, da otvorim CD uredjaj, da ugasim/restartujem masinu, al opet nije to to.

Link to comment
Share on other sites

Da ali to mi opisu deluje kao klasican all around PC (imam i to). ;)

Mislim da ovde (za HTPC) nije bitno da li je Win7/8, generalno sistem treba da je sposoban da pusti muziku ili film, a tu Win7 nije nista bolji od XPa sem sto je dosta glomazniji i trosi vise resursa. I najbitnije dosta je tezak za custom-izaciju, radio sam i to ali rezultati nisu ni blizu nLite-a na XPu.

LAV filteri (zbog GPU akceleracije) + madVR kao video renderer, nema ovaj je glavni ovaj sporedni. ;)

Naravno, nego nisam hteo da pravim 2 kompa u istoj sobi nego sklopio u jedan.

Koristio sam CoreAVC, Hali i FF ali izgled da je dobar tvoj predlog LAV + madVR.

Probao i ok je. Thx...

Nasao setup ovde http://www.avsforum.com/t/1357375/advanced-mpc-hc-setup-guide imas li mozda neki dodatak?

Link to comment
Share on other sites

Naravno, nego nisam hteo da pravim 2 kompa u istoj sobi nego sklopio u jedan.

Koristio sam CoreAVC, Hali i FF ali izgled da je dobar tvoj predlog LAV + madVR.

Probao i ok je. Thx...

Nasao setup ovde http://www.avsforum....-hc-setup-guide imas li mozda neki dodatak?

Ja sam ranije koristio CoreAVC dekoder zbog podrske za CUDA za nV graficke karte, ali sam presao na LAV filter (koji isto podrzava CUDA ali i DXVA), mada to ne (bi trebalo da) utice na kvalitet slike.

Ono sto utice na kvalitet slike je video renderer, ranije sam koristio haali, a u zadnje vreme madVR koji je bez premca.

Taj setup sam i ja koristio, mislim da je to dovoljno. ;)

Link to comment
Share on other sites

Moje neko skromno misljenje je da prosto nema poredjenja Mac-Pc prednost dajem Mac-u jer to prosto radi savrseno i to je to, nije on dzabe skup. OS tek ne moze da se poredi windows zaostaje neuporedivo mnogo bio XP Vista 7 ili 8! Sa nekim recimo i5 ili i7 mac mini extra varijanta ali isto tako moze da se napravi dobar HTPC na Windows platformi ali ne sigurno za 450 € , Uzmite u obzir SSD pod obavezno , core i5 minimum ili neki AMD koji se naravno mnogoooo vise greje u odnosu na Intel pa mu samim tim i treba bolje hladjenje (vise buke) pa dobra graficka kartica , dobra ploca pa na sve to neko dobro vodeno hladjenje bilo bi preporucljivo i na kraju muzicka kartica ili dac ! Ja to ne bih mogao da spakujem u 450 € ali nikako ! Mozda neku solidnu masinicu koja sigurno nece bolje raditi od tog Mac Mini-ja znate kako kazu jednom mek zauvek mek ! Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ja jesam orjentisan prema Apple uređajima, ali i meni nije jasno šta će nekome i5, neintegrisana grafika i vodeno hlađenje za HTCP mašinu?????

Ko hoće da pravi HTCP danas mu je apsolutno svejedno, ako posmatramo hardversku zahtevnost, Å¡ta će da izabere, poÅ¡to i najslabiji danas dostupan nov CPU, sa najjeftinijom full integrisanom matiÄnom ploÄom će raditi.

Poenta je da se sve to uklopi kako treba, sa fanless napajanjem i atraktivnim case-om.

I da se nađe pogodan Linux distro.

A Å¡to se tiÄe minija kao HTCP maÅ¡ine, danas može da se kupi polovan C2D mini za fine parice, a radiće kao HTCP bez da Å¡tucne.

Nov mini je skup da bi bio samo HTCP.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne treba mi neka ultr-giga-mega jaka konfiguracija koja ce da stoji u polici i sa koje ce da svira muzika, filmovi i poneka igrica nekad i nekad...

Stara konfiguracija koju posedujem mi zavrsava sve to i kod roditelja mi je, ali u tower kucistu. Mislio sam da to nesto prepakujem, ali prelomio da ne i neka je.

A cisto da se vidi red velicina, rang ili sta vec:

1. ploca Asus P45-C51 tako nesto, nisam bas siguran, ima par godina od kupovine...

2. Intel E4600@2,40GHz Core 2 Duo

3. napajanje CoolerMaster 350w

4.G210 512ddr3 grafika sa hdmi

5. Audigy LS 5.1 je, ali nikad nisam proverio kako bi to radilo sa dts i da li moze.

Tu muziku slusam u stereo varijanti, a zvucnici su Blueberry G51. 5.1 sistem, ali u varijanti 5 stereo sa vuferom.

Meni se i to svidja. Prolazi, korektno je.

Muzika zvuci ok, filmovi u 1080p bez seckanja, ladovina i sve igrice koje sam nekad igrao, tipa NFS Most Wanted i sl. starija izdanja krca bez problema...

Prostom logikom, a ja nisam prezahtevan korisnik, bilo sta novije bi trebalo da jede ovo ili se varam?!

Budzet je 500e i trebalo bi da se uglavi neka solida. Znaci, samo kuciste bez monitora.

Ako je u pitanju Intel, i3 neki? Dovoljno je valjda...

Da sklopim neku osnovu, pa cu posle dokupljivati, ako ima potrebe za zvucnom ili dodatna grafika... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moje neko skromno misljenje je da prosto nema poredjenja Mac-Pc prednost dajem Mac-u jer to prosto radi savrseno i to je to, nije on dzabe skup. OS tek ne moze da se poredi windows zaostaje neuporedivo mnogo bio XP Vista 7 ili 8! Sa nekim recimo i5 ili i7 mac mini extra varijanta ali isto tako moze da se napravi dobar HTPC na Windows platformi ali ne sigurno za 450 € , Uzmite u obzir SSD pod obavezno , core i5 minimum ili neki AMD koji se naravno mnogoooo vise greje u odnosu na Intel pa mu samim tim i treba bolje hladjenje (vise buke) pa dobra graficka kartica , dobra ploca pa na sve to neko dobro vodeno hladjenje bilo bi preporucljivo i na kraju muzicka kartica ili dac ! Ja to ne bih mogao da spakujem u 450 € ali nikako ! Mozda neku solidnu masinicu koja sigurno nece bolje raditi od tog Mac Mini-ja znate kako kazu jednom mek zauvek mek ! Pozz

A mac mini ima vodeno hladjenje, minimum i5 i SSD?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pomenuo Mac i možemo da zavrÅ¡imo sad sa time da se ne bi pretovrilo u diskusiju Mac ili PC. Taj Mac Mini koji sam predložio će uvek biti bolji od sklopljenog PC-a sa divljim Windowsom: softverski, hardverski, dizajnerski, korisniÄki, po stabinosti, po kvalitetu - na svaki naÄin.

Subjektivno misljenje, koje postujem ali se ne slazem.

Razlog zasto se ne slazem? Pa Intel procesor u Mac racunaru je isti kao i u PC racunaru, ostale komponente takodje prave proizvodjaci koji prave i za PC (ploce, memorije, HDDove, SSDove, i ostalo).

Inace slazem se, ne treba vise pominjati Mac Mini.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pomenuo Mac i možemo da zavrÅ¡imo sad sa time da se ne bi pretovrilo u diskusiju Mac ili PC. Taj Mac Mini koji sam predložio će uvek biti bolji od sklopljenog PC-a sa divljim Windowsom: softverski, hardverski, dizajnerski, korisniÄki, po stabinosti, po kvalitetu - na svaki naÄin.

Na sve ovo mogu samo da kazem +1, suvisan je bilo koji komentar !

Link to comment
Share on other sites

Å ta će ti i5, grafiÄka kartica i vodeno hlaÄ‘enje za HTPC?

Ja koliko sam shvatio kolegi sa foruma treba racunar za muziku, filmove , igrice itd..... Iz tog razloga sam naveo varijantu core i5 koji ce da zvace video materijale 1080p kao od sale, grafika ukoliko hoce da igra igrice mada za neke osnovne varijante i ne mora mada ja sam ih do sad dosta video i svaka masina je imala odvojenu grafiku-stvar izbora , hladjenje prosto mnogo bolje od colera i mnogo tise takoreci neuporedivo ja ga koristim Corsair H80 i mogu da kazem da je neuporedivo tise ili ti necujno a cena mu i nije bas basoslovno visoka ! Mada ne zelim vise da trujemo coveku temu nego da vidimo da mu pomognemo ako mozemo !

Izvinjavam se moderatorima na dupliranom postu !

Link to comment
Share on other sites

Ovo gore ne bih nazvao HTPC vec all around racunar. :)

Uz duzno postovanje all around racunari kostaju eheeee mnogo mnogo vise to sto sam ja naveo je neka veoma osrednja masina kakvu i ja trenutno posedujem i radi veoma korektno mada se mnogo vise koristi za video editing nego za gledanje filmova igranje igrica itd...

Evo kolega je napisao da moze da krene od Intel-a core i3 odlicno i sigurno ce mu to gurati bez stucanja u svakom slucaju bolje Intel nego AMD !

Ostaje da mu pomognemo koju plocu uzeti ram itd...

Link to comment
Share on other sites

A mac mini ima vodeno hladjenje, minimum i5 i SSD?

Core i5 ima i to na oglasima za veoma lepe novce od nekih 500 i kusur € cak moze malo i cena da se ubije na nekih 500 € sto bi bilo idealno ! Za ostalo nije ni bitno jer je u svakom ali svakom slucaju bolji od Windowsa i sam sam to iskusio i prosto nisam mogao da verujem da ista masina na Mac-u radi neuporedivo bolje u odnosu na Windows !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...