Jump to content


Brujanje trafoa??


nele_rs

Recommended Posts

Novi sam na forumu i trebam pomoc sa zvucnicima Mercury HT6200W 5.1 sistem ...kod mene je problem sto pojacalo bruji,mislim da je trafo,ima takav zvuk..mozda gresim,al mi se tako cini...naime to se desava nakon duzeg rada zvucnika (4h)i sve jace bruji...tek kada polegnem bass kutiju,trafo prestane brujati i pojacalo radi jako dobro...

eo na ovoj str. ima detaljni opis elektronike unutar pojacala (na strani 4) http://www.3dvelocit...ury/ht6200w.htm

Link to comment
Share on other sites

Код ток Кинеза нема баш много да Ñе мудрује. ТранÑформатор је крш неопевани и или га заменити новим или га извадити и потопити у лак. Ðакон Ñушења поново монтирати.

Податци за транÑформатор 2 Ñ… 12Ð’ 60Ð’Ð.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Novi sam na forumu i trebam pomoc sa zvucnicima Mercury HT6200W 5.1 sistem ...kod mene je problem sto pojacalo bruji,mislim da je trafo,ima takav zvuk..mozda gresim,al mi se tako cini...naime to se desava nakon duzeg rada zvucnika (4h)i sve jace bruji...tek kada polegnem bass kutiju,trafo prestane brujati i pojacalo radi jako dobro...

eo na ovoj str. ima detaljni opis elektronike unutar pojacala (na strani 4) http://www.3dvelocit...ury/ht6200w.htm

Imao sam te doticne krseve i i posle godinu dana dao sam ih komsiji za citavih 600 dinara pokvarene sve sa zvucnicima.Nesto ne pamtim da je ista bilo zdravo i normalno na tim igrackama.Posle kratkog vremena skoro svaki zvucnik je prokrcao,grejao se kao lud i najveci problem mu je bio sto su se pojedini delovi poceli odlemljavati sa stampane ploce jer je tako bedno napravljen da je sva elektronika okrenuta prema zvucniku u vuferu i onda dolazi do vibracija i ostecenja.Jednostavno svo iskustvo koje imam sa njima je lose.Da ni ne pominjem da su se grejali kao grejalica.Pozadi na vuferu ima hladnjak koji je kod mene redovno bio uzaren...Sve u svemu namena ima je bila svakodnevan rad na racunaru i povremeno slusanje muzike,a i to malo nisu uspeli da ispostuju.Sto se trafoa tice i zujanja nisi jedini koji ima problem taj sa tim zvucnicima.Mislim da se po pitanju njih nikakva intervencija ne isplati.

Link to comment
Share on other sites

Код ток Кинеза нема баш много да Ñе мудрује. ТранÑформатор је крш неопевани и или га заменити новим или га извадити и потопити у лак. Ðакон Ñушења поново монтирати.

Податци за транÑформатор 2 Ñ… 12Ð’ 60Ð’Ð.

:wave2

pojacalo imam vec 6 godina i radi mi ok,hladnjak pozadi se jako slabo grije,pojacalo za mene u suštini nije loše,tako je malo a jako...znaci samo je problem taj trafo koji bruji kada kutija stoji normalno....mozes li mi objacniti kako da ga potopim u lak,ne kontam bas to...mozes li malo pojasniti ?? LP

Link to comment
Share on other sites

pojacalo imam vec 6 godina i radi mi ok,hladnjak pozadi se jako slabo grije,pojacalo za mene u suštini nije loše,tako je malo a jako...znaci samo je problem taj trafo koji bruji kada kutija stoji normalno....mozes li mi objacniti kako da ga potopim u lak,ne kontam bas to...mozes li malo pojasniti ?? LP

Uzivaj onda ako si zadovoljan.Meni je zapao za oci jer sam ga imao pa sam morao napisati moje iskustvo sa istim.

Link to comment
Share on other sites

pojacalo imam vec 6 godina i radi mi ok,hladnjak pozadi se jako slabo grije,pojacalo za mene u suštini nije loše,tako je malo a jako...znaci samo je problem taj trafo koji bruji kada kutija stoji normalno....mozes li mi objacniti kako da ga potopim u lak,ne kontam bas to...mozes li malo pojasniti ?? LP

ÐиÑам ни Ñумњао да не Ñ€aди добро. Ðађеш неку фабу или лак за паркете јер Ñе најбрже Ñуши. Извадиш транÑформатор из кутије и за жице завежеш канап или неку жица било какву.

Држиш за ту нову жицу или канап и бућнеш у канту. Подижеш га и Ñпушташ неколико пута. ПуÑтиш да Ñе оцеди и оÑтавиш да Ñе Ñуши. Када Ñе оÑуши поновиш поÑтупак ако ниÑи Ñигуран да је добро прошло први пут.

И то је то!!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ÐиÑам ни Ñумњао да не рди добро. Ðађеш неку фабу или лак за паркете јер Ñе најбрже Ñуши. Извадиш транÑформатор из кутије и за жице завежеш канап или неку жица било какву.

Држиш за ту нову жицу или канап и бућнеш у канту. Подижеш га и Ñпушташ неколико пута. ПуÑтиш да Ñе оцеди и оÑтавиш да Ñе Ñуши. Када Ñе оÑуши поновиш поÑтупак ако ниÑи Ñигуран да је добро прошло први пут.

И то је то!!

:wave2

I na kraju ce da ga bude opravio ga Djenka :D .

Link to comment
Share on other sites

ЗÐХВÐЉУЈЕМ СЕ СВИМРКОЈИ СУ МИ ПОМОГЛИ !!! надам Ñе да ће фарба решити проблем... ЛП

Link to comment
Share on other sites

Код ток Кинеза нема баш много да Ñе мудрује. ТранÑформатор је крш неопевани и или га заменити новим или га извадити и потопити у лак. Ðакон Ñушења поново монтирати.

Податци за транÑформатор 2 Ñ… 12Ð’ 60Ð’Ð.

:wave2

Joш Ñам заборавио питати какав трафо иде за ове звучнике...нема шанÑе да је 2 x 12V 60VA,а не може ни бити 2 x 12V 2,5A како Ñу кинези напиÑали...????

Link to comment
Share on other sites

Joш Ñам заборавио питати какав трафо иде за ове звучнике...нема шанÑе да је 2 x 12V 60VA,а не може ни бити 2 x 12V 2,5A како Ñу кинези напиÑали...????

Kada trafo zavrsi karijeru onda ces se opterecivati,ovako poslusaj stona jer je jedan od najvecih strucnjaka..Ja iskreno se ne secam sta je u pitanju.To su ti prijatelju sve podaci koji ti nisu vazni .

Link to comment
Share on other sites

нема шанÑе да је 2 x 12V 60VA,а не може ни бити 2 x 12V 2,5A како Ñу кинези напиÑали...????

ИнÑтрумент у шаке и измери напон на Ñекундару. надам Ñе да знаш да мериш?!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ИнÑтрумент у шаке и измери напон на Ñекундару. надам Ñе да знаш да мериш?!

:wave2

naravno da znam...elektronika mi je hobi,imam unimetar...kad izmjerim javim

Link to comment
Share on other sites

ÐиÑам ни Ñумњао да не Ñ€aди добро. Ðађеш неку фабу или лак за паркете јер Ñе најбрже Ñуши. Извадиш транÑформатор из кутије и за жице завежеш канап или неку жица било какву.

Држиш за ту нову жицу или канап и бућнеш у канту. Подижеш га и Ñпушташ неколико пута. ПуÑтиш да Ñе оцеди и оÑтавиш да Ñе Ñуши. Када Ñе оÑуши поновиш поÑтупак ако ниÑи Ñигуран да је добро прошло први пут.

И то је то!!

:wave2

Da li moze i oho lepak umesto farbe i laka?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...