Jump to content


Phono preamp


VU metar

Recommended Posts

Pa to služi za ono što sam ti napisao, vidi pozadi ima i line in ispod grounda.

Svaki phono preamp ima line-in. Tu se ukljucuje interkonekt/phono kabl gramofona. Sta ti tu nije jasno? :D

Ovaj model konkretno ima dva line-outa. Jedan je RCA a drugi je Mini USB.

Klasican Phonopreamp ima po pravilu smo jedan line out i to RCA.

Aj' laku noc.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kakav je stav vas gramofondžija po pitanju DSP-a u RIAA ekvilajzerima? :) (16 bita, 48 kHz A/D D/A konverzija)

Igrao sam se jedno vreme sa jednim uredjajem koji je to mogao-Beringer 24/96 model, uglavnom sam hteo da probam room corection sistem.Dok je bio u digitalnom domenu , nije bilo tako lose.Ali sto se tice vinila,sve sto je postignuto je da se ubije sve sto je dobro kod vinila, ono analogno, sto svi volimo je potpuno nestalo.Ne savetujem ovakve price, drzi se analogije.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Svaki phono preamp ima line-in. Tu se ukljucuje interkonekt/phono kabl gramofona. Sta ti tu nije jasno? :D

Ovaj model konkretno ima dva line-outa. Jedan je RCA a drugi je Mini USB.

imam druga koji od muzike u stanu ima samo SB touch i aktivne zvucnike. to sam mu ja sastavio za male pare.

sad ga kopka gramofon, pa su mi pali napamet ti razni gramofoni ili fono sekcije sa USB izlazom.

jel ima neko ko zna odgovor, da li iz tog USB-a moze da se vodi signal u USB ulaz na touchu (tako da to svira:))

Link to comment
Share on other sites

imam druga koji od muzike u stanu ima samo SB touch i aktivne zvucnike. to sam mu ja sastavio za male pare.

sad ga kopka gramofon, pa su mi pali napamet ti razni gramofoni ili fono sekcije sa USB izlazom.

jel ima neko ko zna odgovor, da li iz tog USB-a moze da se vodi signal u USB ulaz na touchu (tako da to svira:))

Po logici stvari trebalo bi da moze a sad kako svira... 'bem li ga.

Ako ga interesuje nesto od ProJecta ja to po pravilu nemam na stanju jer se retko trazi. Mora da se poruci i saceka par nedelja.

Link to comment
Share on other sites

imam druga koji od muzike u stanu ima samo SB touch i aktivne zvucnike. to sam mu ja sastavio za male pare.

sad ga kopka gramofon, pa su mi pali napamet ti razni gramofoni ili fono sekcije sa USB izlazom.

jel ima neko ko zna odgovor, da li iz tog USB-a moze da se vodi signal u USB ulaz na touchu (tako da to svira:))

Mozda moze da uzme Furutech ADL GT40 i da na njega prikljuci Touch.

Link to comment
Share on other sites

da li iz tog USB-a moze da se vodi signal u USB ulaz na touchu (tako da to svira:))

Teoretski MOZDA da, ako zna nekoga ko zna da modifikuje Linux koji se vrti naTouch-u.

USB audio interfejs mora da bude po 2.0 specifikaciji za koju nisu potrebni drajveri pod Linux-om.

Od gotovh resenja postoje samo ona koja Touch-u omogucuju povezivanje na USB DAC-ove, tipa Triode EDO app.

Znaci samo digitalni izlaz preko USB, ne i ulaz.

Link to comment
Share on other sites

imam druga koji od muzike u stanu ima samo SB touch i aktivne zvucnike. to sam mu ja sastavio za male pare.

sad ga kopka gramofon, pa su mi pali napamet ti razni gramofoni ili fono sekcije sa USB izlazom.

jel ima neko ko zna odgovor, da li iz tog USB-a moze da se vodi signal u USB ulaz na touchu (tako da to svira:))

Ovo je za
Link to comment
Share on other sites

mozda je za bisere, a mozda i nije. mada evo ti kao genije digitalne reprodukcije mozes da nam svima objasnis, zasto bi USB ulaz morao da bude ogranicen samo na vezivanje eksternog hard diska a ne i neceg drugog sto koristi USB za vezu. to sto on trenutno zbog softvera nije tako konfigurisan, zasto bi to moralo da ostane tako ako bi neko u SB ili u zajednici korisnika prionuo na njegovu modifikaciju.

realno, nisam ni ocekivao da ces da napises nesto konstruktivno.

kujo, USB port na SBT nije fomatiran kao digitalni ulaz tj tehnicki je odvojen od toslink i SPDIF ulaza ali ne znam zasto bi ga tretirao kao izlaz, kada preko njega ide veza sa eksternim hardom. zar to po defaultu onda nije ulaz?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da odogovor nije odreÄan...

Linux dozvoljava USB audio input... (Jack...)

Pošto nisam upoznat (dovoljno dobro) sa slim devices staću ovde... Da neko ko zna više može da nastavi...

Možda je to pitaje bolje postaviti na nekom od Linuy Forum-a...

Link to comment
Share on other sites

kujo, USB port na SBT nije fomatiran kao digitalni ulaz tj tehnicki je odvojen od toslink i SPDIF ulaza ali ne znam zasto bi ga tretirao kao izlaz, kada preko njega ide veza sa eksternim hardom. zar to po defaultu onda nije ulaz?

USB port je USB port, znaci moze imati visestruke namene prema zeljama konstruktora uredjaja.

Originalna namena USB-a na Touch-u je mogucnost kacenja eksternih diskova/flash memorija sa muzikom.

Znaci u originalnom firmware-u mu po defaultu nije omogucena ni funkcija digitalnog audio izlaza, a ni ulaza,

tj. kacenja audio devices-a umesto storage.

Prednost je sto je u slucaju Touch-a taj firmware u stvari modiikovani Linux koji je moguce budziti.

To sam i napisao u prethodnom odgovoru - ako neko zna kako, mozda je moguce modifikovati custom Linux u Touch-u

da na USB-u prepoznaje neki USB audio device koji vrsi ADC konverziju.

Oni koji su se do sada takvim modifikacijama bavili, omogucili su rad sa USB DAC-ovima,

niko se nije bavio ADC funkcionalnoscu.

.

Link to comment
Share on other sites

mozda je za bisere, a mozda i nije. mada evo ti kao genije digitalne reprodukcije mozes da nam svima objasnis, zasto bi USB ulaz morao da bude ogranicen samo na vezivanje eksternog hard diska a ne i neceg drugog sto koristi USB za vezu. to sto on trenutno zbog softvera nije tako konfigurisan, zasto bi to moralo da ostane tako ako bi neko u SB ili u zajednici korisnika prionuo na njegovu modifikaciju.

Za bisere je Å¡to se traži jedno Äisto perverzno povezivanje gramofona. Pored toliko kvalitetnih, jeftinih gramofona na tržiÅ¡tu, koji imaju analogni izlaz, traži se reÅ¡enje sa bljak gramofonom koji ima bljakbljak digitalni izlaz preko kompjuterskog interfejsa. I to preko digitalnog streamera koji nije ni predvidjen za to. Dve konverzije. A u D pa D u A. :roll:

Å ta bi se dobilo time? lakoća korišćenja? Sumnjam. TaÄ displej neće moći da upravlja gramofonom niti da skipuje sa pesme na pesmu.

Treba uzeti kasvetan gramofon i , eventualno preko nekog pristosnog RIAA preampa, povezati na amplifikaciju.

realno, nisam ni ocekivao da ces da napises nesto konstruktivno.

kujo, USB port na SBT nije fomatiran kao digitalni ulaz tj tehnicki je odvojen od toslink i SPDIF ulaza ali ne znam zasto bi ga tretirao kao izlaz, kada preko njega ide veza sa eksternim hardom. zar to po defaultu onda nije ulaz?

USB nije ni ulaz ni izlaz. To je interfejs za serijsku komunikaciju. Po difoltu dvosmeran. Ali mora biti podržan firmverski i softverski, tj master mora da prepozna slaveta ( need driver)to je firmver i mora da postoji aplikativni nivo koji će to upotrebiti ( to je softver). SB nema niÅ¡ta od toga. Ni drivere za gramofon ni aplikativni interfejs koji će podržati to ( pušćati ploÄe). OÄekivati da se razvije firmver i softver za discontinued proizvod, koji ( to ti priznajem Å¡to si dobro primetio) i ovako Å¡tuca sa fabriÄki uradjenom pordÅ¡kom za USB, i za jednu tako egzotiÄnu periferiju kao Å¡to je USB gramofon, je u najmanju ruku lakomisleno.

Npr, Apple AirPort koji je priliÄno zatvorena maÅ¡ina, na USB portu ne podržava ni hard diskove niti sam Äuo da je neko uspeo da uradi to budženje, a to je mnogo potrebnije nego gramofon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...