Jump to content


Hi-Files: Hi-Files 50


Ljuba

Recommended Posts

50_big.jpg

Broj 50. magazina Hi-Files izašao je u novembru 2012, a iz sadržaja izdvajamo:

Razglednica

Samsung @ IFA 2012

Dodela EISA nagrada

Audio testovi

Rega RP6

Simaudio MOON 250i

Dynaudio Xeo 3

Monitor Audio Gold GX50

Rega RS5

Asus Xonar Essence One

Cambridge Audio DacMagic 100 & iD100

PS B M4U 2

Pioneer N-50

Denon DNP-720AE

Pro-Ject Hear it Two

Samsung DA-E750

JVC NX-SA1

Retro » Hitachi D-5500

HT testovi

Yamaha RX-A2020

Harman/Kardon AVR 170 & BTA 10

Muzika & film

CD recenzije

Filmske recenzije

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Share on other sites

HF50.jpg

Jubilarno 50. izdanje magazina Hi-Files pojaviće se u prodaji u četvrtak, 1. novembra. U znak zahvalnosti za podršku pri ostvarenju ovog značajnog jubileja, novi broj će biti u celosti dostupan za pregled i čitanje na Hi-Files veb-sajtu. Sadržaj je raznovrstan, a u uvodnom delu nalaze se razglednice sa ovogodišnje dodele EISA nagrada u Berlinu i sa Samsungovog Pre-IFA događaja pod nazivom “Unpacking Event”. Testirali smo višestruko nagrađivani mrežni plejer Pioneer N-50, kao i nešto pristupačniji model DNP-720AE iz Denona, dok su u testovima digitalno-analognih konvertera prisutni dugo iščekivani Asus Xonar Essence One i novi Cambridge Audio DacMagic 100. Posebnu poslasticu predstavlja bežični sistem danskog Dynaudija sa oznakom Xeo 3, a tu su i vitki podnostojeći zvučnici Rega RS5. Još jedna sprava iz Rege, ovoga puta za ljubitelje vinila, nosi oznaku RP6 i predstavlja naslednika ugledne Planar linije gramofona. Testove zvučnika kompletiraju maleni i moćni Monitor Audio Gold GX50, dok smo iz kategorije integrisanih pojačala testirali osveženi Simaudio sa oznakom MOON 250i. Čast višekanalnih uređaja brane nova Yamaha RX-A2020 i Harman Kardon AVR 170, dok rubrika “Retro” donosi prikaz “Dobroćudnog diva” – kasetnog deka Hitachi D-5500. Ljubiteljima slušalica pripremili smo test PSB M4U 2, prvog modela slušalica kanadske kompanije, kao i pristupačnih Pro-Ject Hear it Two. Spisak testova zaključuju dve veoma interesantne iPod stanice – prelepi lampaš Samsung DA-E750 i neobični JVC NX-SA1. “Muzika & Film” donose recenzije novih muzičkih izdanja i bioskopskih hitova, a sam kraj rezervisan je za temeljno ažurirani pregled tržišta.

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim...moram da uputim kritiku...

već duže vreme se vrte isti ili sliÄni brendovi, a testovi hi-fi ja...klasiÄnog ima sve manje...

Ja sam jedan od najvernijih Äitalaca hi-files a...imam sve brojeve koje držim u posebnim držaÄima, a koje svakodnevno prelistavam (kako starije, tako i novije brojeve)...

Ajde malo uložite napora i vratite se na staro...

Srećan jubilej !!!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da me razumeÅ¡...Stvarno ne mislim niÅ¡ta loÅ¡e, ali...HI-Files je naziv Äasopisa ba bih voleo malo viÅ¡e takvih tekstova, ali jedno su moje želje, a drugo mogućnosti...ubeÄ‘en sam da, ako smognete snage, moći ćete da zadovoljite i ''TržiÅ¡te'' i audiofile---

Link to comment
Share on other sites

Razumem te, ali mi testiramo uređaje koji su na domaćem tržištu... to znači na primer. sve manje CD plejera, a više mrežnih plejera.

Kao kada su nam zamerali što ne testiramo više gramofone, testiramo ih kada ih ima kod nas u prodaji.

Link to comment
Share on other sites

Pridružujem se Äestitkama povodom jubileja! :talasi

Å to se samog broja tiÄe - i ja sam od onih koji su viÅ¡e zainteresovani za klasiÄni hi-fi, ali razumem i prihvatam realnost na koju je Ljuba ukazao u prethodnom postu. Takvo je vreme, takvi su trendovi, tržiÅ¡te, i mislim da se naÅ¡e novine Äak dosta dobro snalaze u svemu tome.

I ne mogu a da ne izrazim svoje neslaganje sa g. Karapandžićem - ne u vezi hi-fija (to ne bih ni smeo) već u vezi ocene slušanog albuma: Stret Fighting Years smatram dosta nisko pozicioniram u Simple Minds diskografiji. Verujem da je zgodan za testiranje sistema, ali to je već nešto drugo...

Guramo ka stotom broju! :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...