Jump to content


30.ti rodjendan CDa


Jazzavac

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

DVD%20Audio.jpg

Ja imam jedan ali (bez)vredan disk, žao mi da ga bacim: Koyaanisqatsi DVD Audio, iz onih dana kada su me ložili i naložili da je to format budućnosti. Platio sam ga Äitavo bogatstvo. ZvuÄi kao bilo koji CD. Menjam ga za pivo, stare razglednice, znaÄke, bilo Å¡ta.

Link to comment
Share on other sites

Zasto (je DVD-Audio) bezvredan? Na cemu si ga slusao, pa utvrdio da zvuci kao obican CD? U kom je formatu? Multikanalni DTS. MLP, PCM? 24/96? Ako je 24/96, mozes da ekstrahujes audio u recimo high rez FLAC, pa da ga mozda cujes na boljem uredjaju? Ima programa za to, a mogu i ja to da ti uradim ako ne znas kako.

Link to comment
Share on other sites

Prvi cd plejer koji sam video,a ujedno i kupio bio je neki CD Siemens iz free shopa,bilo je kupiti ili crci.Nismo smeli da kupujemo tehniku mi vec samo stranci(bez carine),odvedem komsinicu kumovu mamu i kreten joj upise siemens i model hemijskom na koricama Cehoslovackog pasosa,sto nije bila naivna stvar za nekog iz istocnog bloka u to vreme,da propadnem u zemlju ko klinac.Ujedno zvuk tog cd plejera koji smo kao klinci dozivljavali kao neko cudo bio je i najvece hifi ponizenje u usporedbi,odnesemo ga da ga probamo i da pobedi ni manje ni vise nego Stabi/Stogi koji se tada pojavio ja i jos par teenagera.Kad smo culi koja je to kanturina naspram takvog gramofona i kad nam je jos covek rekao da moze to samo detetu dok je u nizim razredima da kupi za igru opet pod zemlju,a tako je lepo pobedio jednog direktdrajverca...

Prvi CD koji sam kupio bio je David Sylvian Secrets of beehive ,imam ga sad na vinilu,lep album

Link to comment
Share on other sites

'89./'90.

prvi cd plejer marantz cd60

0061b065acf4345af291226c6f987d370a64b042.jpg

i gomila diskova (Stooges, Byrds, Pogues, Pixies, Green on Red, Sonic Youth, Mudhoney, TAD, Galaxie 500, Cowboy Junkies, NWA, Jungle Brothers, Public Enemy, R.E.M,...), tako da je potpuno nebitno koji je prvi

minhen, naravno

Link to comment
Share on other sites

Davne 1986 za osamnaesti rodjendan dobio sledece stvarcice Sony Precise v-33 i cdp 30. Dva diska W.A.Mozart Requiem Wiener Philharmoniker Karajan i The best of Bach.Kupljeno u Jugoslavia komercu.

Uz to je isao i gramofon.Kakav sam ja tad baja bio.Sve su ribe bile moje he he.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...