Jump to content


Zvu�nici Notax N1


BokiTokiVoki

Recommended Posts

Boki sve pohvale. Sećam se tog teksta/ recenzije u "Audiofon"-u. Imam taj a i sve ostale brojeve. Bilo je to vreme kada su Hi-Fi aktivnosti živnule. Vreme Kluba Audiofila u Pinkiju, pojave zvaniÄnih distributera i salona, berze ispred SKC-a izmeÄ‘u ostalog. Sećam se prijatnih razgovora sa audiofilima ipred SKC-a. Susreti su bili sluÄajni, razgovor bi krenuo neobavezno i obiÄno bi se odužio. NajviÅ¡e pamtim razgovore sa starijim kolegama i njihove savete, pogotovo one vezane za drajvere sa papirnim membranama.

Negde u to vreme postojala je i proizvodnja zvuÄnika domaće fime "Passer". Bilo je nekoliko modela i ocene su bile uglavnom pozitivne. Koliko se sećam, a ti ćeÅ¡ me korigovati, to je takoÄ‘e bila tvoja konstrukcija? Izgleda da se u tom zemunskom dvoriÅ¡tu deÅ¡avalo dosta interesantnih stvari. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Boki sve pohvale. Sećam se tog teksta/ recenzije u "Audiofon"-u. Imam taj a i sve ostale brojeve. Bilo je to vreme kada su Hi-Fi aktivnosti živnule. Vreme Kluba Audiofila u Pinkiju, pojave zvaniÄnih distributera i salona, berze ispred SKC-a izmeÄ‘u ostalog. Sećam se prijatnih razgovora sa audiofilima ipred SKC-a. Susreti su bili sluÄajni, razgovor bi krenuo neobavezno i obiÄno bi se odužio. NajviÅ¡e pamtim razgovore sa starijim kolegama i njihove savete, pogotovo one vezane za drajvere sa papirnim membranama.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na Klubu na prezentaciji 2 trosistemska modela, pa sam se zato i setio.

1. bass SPH-250KE, mislim da je bio kalotni srednji (50 mm, Ti) DM-510 i kalotni visokotonac DT-107 ili DT-105 (tweeter mod by Siniša R.)

2. bass SPH-200KE, srednjetonac SPH-102KEP i visokotonac DT-105.

Princip rada u basu, varijanta TL-a. Po opštem mišljenju, ovaj drugi je nešto bolje svirao.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...