Jump to content


Phase & Voltage tester


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Ovo se jednostavno obavi multimetrom. UreÄ‘aju se otkaÄe svi kabeli, ukljuÄi se utikaÄ u struju, pa se ukljuÄi sam ureÄ‘aj (power on). Zatim se voltmetrom izmeri tzv. offset na RCA ÄinÄu. Potom se iskljuÄi ureÄ‘aj, okrene se utikaÄ, pa se sve ovo ponovi. Varijanta u kojoj je offset voltaža manja je pravilno okrenut utikaÄ.

Ako je offset voltaža veća nego Å¡to bi smelo*, onda to treba reÅ¡avati ili sreÄ‘ivanjem (prevezivanjem) masa u ureÄ‘aju, ili reÅ¡iti kurcÅ¡luz sa strujom u stanu. NeÅ¡to od toga dvoje je sluÄaj

(*voltaža offseta može da ide od 0 do nekoliko mV, ako je sve u redu. idealno je 0)

P.S. Zašto je ova temu u Hi-End Oprema?

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ste otišli daleko, ovo je obična glimerica sa voltmetrom. Koliko sam video, ne služi za određivanje faze uređaja već prosto za polaritet IEC utikača, da li je faza na ispravnom polu (kada se gleda u ženski IEC utikač, faza treba da bude desno a to je najčešće označeno). Ako nije, okrene se šuko utikač. Doduše, ovaj uređaj može da se koristi i za stalnu kontrolu napona.

Link to comment
Share on other sites

Ovo se jednostavno obavi multimetrom. UreÄ‘aju se otkaÄe svi kabeli, ukljuÄi se utikaÄ u struju, pa se ukljuÄi sam ureÄ‘aj (power on). Zatim se voltmetrom izmeri tzv. offset na RCA ÄinÄu. Potom se iskljuÄi ureÄ‘aj, okrene se utikaÄ, pa se sve ovo ponovi. Varijanta u kojoj je offset voltaža manja je pravilno okrenut utikaÄ.

Ako je offset voltaža veća nego Å¡to bi smelo*, onda to treba reÅ¡avati ili sreÄ‘ivanjem (prevezivanjem) masa u ureÄ‘aju, ili reÅ¡iti kurcÅ¡luz sa strujom u stanu. NeÅ¡to od toga dvoje je sluÄaj

(*voltaža offseta može da ide od 0 do nekoliko mV, ako je sve u redu. idealno je 0)

P.S. Zašto je ova temu u Hi-End Oprema?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...