Jump to content

M-Kabl
Photo

RADIO

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 odgovora u ovoj temi

#1 OPET JA

OPET JA

Junior member

• Novi članovi
  • 7 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 10:01

Imam jedno pitanje, imam pojacalo HK 3390 povezano mi je direkno na tv, sa dzekom za tv od 3,5" cini mi se. Kada gledam tv ili slusam muziku na njemu, cuje se onako, ali kada na pojacalu prebacim na radio koji ima u sebi, ubija... Da li ja nisam mozda nesto dobro povezao ili je to tako mora???
Pozdrav

Install flash.

#2 Woland

Woland

Otišao

• Članovi
  • PipPip
  • 1299 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 11:42

Definiši onako. Shvatio sam da tuner ubiva :) Pa ćemo lakše shvatiti da li mora.
U belom plaštu s postavom boje krvi, šepavim konjaničkim korakom, u rano jutro dana četrnaestog prolećnog meseca nisana, pod stubove peristila između dva krila palate Iroda Velikoga izašao je prokurator Judeje Pontije Pilat.

#3 djape48

djape48

Member

• Članovi
  • Pip
  • 399 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 12:33

Znaci kad slusas radio u njemu, pojacalo ubija i pomera bubrege, a kad prebacis na tv, onda ne moze, pa ti je to postalo mora?

#4 OPET JA

OPET JA

Junior member

• Novi članovi
  • 7 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 13:28

znaci, kada je radio, ubija na -20db na pojacalu a na tv-u ta jacina je tek negde kada pojacalo pojacam na 0db a skala na pojacalu je od
-80db do max 10db

#5 Woland

Woland

Otišao

• Članovi
  • PipPip
  • 1299 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 13:38

U koji port na Harmanu si ubo TV signal, i sa kog porta na TV-u si izveo audio signal? Koji TV je u pitanju?
U belom plaštu s postavom boje krvi, šepavim konjaničkim korakom, u rano jutro dana četrnaestog prolećnog meseca nisana, pod stubove peristila između dva krila palate Iroda Velikoga izašao je prokurator Judeje Pontije Pilat.

#6 OPET JA

OPET JA

Junior member

• Novi članovi
  • 7 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 14:18

probao sam u CD i u VID1, isto. A na tv-u sam ubo u port za slusalice, u pitanju je tv lg 42lm620s

#7 djape48

djape48

Member

• Članovi
  • Pip
  • 399 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 14:34

Edit: nemoj da vređaš nikoga nego preskoči temu ako ti se ne sviđa.

#8 Woland

Woland

Otišao

• Članovi
  • PipPip
  • 1299 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 14:41

Pojačaj zvuk na daljincu od TV-a, pa vidi da li je zvuk na pojačalu jači (bolji). Ukoliko nije, onda izgleda da mora, dok ne nabaviš DAC, pa izvedeš zvuk sa optičkog porta TV-a.

#9 OPET JA

OPET JA

Junior member

• Novi članovi
  • 7 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 16:29

djape48, zao mi je sto nisam video tvoju poruku pre admina

i kada pojacam tv do kraja, i tada je losiji zvuk, bar za nekih 20%
izgleda da ipak mora DAC

#10 djape48

djape48

Member

• Članovi
  • Pip
  • 399 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 17:05

Ha ha nema veze, kupuj DAC :thumbsup2

#11 Woland

Woland

Otišao

• Članovi
  • PipPip
  • 1299 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 17:20

Djape, da si pogledao specifikaciju video bi da TV ima samo optiku na izlazu za zvuk. Ima i SCART, ali (po onom što piše) samo ulaz.

#12 OPET JA

OPET JA

Junior member

• Novi članovi
  • 7 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 18:07

preko skarta mi je povezan iptv, a i samo je ulaz. nista, samo DAC, ali koji i za koliko para?

#13 Woland

Woland

Otišao

• Članovi
  • PipPip
  • 1299 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 18:21

Da li STB za IPTV ima analogni izlaz za zvuk? Pogledaj malo po forumu ako te interesuje DAC. Ako će DAC služiti samo da čuješ zvuk sa TV-a, tada pređi na SBB D3. Njihov ruter ima analogni izlaz za zvuk.

#14 sondek

sondek

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 3434 Poruka:

Poruka napisana 06 август 2012 - 18:30

Probaj sbb resiver,ako nisi vezan nekim ugovorom i sl. Biće ti to jeftinije rešenje od kupovine dac,dac se kupuje za važnije stvari.taj njihov resiver ima klasičan line output preko koga je zvuk vrlo solidan,a glasan je otprilike kao cd.imaš pritom pored tv i dosta radio kanala

36 razloga zasto se vinil vise voli od digitalije http://www.buzzfeed....collectors-love  

Sjajan radio http://www.jazz24.org/

#15 black coffe

black coffe

Member

• Članovi
  • Pip
  • 546 Poruka:

Poruka napisana 07 август 2012 - 07:38

Pojačaj u meniu slušalice i niveliraj jaćinu slušalica da bude ista na T V i kad prebaciš na tuner :wave2

#16 Gox co.

Gox co.

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1800 Poruka:

Poruka napisana 07 август 2012 - 09:52

A mozes i da prodas tog Harmana i da kupis neko pojacalo sa ugradjenim DAC-om,ima ih prilicno jeftinih.

Marantz CD63 (ali prvi model,kao CD100),Denon DCD-1560,Squeezebox Classic,Crimson CS630 Amp + Crimson Preamp CS610,JBL 4311B

#17 OPET JA

OPET JA

Junior member

• Novi članovi
  • 7 Poruka:

Poruka napisana 07 август 2012 - 12:55

Pojačaj u meniu slušalice i niveliraj jaćinu slušalica da bude ista na T V i kad prebaciš na tuner :wave2

aj mi pojasni malo ovo

#18 OPET JA

OPET JA

Junior member

• Novi članovi
  • 7 Poruka:

Poruka napisana 07 август 2012 - 12:55

A mozes i da prodas tog Harmana i da kupis neko pojacalo sa ugradjenim DAC-om,ima ih prilicno jeftinih.

nov kupljen pre mozda mesec dana

#19 siroma

siroma

Ko mi je sklonio Avatar?

• Članovi
  • PipPip
  • 4557 Poruka:

Poruka napisana 07 август 2012 - 12:59

A da mu dovedeš neki drugi ulazni signal za probu? Dal će da izuva.

#20 black coffe

black coffe

Member

• Članovi
  • Pip
  • 546 Poruka:

Poruka napisana 08 август 2012 - 07:55

Ako si uzeo signal za slušalice moraš ga pojačati kao štobi pojačao slušalice,ionda uštelaj glasnoću da ti bude ista kao na tuneru.

AV impuls