Jump to content


Thorens


Spachek

Recommended Posts

Hm..ovo je ocekivano bilo, ali ne od tebe suco, nego od dragara iz technics svetilista:)))

Moram da priznam da to nije moja izjava nego izjava mog prijatelja koji slusa sp10, sa mc glavom naravno. On u vinilu nekih tridesetak godina i vise tako da da zna sta prica. Ja ih nisam cuo uporedo, on jeste.

Rucka je helius scorpio mk3, to je sad zapravo audio note rucka, jer su je oni preuzeli za sebe i rade identicnu. ortofonka je mc20 super, gram je thorens td150 mk2, pojacalo primare i21, zvucnici MA rx6, mc preamp i CA540 mm

.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm..ovo je ocekivano bilo, ali ne od tebe suco, nego od dragara iz technics svetilista:)))

Moram da priznam da to nije moja izjava nego izjava mog prijatelja koji slusa sp10, sa mc glavom naravno. On u vinilu nekih tridesetak godina i vise tako da da zna sta prica. Ja ih nisam cuo uporedo, on jeste.

Rucka je helius scorpio mk3, to je sad zapravo audio note rucka, jer su je oni preuzeli za sebe i rade identicnu. ortofonka je mc20 super, gram je thorens td150 mk2, pojacalo primare i21, zvucnici MA rx6, mc preamp i CA540 mm

.

Taj sto ti je to rekao ti nije prijatelj samo te lozi.

Link to comment
Share on other sites

Hm..ovo je ocekivano bilo, ali ne od tebe suco, nego od dragara iz technics svetilista:)))

Moram da priznam da to nije moja izjava nego izjava mog prijatelja koji slusa sp10, sa mc glavom naravno. On u vinilu nekih tridesetak godina i vise tako da da zna sta prica. Ja ih nisam cuo uporedo, on jeste.

Rucka je helius scorpio mk3, to je sad zapravo audio note rucka, jer su je oni preuzeli za sebe i rade identicnu. ortofonka je mc20 super, gram je thorens td150 mk2, pojacalo primare i21, zvucnici MA rx6, mc preamp i CA540 mm

.

Već više puta viđeno: kada god treba da se nešto ružno rekne o Tehniksu, pojavljuju se neki fantomski "prijatelji".

Dragi naši Prijatelji, imate li vi imena, da li vas neko poznaje, javite se, napišite nešto u prvom licu - nećemo vam ništa!

Link to comment
Share on other sites

On def nema razloga da me ,,lozi,, a vi jos manje da procenjujete ko su moji prijatelji i da ih nazivate fantomskim. On nije clan ovog foruma, odavde je odavno pobegao. Svoj sp 10 cuva ko oci u glavi, rucka mu nije nesto toga je i sam svestan zato je i promenio neposredno nakon sto je cuo helius scorpio sa ortofonkom...Nisam ga cuo posle te promene, ali valjda je sad onoliko SAVRSEN KOLIKO TECNIKS SP 10 MOZE DA BUDE!!! Ok???

Sve u svemu ne zanima da ulazim dalje u raspravu u kojoj ce tehnics ponovo da bude glavna tema,a mi zlonamerni ljudi koji mu nesto lose mislimo itd.

Link to comment
Share on other sites

Jos mi nije jasna zasto tolika pomama za 1210?Sto vi je ljudi jos malo pa ce biti ko nema ovaj gramofon marsh!!!Na forumu ce ostati 1210 jos gore Technics sekta.Za vrijeme koliko postoji ta firma proizveli su gomilu uredjaja.Asortiman su osvezavali svake godine novi katalog sa polovinom starih modela.Ajde nabrojte te taechnics perjanice od gramofona.Evo da pocnem ja 1200-1210mkxx,110,1600-1700,1400 i sto je bilo...i sto sad.Hocete li da kazete da su svi bolji recimo od Denon par modela koji nije imao hyper produkciju niti je rasiren kao Tech.Imao je JVC bar jedan dobar model(namjerno sam napisao za JVC)ima li Pioneer barem jedan vrhunski model,Ima li Onkyo,svi imaju po makar jedan dva modela,i jos x 5 modela ostalih uredjaja.

Thorens kad je u pitanju koji istini za volju pravi uglavnom gramofone,ovo ostalo vrlo malo,ima gomilu kvalitetnih modela.Direct drive ili belt to je vec nesto drugo,ali i tu mogu da "peglam".Technics 1210 je prelijep i sigurno svira za sve pare,ali Thorens je Thorens.Koliko me sjecanje sluzi postoji gomila HI-END gramofona skoro su svi belt-drive.Dje je tu Technics?Nema ,nema.....?najveci domet im je 1210.

Sto se ostalih komponenti tice zaobilazim ih u sirokom luku,a dok sam pomalo preprodavao uredjaje Technics je bio najbolji za uvaljivanje jer je narasireniji.CD plejeri su im uglavnom krs,pojacala dobro gruvaju,ali zvuk ...uhh,dekova imaju par modela mozda RSB 100,965?,rs az7 igracka sa odgovarajucim zvukom.Boja uredjaja je ruzna da ruznija ne moze biti izuzev gramofona.Nije mi jasno zasto se ljudi loze na taj brend.Gramofoni su im najachi adut.Namjerno nijesam pominjao gomilu drugih firmi koje prave odlichne gramofone (uglavnom)BELT DRIVE.

I za kraj Technics 1210 je odlican ali nije dorastao Thorensu,ako mislite da jeste recite kad je pocela popularnost tog modela i zbog cega.Nije to pocelo od njegovog pocetka proizvodnje vec mnogo kasnije,a posebno sad kad se ne proizvodi i onda je stvoreno ono sto SRBI i CRNOGORCI najvise vole MITOMANIJA!!!TECHNICS 12XX MANIJA!!!

I zaboravih kupicu ga i ja jednog dana mozda,ali samo zato sto imam domacih i licencnih ploca komada cca 150,jer nijesu vrijedne Thorens-a

post-29340-0-70035800-1354006122_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ja govorim o direktnom poredjenju Technicsa i Thorensa, takodje sam naveo i o kojim modelima je reÄ.. da li si ih ti direktno uporedjivao ili prenosiÅ¡ tudja iskustva?

Iskreno slusao sam Thorens- 280,320 i moj prijatelj ima 126 mkII elektronic,ali ih nijesam uporedjivao.Technics sam slusao manje mozda dobar odlican,ali Thorens...

Link to comment
Share on other sites

Vreme na to ovde gube samo oni ljudi koji posto/poto zele da technics gramofone prikazu kao jedino i najbolje moguce resenje, kome naravno niko drugi nije dorastao. Totalno nezrelo i nepotrebno...umesto silnog vremena provedenog ovde da bi se vodile bespredmetne rasprave pustite ploce na vasim gramofonima i uzivajte u muzici.

Ja licno sam ovde samo hteo da izrazim svoje zadovoljstvo pozitivinom promenom u zvuku koju sam dobio promenom rucke, a ne da otvaram raspravu o tome koji je gram bolji. Niti me to zanima. Kad budem imao 1000 i kusur evra da mi ne trebaju razmislicu i o kupovini sp10-tke. Do tada i vise nego uzivam u mnogo jeftinijem thorensu.

Link to comment
Share on other sites

Moje je misljenje da gramofone iskljucivo treba kupovati direktnim poredjenjem,postojeci vs zeljeni.Cak i kad je ''klasa'' zeljenog mnogo visa.Gramofon je ujedno sprava u sistemu kod koje se razlika u zvuku i najvise manifestuje,za razliku od digitalije gde su razlike cesto vrlo male.Thorens 126 sam direktno cuo u poredjenju sa tehniks 1210 i razlika u korist Thorensa je velika.Za moj ukus cujna kod svakog instrumenta,jednostavno zvucno visa klasa narocito u srednjem i za mene najvaznijem delu spektra.

Link to comment
Share on other sites

Moje je misljenje da gramofone iskljucivo treba kupovati direktnim poredjenjem,postojeci vs zeljeni.Cak i kad je ''klasa'' zeljenog mnogo visa.Gramofon je ujedno sprava u sistemu kod koje se razlika u zvuku i najvise manifestuje,za razliku od digitalije gde su razlike cesto vrlo male.Thorens 126 sam direktno cuo u poredjenju sa tehniks 1210 i razlika u korist Thorensa je velika.Za moj ukus cujna kod svakog instrumenta,jednostavno zvucno visa klasa narocito u srednjem i za mene najvaznijem delu spektra.

Ako ti se svidja zvuk Sondeka, svidece ti se i zvuk Torensa - oni zvuce veoma slicno.

Link to comment
Share on other sites

Upravo Sam sa thorensa,ali sa 160+Sme 2 presao na lp12(ne sad,vec prvi put pre 21g).ostala je ista glava sa thorensa,drasticniju romenu U zvuku ni dotad ni kasnije nisam cuo.apsolutno je sve drugacije zvucalo.zvucna slika je bila znacajno visa-Jack De jonete je zasvirao sa plafona,klavir,akusticna gitara...bukvalno sve je bilo drugacije.nema to neke velike veze.Ti nizi modeli thorensa kad se puste U istom sistemu posle lp12 zvuce kao neispravni,cak je to tako zvucalo i kad je jedan forumas doneo 145 da cuje uz aksisa.mislim da je i jedno takvo poredjenje sa gramofonom vise klase potrebno svakom audiofilu,da bi se shvatila poenta apgrejda,inace prodje zivot U razmisljanju da to neko radi iz zelje za pokazivanjem,snobizmom ili ko zna sta.ja sam lp 12 kupio uz velika odricanja prodavsi nekoliko drugih uredjaja i stedeci svaki dinar kao klinac stopirajuci do fax-a za gram i ploce ,nisam zazalio ni sekunde.kad bio svako dobio priliku da cuje znacajno bolji gram i sta on moze da donese uradio bi isto.126 nisam imao prilike slusati U direktnoj usporedbi,pa ne mogu pricam ali sa ga slusao dosta kod drugara i mislim da je odlican gram ali razlicit zvucno.

Da se razumemo preporuka za gramofon vise klase nije samo u smeru lp12,mnogo je drugih dobrih i ne nuzno tako skupih ,126 je odlican predlog.jako je bitno stanje mnogo se ne odrzavanih krseva uvaljuje.

Edit:Milosu zelim jedan sp10,i jedan slikovit opis apgrejda uzbudljiv poput teme o fliperima.

Link to comment
Share on other sites

Edit:Milosu zelim jedan sp10,i jedan slikovit opis apgrejda

Sondek, hvala na lepim željama, ali neki dramatiÄan upgrade mi nije u planu. Sve viÅ¡e razumem i prihvatam stav kolege Lemica koji glasi (otprilike) "Å¡ta će mi hi-end sitem ako ću na njemu da sluÅ¡am lo-end ploÄe". On zaista ima hi-end sitem, i zna Å¡ta priÄa. Da se podsetimo...

Lemic.jpg

Koetsu Black Gold Line, Mc N.Ristić, I.JeliÄić Mocart 10 Mc II, Michael Gyrodeck.

Lemic se umesto na opremu sada potpuno fokusirao na nabavku baba-roga vinila. Evo par poslednjih nabavki:

front_zps11fac0df.jpg

Japanski džez, prelepo, avangardno, izuzetno tehniÄki snimana produkcija.

HADOUKTRIO_zps3d6d7938.jpg

Francuska produkcija Naive, džez jako zaÄinjen mediteranskom kulturom.

Zaista, sve viÅ¡e mi se Äini da je investiranje u ovakva izdanja opravdano. Ovakvi nosaÄi zvuka apgrejduju sitem za punu klasu naviÅ¡e. SP-10 može da saÄeka, posvetiću se baba-roga vinilima :thumbsup2

Edit: izraz "baba-roga izdanje" © Šuca

Link to comment
Share on other sites

Sve viÅ¡e razumem i prihvatam stav kolege Lemica koji glasi (otprilike) "Å¡ta će mi hi-end sitem ako ću na njemu da sluÅ¡am lo-end ploÄe".

E, to je, manje viÅ¡e, ono o Äemu sam ti priÄao. Kad imaÅ¡ super ultra gramofon i kad ÄujeÅ¡ kako zvuÄe stvarno dobra izdanja, poželiÅ¡ da imaÅ¡ baÅ¡ te ploÄe. Tu nastaje zajeb.

Jbg, dobra kolekcija takvih ploÄa skuplja je od High End sistema.

Link to comment
Share on other sites

Sada tek niÅ¡ta ne razumem. Jeste li vi to doÅ¡li do spoznaje da imate loÅ¡e gramofone na kojima sluÅ¡ate loÅ¡e ploÄe? Pojasnite malo izneta glediÅ¡ta.

Mislim, gramofon je veÄna stvar i sa aspekta veÄnosti joj se treba i pristupiti. ZnaÄi polako, nema kupovine ploÄa na metar. Potrebne su godine da se napravi i selektira kolekcija. SliÄna je situacija i sa CD izdanjima. Nisu baÅ¡ sva originalna izdanja dostupna, naprotiv. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Vidi, na boljem gramu i loÅ¡e ploÄe zazvuÄe bolje. Dakle, i dalje važi tautologija: bolje je da je bolje nego da je loÅ¡ije. Medjutim, razlike izmedju pojedinih izdanja se, na jako dobrim gramofonima, stvarno jasno i odjelito Äuju. Prosto, posle toga, Äovek poželi da kupuje takve ploÄe, oni slabijeg karaktera će prodati ženu i decu, samo da kupe first press.

Dakle, treba naći konfiguraciju koja Å¡to bolje odgovara projektovanom budžetu. Meni Technics SL1200 savrÅ¡eno odgovara, pruža mi poÅ¡teno ućešće u High Fidelity-u, Äujem razlike izmedju izdanja, a ipak, ne dozvoljava mi da se zanosim i jurim preskupa izdanja.

Možda trućam, generalno, pri kraju sam sklapanja sistema i dosta mi je audiofilije za ceo život, ali, hobiji i strasti nisu naivne stvari, Äovek treba da im postavi granice, inaÄe...."daviÅ¡ se kao pacov".

Krambambuli panÄ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...