Jump to content


DIY Record Clamp


Milos A

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Dragi nabavljaÄi, ja sam se malo prepao od interesovanja za ovu nabavku, pa hoću da dobijem joÅ¡ neku ponudu! Taj majstor (u Dimitrija Tucovića, radionica od bele fasadne cigle) mi je već neÅ¡to radio za motor, i uradio je za... 3+. Ovaj klamp bi morao da bude uraÄ‘en za Äistu peticu, tako da Äekam savet od prijatelja i gurua za preciznu mehaniku Äunte (Michell Gyrodec).

Ako neko može da preporuÄi dobrog strugara, neka mi da kontakt, poneću crtež i uzeću ponudu!

@Ston - prodaj mi gramofon pa da razgovaramo dalje :)

@Buja - mrnjau, u podrumu mi se omacila maca, 4 kom :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Grupna nabavka je kao mala, nezaštićena maca.Mora se negovati, treba joj pažnje i ljubavi dok ne stane na svoje noge.Ako je prerano napuštena, nema joj spasa u ovom surovom koristoljubivom svetu.

Link to comment
Share on other sites

@MIlos A

Radio sam kod njih nekoliko stvari, a poslednje nogice za ureÄ‘aje. KaÄio sam i slike istih. Nije loÅ¡ majstor, ne fuÅ¡eriÅ¡e, desi se da zatreba neka sitna ispravka i bez problema to uradi. Ovo mu sigurno neće biti problem da napravi.

Uradi jedan za probu a gazda će sigurno spustiti cenu za više komada, tako je bilo kad sam bio tamo.

Link to comment
Share on other sites

Ako pravite, pravite kako treba a ne samo teg koji pritiska ploÄu. Na kraju i 400g aluminijuma mnogo po 1500dindži.

Treba neki mehanizam koji steže osovinu i pritiska ploÄu a ne da samo težinom opterećuje tanjir i ceo gramofon. Kao Å¡to mehanizam u buÅ¡ilici steže burgiju. I joÅ¡ da pritiska silom a ne težinom.

Ovako nešto

post-10168-0-18475700-1339158171_thumb.j

post-10168-0-90006200-1339158181_thumb.j

post-10168-0-29120800-1339158194_thumb.j

post-10168-0-18475700-1339158171_thumb.j

post-10168-0-90006200-1339158181_thumb.j

post-10168-0-29120800-1339158194_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ma ovo je prosto da se napravi na strugu. Samo jedan navoj i ostalo obiÄni cilindri. Ako ima interesenata za neku iole seriju da pitam ja ovog Å¡to nam radi bravarske poslove dal bi bio zainteresovan za proizvodnju?

Link to comment
Share on other sites

Mmmm, meni usporenje i odgovara, s'obzitom da sam sa studentskim budžetom u ovoj teškoj krizi rešio da baš sada popunjavam rupe u kolekciji... I kupujem štošta drugo što ranije nisam slušao, time stvarajući još rupa za popunjavanje... :screwy

Link to comment
Share on other sites

Dragi nabavljaÄi, ja sam se malo prepao od interesovanja za ovu nabavku, pa hoću da dobijem joÅ¡ neku ponudu! Taj majstor (u Dimitrija Tucovića, radionica od bele fasadne cigle) mi je već neÅ¡to radio za motor, i uradio je za... 3+. Ovaj klamp bi morao da bude uraÄ‘en za Äistu peticu, tako da Äekam savet od prijatelja i gurua za preciznu mehaniku Äunte (Michell Gyrodec).

Ako neko može da preporuÄi dobrog strugara, neka mi da kontakt, poneću crtež i uzeću ponudu!

@Ston - prodaj mi gramofon pa da razgovaramo dalje smile.png

@Buja - mrnjau, u podrumu mi se omacila maca, 4 kom smile.pngsmile.pngsmile.pngsmile.png

Link to comment
Share on other sites

Teg nije reÅ¡enje. Bilo koji motor će bez problema da okreće pozamaÅ¡an teret jer se radi o osnoj taÄki. Problem je Å¡to na duge staze tereti dno Äaure tanjira i haba pojaÄano tarne oslone povrÅ¡ine al postoji veći problem. Nijedan gramofon nije apsolutno horizontalan, kaiÅ¡ pogoni se inaÄe izbacuju iz vertikalne ose. Dodavanjem tega praktiÄno dolazi do opterećenja boÄnog zida Äaure koja će vremenom postati konusna i dobiti zazor Å¡to će povećati rambl. TakoÄ‘e se remeti centralno težiÅ¡te celog ansambla i ne samo Å¡to će po horizontali otići gde ne treba nego Äak može otići i u vis Å¡to nikako ne valja.Teg sam po sebi nema dovoljnu silu da ispravi krivu ploÄu. Aluminijum ne volim u audiju a to mesto inaÄe nije za metal makar bio nemagnetni.

Link to comment
Share on other sites

Po mom skromnom poznavanju gramofonske tehnike, uloga klampne je da umrtvi vibracije mehaničke sprege koju gradi ploča sa ostatkom ispod sebe. Konkretno, klampna ima ulogu tega koji treba da spusti rezonantnu frekvenciju te sprege i bolje pritisne ploču za rezonantno upijajuću podlogu tanjira. Teško je očekivati da komad metala od par stotina grama, koji deluje pritiskom na ploču na maloj površini iz centra, ispravi vinil koji ima tendenciju da se najviše vitoperi na periferiji. Ispravite me, možda grešim.

Link to comment
Share on other sites

Ево да Ñе прикључим диÑкуÑији, ниÑам никада имао неку преку потребу да кориÑтим кламп оÑим код талаÑаÑтих плоча а то је у поÑледње време чеÑÑ‚ Ñлучај . КориÑтим чувену методу Ñа једном малом филцаном подлошком која је под плочом и (тренутно) челичним клампом од цирка 650 грама. Кламп је Ñа доње Ñтране упуштен за 1мм што омогућава проÑтор за ЛÐБЕЛ од плоче да има да дише. Циљ је био, претпоÑтављате већ, да Ñе лабел мало подигне и да кламп одради ÑтиÑкање на већем радијуÑу а Ñве то резултује већи контакт обода плоче на мат.

1210 мк2 Ñве ово херојÑки подноÑи и верујте , до Ñад ниÑам нашао ни једну већу замерку. Вероватно поÑтоје и боља решења а ја имам фобију од тих СÐÐКЕ ОИЛР. Стриц Ñе бави винилом веома дуго и колико видим њему Ñамо требају игле и Ñтруја за појачало.

Једина новина (ако Ñмем да кажем) коју Ñам имплементирао у овај мој кламп је плаÑтична чаура која Ñеди на Ñпиндлу . Разлог, евентуално оштећење Ñпиндла од прекомерене употребе.

Бушење рупе од 7.25 је никакав проблем, Ñа бургијом од равно 7мм можете избушити и 8.5мм без проблема и то Ñавршено цилиндрично, Ñамо је питање како је наоштрите.

Ево која Ñлика па преÑудите, кламп је мало кородирао од пипкања прÑтима а и од челика је, нема никакву површинÑку заштиту.

post-9050-0-96098000-1339363902_thumb.jp

post-9050-0-42298300-1339363918_thumb.jp

post-9050-0-51219300-1339363938_thumb.jp

post-9050-0-96098000-1339363902_thumb.jp

post-9050-0-42298300-1339363918_thumb.jp

post-9050-0-51219300-1339363938_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...