Jump to content


Harman Kardon se greje?


DarkoNS

Recommended Posts

Imam Harman Kardon AVR235,koji radi u stereo modu 2x65 na 8 ohma,a sa njim kutije Dali 104 koje su na 4 ohma.Primetio sam da se Harman greje poprilicno cak i kad se ne pojacava previse obicno je to od -80dB do -50dB.E sad dali je to normalno ili ne molim iskusnije clanove za odgovor.Znam da ce te reci da mi je bolje da uzmen neko stereo pojacalo na 4 ohma,ali za sad nista od toga jer ne mogu da prodam ovo.....

Link to comment
Share on other sites

Imam Harman Kardon AVR235,koji radi u stereo modu 2x65 na 8 ohma,a sa njim kutije Dali 104 koje su na 4 ohma.Primetio sam da se Harman greje poprilicno cak i kad se ne pojacava previse obicno je to od -80dB do -50dB.E sad dali je to normalno ili ne molim iskusnije clanove za odgovor.Znam da ce te reci da mi je bolje da uzmen neko stereo pojacalo na 4 ohma,ali za sad nista od toga jer ne mogu da prodam ovo.....

Link to comment
Share on other sites

Imam Harman Kardon AVR235,koji radi u stereo modu 2x65 na 8 ohma,a sa njim kutije Dali 104 koje su na 4 ohma.Primetio sam da se Harman greje poprilicno cak i kad se ne pojacava previse obicno je to od -80dB do -50dB.E sad dali je to normalno ili ne molim iskusnije clanove za odgovor.Znam da ce te reci da mi je bolje da uzmen neko stereo pojacalo na 4 ohma,ali za sad nista od toga jer ne mogu da prodam ovo.....

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu vjerovat , Kratki spoj je na O ohm-a jel to ljudi shvaÄaju ? Kad se imalo ukluÄi mozak uz elementarna znanja (tipa osnovne Å¡kole-otpori i sve uz njih) mora zakljuÄiti .ÄŒim je ohm ski otpor bliži 0 veće je zagrijavanje pojećala jer je bliže kratkom spoju tj "kurÅ¡lusu".ZnaÄi ako imaÅ¡ zvuÄnik 16 ohma možeÅ¡ ga "uvjetno -Å¡arafiti-navijati" do iste razine glasnoće bez posljedica na zagrijavanja pojaÄala . Jeb.ga ,pojaćalo mora biti jaće i to,reciproÄno impedanciji i otporu zvuÄnika .Ima tu joÅ¡ dampinga ,netpovratne veze i joÅ¡ sijaset potrebnihi "nepotrebnih " informacija.Ako Ti dobro svira pusti priÄu Sve Å¡to valja troÅ¡i -Fiat se hvali kak onaj 0,3 troÅ¡i 4 l na 100 km , a Ferari 22 l i nikom niÅ¡ta .... ? :bounce:listen:crno-na-belo:wave2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...