Jump to content

M-Kabl
Photo

Harman Kardon HK6800, problem

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 odgovora u ovoj temi

#1 aleksandar

aleksandar

Junior member

• Novi članovi
  • 18 Poruka:

Poruka napisana 07 мај 2012 - 19:54

Pozdrav forumasi, i zaljubljenici u HI FI uredjaje! Posto sam i ja jedan od vas, molio bih za pomoc, naime imam HK 6800 i do skoro je super radio, medjutim pre neki dan mu se posle dva sata slusanja muzike upalila crvena lampica i pojacalo je prestalo da radi. Kada sam ga iskljucio i ponovo ukljucio radilo je par minuta i ponovo se lampica upalila, i tako nekoliko puta !!!! Pomoc, sta je u pitanju???? Unapred zahvaljujem na odgovorima!

Install flash.

#2 Gox co.

Gox co.

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1841 Poruka:

Poruka napisana 07 мај 2012 - 20:06

U pitanju je verovatno tzv. hladan lem ili hladni lemovi negde na ploci. Gde tacno - reci ce ti u servisu.Pozdrav!!!

Marantz CD63 (ali prvi model,kao CD100),Denon DCD-1560,Squeezebox Classic,Crimson CS630 Amp + Crimson Preamp CS610,JBL 4311B

#3 aleksandar

aleksandar

Junior member

• Novi članovi
  • 18 Poruka:

Poruka napisana 07 мај 2012 - 20:31

Hvala Gox.co na brzom odgovoru! Znaci mislis da nije nista ozbiljnije??? Reci mi molim te dali postoji servis(ako nije protivno pravilima foruma) koji bi mi to kvalitetno proverio i odradio !!!

#4 Zarko excellence

Zarko excellence

Member

• Članovi
  • Pip
  • 501 Poruka:

Poruka napisana 07 мај 2012 - 20:38

Hvala Gox.co na brzom odgovoru! Znaci mislis da nije nista ozbiljnije??? Reci mi molim te dali postoji servis(ako nije protivno pravilima foruma) koji bi mi to kvalitetno proverio i odradio !!!

:banana Pa on to moze da ti resi najbolje...

#5 Gox co.

Gox co.

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1841 Poruka:

Poruka napisana 08 мај 2012 - 20:10

A gde zivis,to je bitan podatak?

Marantz CD63 (ali prvi model,kao CD100),Denon DCD-1560,Squeezebox Classic,Crimson CS630 Amp + Crimson Preamp CS610,JBL 4311B

#6 aleksandar

aleksandar

Junior member

• Novi članovi
  • 18 Poruka:

Poruka napisana 09 мај 2012 - 20:01

Zivim u Trsteniku !!!!

#7 Gox co.

Gox co.

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1841 Poruka:

Poruka napisana 09 мај 2012 - 23:02

Eee,onda... Idi u servis u svom gradu nek ti napravi pregled sa okvirnom cenom popravke. Moras da znas da li ti se isplati i sta je u pitanju.Pozdrav!!!

#8 goxy62

goxy62

Member

• Članovi
  • Pip
  • 580 Poruka:

Poruka napisana 10 мај 2012 - 15:13

ladan lem znači da ga je neko već popravio ali nije dobro zalemio to što je popravljo (drž vodu dok majstori odu)

#9 uzvarb

uzvarb

SONY

• Članovi
  • PipPip
  • 1792 Poruka:

Poruka napisana 10 мај 2012 - 20:28

ladan lem znači da ga je neko već popravio ali nije dobro zalemio to što je popravljo (drž vodu dok majstori odu)

Ajd prekini da lupetas ko Maksim po diviziji...ali blage veze ti nemas sta je hladni lem.

Хладан лем је један од најчешћих кварова који се јавља у електронским уређајима. Калај као основни везивни материјал-метал се, у растопљеном стању, при темеператури око 270 Ц, наноси на штампану плочу да би остварио електро-проводни спој између компонети и штампане плоче.

Хладан лем је недовољно растопљени и загрејани калај који се кристализује и ствара се веза која има прелазни отпор јер контакт између метала није остварен у пуном смислу. Временом долази до оксидације споја те се прелазни отпор повећава док не дође до сталног или повремених прекида. При томе је тај прекид углавном невидљив голим оком.

Пошто се на штампану плочу поставе компоненте исте се, било ручно – лемилицама, било машински на калајним купатилима, спајају са штампаном плочом да би се остварила одређена електрична шема.

У моменту наношења растопљеног калаја потребно је да сама операција лемљења траје колико треба – пар секунди јер дужи временски период може да оштети компоненте (прегоревање) и штампану плочу (кривљење) а сувише кратак период за последицу има појаву хладног лема.

Повремени прекиди су нарочито тешки за уочавање јер се јављају као прекид тек када се уређај загреје а некада се могу, привремено, отклонити ударањем уређаја.

Хладни лемови се могу избећи предгревањем компонети које се леме, коришћењем квалитетног калаја специјално предвиђеног за ове намене, стручним лемљењем као и одговарајућим квалитетним алатом.

Izvor : http://sr.wikipedia....ан_лем

Jer me je mrzilo da kucam

#10 aleksandar

aleksandar

Junior member

• Novi članovi
  • 18 Poruka:

Poruka napisana 10 мај 2012 - 22:19

Vi ste carevi, hvala vam na ovako iscrpnim infoemacijam. Ovih dana ide kod majstora sa sugestijom da je u pitanju hladan lem !!! Pozdrav

#11 goxy62

goxy62

Member

• Članovi
  • Pip
  • 580 Poruka:

Poruka napisana 12 мај 2012 - 10:37

Ajd prekini da lupetas ko Maksim po diviziji...ali blage veze ti nemas sta je hladni lem.

Хладан лем је један од најчешћих кварова који се јавља у електронским уређајима. Калај као основни везивни материјал-метал се, у растопљеном стању, при темеператури око 270 Ц, наноси на штампану плочу да би остварио електро-проводни спој између компонети и штампане плоче.

Хладан лем је недовољно растопљени и загрејани калај који се кристализује и ствара се веза која има прелазни отпор јер контакт између метала није остварен у пуном смислу. Временом долази до оксидације споја те се прелазни отпор повећава док не дође до сталног или повремених прекида. При томе је тај прекид углавном невидљив голим оком.

Пошто се на штампану плочу поставе компоненте исте се, било ручно – лемилицама, било машински на калајним купатилима, спајају са штампаном плочом да би се остварила одређена електрична шема.

У моменту наношења растопљеног калаја потребно је да сама операција лемљења траје колико треба – пар секунди јер дужи временски период може да оштети компоненте (прегоревање) и штампану плочу (кривљење) а сувише кратак период за последицу има појаву хладног лема.

Повремени прекиди су нарочито тешки за уочавање јер се јављају као прекид тек када се уређај загреје а некада се могу, привремено, отклонити ударањем уређаја.

Хладни лемови се могу избећи предгревањем компонети које се леме, коришћењем квалитетног калаја специјално предвиђеног за ове намене, стручним лемљењем као и одговарајућим квалитетним алатом.

Izvor : http://sr.wikipedia....ан_лем

Jer me je mrzilo da kucam

pa nema veze opet je dobio pokvareno pojačalo koje mora da popravlja,bez obzira da li sam ja u pravu ili ti. naravno ko nadje hladan lem na njegovoj ploči dobije nagradu od člana uzvarb. teško da je u fabrici napravljen hladan lem prema tome i dalje tvrdim da ga je neko popravljo al loše

#12 stoN_Cold

stoN_Cold

Љубитељ мачака

• Članovi
  • PipPip
  • 12329 Poruka:

Poruka napisana 12 мај 2012 - 11:01

Мислим да у причу о хладном лему треба убацити и оксидацију извода елемената.

:wave2

#13 Alexandar

Alexandar

Member

• Članovi
  • Pip
  • 801 Poruka:

Poruka napisana 12 мај 2012 - 12:07

pa nema veze opet je dobio pokvareno pojačalo koje mora da popravlja,bez obzira da li sam ja u pravu ili ti. naravno ko nadje hladan lem na njegovoj ploči dobije nagradu od člana uzvarb. teško da je u fabrici napravljen hladan lem prema tome i dalje tvrdim da ga je neko popravljo al loše

Rekao je covek da je pojacalo radilo, pa se tek onda pojavio taj kvar.. Verujem da niko od nas ne moze bas da pretpostavlja da li ce se i kada desiti neki problem sa uredjajem, pa ne ide da odmah krivimo prodavca od koga je uredjaj kupljen..
Ja sam recimo par puta cuo da Luxman M02 ima probleme sa hladnim lemovima, upravo na fabrickim uredjajima, ne popravljanim.. A to je ista neka klasa uredjaja, od prilike, kao i ovaj HK6800.. Na Luxmanu se to relativno lako popravlja, ne znam kako je sa Harmanom.. Gox i SC verovatno znaju mnogo bolje.. :thumbsup2
Ne znam samo kakvi su servisi po TSu, ali u krajnjem slucaju ako krenu da ga mazu nesto kao sto je cesti slucaj po manjim sredinama, neka lepo sedne u auto ili se dogovori nekako sa jednim od pomenutih clanova, da oni to ljudi rese..
:wave2

#14 uzvarb

uzvarb

SONY

• Članovi
  • PipPip
  • 1792 Poruka:

Poruka napisana 12 мај 2012 - 13:54

Da hladni lemovi se pojavljuju i na uredjajima koje niko pogledao nije otvorene. Upravo to najcesca fabricka greska koja se manifestuje posle xx godina.. uopste ne mora da znaci da ga je neko cackao.
I ne dajem ja nikakvu nagradu...

#15 Zarko excellence

Zarko excellence

Member

• Članovi
  • Pip
  • 501 Poruka:

Poruka napisana 12 мај 2012 - 14:03

Pa nije nuklearna elektrana da ne sme da se cacka sta ima veze crkne neki deo otvoris zamenis zalemis i to je to , kakva je tu nauka ... Pa i na ferariju rikne sambrcna majstor stavi gemizlu i opet vatra :banana

#16 uzvarb

uzvarb

SONY

• Članovi
  • PipPip
  • 1792 Poruka:

Poruka napisana 12 мај 2012 - 14:21

Pa nije nuklearna elektrana da ne sme da se cacka sta ima veze crkne neki deo otvoris zamenis zalemis i to je to , kakva je tu nauka ... Pa i na ferariju rikne sambrcna majstor stavi gemizlu i opet vatra :banana

Normalno, samo sto se svi hvataju za to ko pijan za plot. Potpuno svesni toga , ali koriste to za skidanje cene.
Delimicno to potice i od straha od neadekvatnog servisiranja, jer u Srbiji je svako majstor...ne bukvalno, ali se razume sta hocu reci. Ako se uredjaj servisira adekvatnim delovima i i ako to radi strucno lice i naravno posle podese svi parametri po servisnom uputstvu, takav uredjaj je i bolji od onog iz kog ni prasina nije izduvana 20 godina..

AV impuls