Jump to content


IPTV & Hi-Fi


dude

Recommended Posts

Ja sam uzeo ove nedelje novi sbb HD resiver,ima dobar zvuk ali je signal neverovatno glasan.vec na prvoj "crti" je skoro glasan kao cd.prikljucenjem na dac dobija se vrlo malo poboljsanje,na momenat bi rekao nikakvo, za razliku od cd i dvd-a.ono sto mi je cudno da i kad se prikljuci na dac radi i dalje volume na daljincu.moze da snima samo uz ext Hd,nema ga vise integrisanog,kazu bilo ih je pa su izbaceni-predpostavljam stednja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

To što zvuk ne može da bude bolji može da bude posledica sledećih uzroka:

a. Zvuk je već dosta dobar :thumbsup2 ,

b. Predloženi DACi su lošiji od DACa u TV Boxu :razz: ,

c. TV boxu ne može ni externi DAC da pomogne :cry: ( tolko je loš)

PS Pogrešio sam . Ne deda Ozren nego deda Paun ( A autobus???)

Link to comment
Share on other sites

Noćas mi djavo neda mira pa se malo bavim alhemijom ( DACujem SBB tvbox)

mezzo.... :banana

1 calassic ... :facehearts

Mtv ( više komata) :bounce

BBC entertainment .... :listen ( Aaaaaa Dvorak IX simfonija :klanjanje )

Ljudi ovo je neÅ¡to sasvim drugo od onog odvratnog simenanijinog zvuka sinoć.( ÄŒak mi je jedan kanal bio Å¡ugav pa sam danas otvarao pojaÄalo da se uverim da je sve u redu).

Ovo sada može da bude sasvim pristojan izvor.

Sledi test sa radio kanalima.

Link to comment
Share on other sites

Povezujem SBB D3 Cisko TvBox preko AudioAlchemy DACa na sistem.

Claro?

JuÄe je bilo bljak a sad je wow. Drugi kanal(i) koji kvalitetnije emituju ton.

Mezzo je fenomenalan.

Äavo i dalje ne da mira pa ubacujem Dolby Pro Logic DAC u igru.

Sharkoon x-tatic sound control unit Dolby surround pro logic http://www.sharkoon.com/?q=en/content/x-tatic-sound-control-unit

MEZZO je 5.1

ovo dodaje novu dimenziju u problematiku.

Nažalost nemam 5.1 sistem ali eto teme za razmišljanje.

Link to comment
Share on other sites

Treba biti mozda precizan tacno koji resiver kod sbb jer se razlikuju po zvuku.ja sam koristio onaj stari echolite pa Sam ga zamenio za Cisco d3 jer se echolite pokvario,a onda su mi objasnili da imam pravo zameniti ga besplatno za najnoviji HD.Napredak U slici i korisnickom softveru je postojao sa svakom promenom,ali zvuk je ipak najbolji sa prvim echolite resiverom,ne znam kako ali mi se cini i bolji nego ovaj novi cak uz dac.Deca moja ga najvise rabe uz svoje su odusevljena novim mogucnostima,ali bi ja sad pozeleo nazad onaj prvi.cisto pisem ako ga neko ima da ne menja,ako mu je do muzike,slika jeste bolja a i nove funkcije su tu.

Link to comment
Share on other sites

SBB TVBox prima signal.

A SBB ga kao provider šalje. E sad kako ga šalje? Kako ga primi od emitera ili ga osakati. Mezzo je izvanredan. Možda kvalitet zavisi i od tipa paketa koji se uzme.

Kompresija kreće od emitera i provajderi tako samo prenose jer je kapacitet prenosa na satelitima skup i za iste pare može da se prenese više kanala sa većom kompresijom.

Link to comment
Share on other sites

Da. Bogatiji emiteri mogu da si priuste bolji kvalitet.

Kolko sam na jedan scan kanala primetio neki kanali su dobri, neki losi a neki i nemaju digitalni zvuk.

A sta bi sa digitalizacijom od aprila ove ili bese prosle godine? Da li ce sitne ribe biti obrisane i ostati samo kvalitetni emiteri ( bogati)?

Lupam gluposti. Bogatiji ne znaci ( bar kod nas ) i kvalitetniji. Jel ste znali da ima 6-7 pink kanala? :plakanje

( gde je onaj smajli sto udara glavom o zid?)

dash1.gif(nađoh ga na švajs forumu.)

PS Uzo sam akustik zen digitalni kabl da probam signal

scaled_Acoustic_Zen.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo obiÄan Hama za povezivanje set box-a i DACa, mislim da nema potrebe da se troÅ¡im viÅ¡e. Iz suve drenovine se teÅ¡ko neÅ¡to može iscediti.

Mada, Branko, po tvojim reakcijama i entuzijazmom da se pozabaviÅ¡ ozbiljnije ovim stvarima, zakljuÄujem, a možda se i varam, da SBB Cisco ipak ima veći potencijal za Dacovanje od IPTV shit-boxa. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ma mene samo interesuje da li Tv Box ( SBBov ili koji već) može da se koristi kao ( kvalitetan) kućni streamer.

U SBBu obećavaju da će za par meseci otkljuÄati tu opciju pa ćemo moći sami da "pušćamo" Å¡ta želimo.

Pa da do tada prokljuvim ima li tu nekog Å¡tofa ili da batalim i okrenem se neÄem drugom, kvalitetnijem.

Nego da pitam ovde mada je možda i za posebnu temu.

Jel neko probao one male Android TV Boxove ( mali ko fleÅ¡ka mada ih ima i većih)? Vredi li to Äemu? Mislim za HiFu. Može li da se iz HDMIa izvuÄe SPDIF? Sigurno može nego zna li neko na kojim pinovima je?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...