Jump to content

M-Kabl
Photo

IPTV & Hi-Fi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 odgovora u ovoj temi

#1 dude

dude

mladji referent

• Članovi
  • PipPip
  • 1090 Poruka:

Poruka napisana 26 април 2012 - 11:05

Pre neki dan, ne budem lenj, zavirim malo iza set box-a, koji je zadužen da ,,napaja,, naše HD TV aparate, kvalitetnom slikom (kažu digitalnom), koja je relativno pristojna. Ali, pošto mene kvalitet slike nedotiče toliko, kao kvalitet zvuka koji je prati, tj. deli sa njom onaj tanki telefonski kablić, uočim ,,odpozadi,, jedan coax. out. Pojavio se skoro nekakav Music choice, razni žanrovi muzike, svi ste verovatno upoznati, a i postoji par naših ,,top,, radio stanica. S obzirom da sam tuner prodao odavno, nemam mogućnost kvalitetnog slušanja radio stanica, a i ovaj Music choice, je verovatno neka vrsta radio programa. Imao sam neki coax. kabl viška, kao i jedan slobodan ulaz u mom entry level DAC-u , pa reših to da povežem. Solidno je to prosviralo, tako da sad imam i ,,tuner,, preko DAC-a. Ne moram da držim upaljen TV, dok slušam muziku (radio ili Music choice) . Zanima me, da li je još neko koristio ovaj coax. out i kakva su vaša iskustva sa kvalitetom zvuka, koji izlazi iz one male kutijice? Moj entry level (MD) DAC, propušta samo do 48 KHz, što i trenutno pokazuje na displeju, a da li su fajlovi , koji se puštaju na Music choic-u, možda veće rezolucije...? ;-)

Install flash.

#2 Willi Studer

Willi Studer

Moderator

• Moderator
  • 5611 Poruka:

Poruka napisana 26 април 2012 - 11:30

Kao i na SBB-u, to je komprimovani signal rezolucije između 96 i 128 kbps na 48 kHz u MPEG-1 standardu, zato sampling i ne može da ide iznad 48 kHz.

#3 gvlada

gvlada

Император

• Članovi
  • PipPip
  • 5988 Poruka:

Poruka napisana 26 април 2012 - 11:37

U svakom slucaju bolji je kvalitet preko dac nego analognog izlaza bilo kod SBB ili Telekoma.

#4 dude

dude

mladji referent

• Članovi
  • PipPip
  • 1090 Poruka:

Poruka napisana 26 април 2012 - 12:56

Kao i na SBB-u, to je komprimovani signal rezolucije između 96 i 128 kbps na 48 kHz u MPEG-1 standardu, zato sampling i ne može da ide iznad 48 kHz.

U tom slučaju, verovatno nema svrhe ići na upgrade samog coax. kabla, da bih dobio nešto bolji kvalitet zvuka, trenutno je u opticaju neki običan Hama kabl ?

#5 dude

dude

mladji referent

• Članovi
  • PipPip
  • 1090 Poruka:

Poruka napisana 26 април 2012 - 20:30

Ma jok... sto skuplji dig kabl i mp3 kvalitet zvuka postaje hi res sacd iskustvo :P

Baš sam imao tu nameru, da od mp3, napravim high , ultra mega giga res iskustvo, ali raspršio si mi iluzije. :cry: U svakom slučaju, blagodarim na blagoj ironiji .

#6 Operater

Operater

Member

• Članovi
  • Pip
  • 299 Poruka:

Poruka napisana 26 април 2012 - 23:14

meni je svanulo kad sam video da ima dig izlaz.
ok, nije HQ ali za razliku od prethodnog stanja sad je san snova. Ranije sam vukao sa TV-a kabl pa u risiver tako da nije bilo lepo ni za vidti ni za cuti. A sad, mmm, skroz upotrebljiva situacija.
Ostalo mi da probam (nije mi ni prioritet a i nemam ni lufta) gledanje filmova sa visekanalnim zvukom.

#7 gvlada

gvlada

Император

• Članovi
  • PipPip
  • 5988 Poruka:

Poruka napisana 27 април 2012 - 00:33

Malo se salimo na forumu. Nego, zvuk je mnogo lepsi preko ext dac i bolji od vecine domacih fm stanica.

#8 dude

dude

mladji referent

• Članovi
  • PipPip
  • 1090 Poruka:

Poruka napisana 27 април 2012 - 08:34

Ma, ako ništa drugo, praktičnost je zagarantovana. Pristojan zvuk, možda čak i kao neki kvalitetniji tuner,mogu da napravim poredjenje sa Sony ST 590 ES, koji sam posedovao pre par meseci ,ali nema zezanja sa prijemom, šuštanjem i puckanjem. Mada, rekao bih, da domaće radio stanice, pogotovo 202-ka, zvuče malo dinamičnije od Music choice kanala. Takav sam utisak bar ja stekao. :listen

#9 Igor Baky

Igor Baky

Junior member

• Novi članovi
  • 22 Poruka:

Poruka napisana 06 мај 2012 - 20:04

Da se malo i ja umešam...kakav bi bio zvuk, kada bi sa optičkog izlaza IPTV set box-a ,putem OPTIČKOG kabla išao u optički ulaz HI FI risivera ?

#10 gvlada

gvlada

Император

• Članovi
  • PipPip
  • 5988 Poruka:

Poruka napisana 06 мај 2012 - 20:06

Bolji....

#11 dude

dude

mladji referent

• Članovi
  • PipPip
  • 1090 Poruka:

Poruka napisana 06 мај 2012 - 22:21

Jesi li siguran da tvoj set-box poseduje optički izlaz ?! Kod mene postoji samo coax-out.

#12 siroma

siroma

Audio Alhemicar

• Članovi
  • PipPip
  • 4630 Poruka:

Poruka napisana 06 мај 2012 - 22:41

Da li media receiveri za neke druge TV providere , recimo Dojče Telekomov Media Receiver 303 Type A može da se koristi bar kao media player kod nas? Ima  HDD ima LAN priključak, Optički i coax izlaz. Može li da se strimuje muzika njime sa kućne mreže ? I filmovi naravno? Ne mora da se gleda TV od providera.

We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing.

#13 wwweljko

wwweljko

Member

• Članovi
  • Pip
  • 662 Poruka:

Poruka napisana 15 мај 2012 - 21:17

Jos kad preko gore navedenog izlaza budu pustili dolby-digital (5.1)... :plakanje
U Japanu ce automobili da lete.

#14 gvlada

gvlada

Император

• Članovi
  • PipPip
  • 5988 Poruka:

Poruka napisana 15 мај 2012 - 22:23

Nema? Kod SBB D3 HD kanala na nekim ide 5.1 AC3 zvuk (HBO HD, Discovery HD, NGC HD, MTV HD...).

#15 uzvarb

uzvarb

SONY

• Članovi
  • PipPip
  • 1804 Poruka:

Poruka napisana 15 мај 2012 - 23:07

Jos kad preko gore navedenog izlaza budu pustili dolby-digital (5.1)... :plakanje
U Japanu ce automobili da lete.

Boga mi kod mene ip tv hd risiver salje dolby digital 5.1 na nekim kanalima.

#16 wwweljko

wwweljko

Member

• Članovi
  • Pip
  • 662 Poruka:

Poruka napisana 16 мај 2012 - 09:08

ip tv hd risiver

Da ali kod mene u selu jos nema sanse za HD signal jos uvek.

#17 Pionir

Pionir

Member

• Članovi
  • Pip
  • 711 Poruka:

Poruka napisana 25 новембар 2012 - 19:46

Da li je zvuk preko DACa(npr.Lampucera) drastichno bolji nego preko analognog izlaza ?
Ima zaista dosta muzichckih kanala + RTSdigital i pitam se vredi li kupovati DAC samo zbog toga ?

Module Lab--Lifeforce 55--Kenwood DP3010--Infinity Delta 40

#18 dude

dude

mladji referent

• Članovi
  • PipPip
  • 1090 Poruka:

Poruka napisana 25 новембар 2012 - 20:07

Da li je zvuk preko DACa(npr.Lampucera) drastichno bolji nego preko analognog izlaza ?
Ima zaista dosta muzichckih kanala + RTSdigital i pitam se vredi li kupovati DAC samo zbog toga ?

Nema potrebe za rasipanjem novca, to je bar moje iskustvo. Uporedjivao sam i nema drastichne razlike, bar u mom sistemu. :wave2

#19 trouble

trouble

Member

• Članovi
  • Pip
  • 413 Poruka:

Poruka napisana 25 новембар 2012 - 20:14

nema velike razlike ni kod mene,dreambox,analog out u pojacalo ili optical u dacmagic skoro isto,mada kod mezza ipak optika.

Pro-Ject Debut III,Logitech Squeezebox,CA DacMagic,Mogami,Arcam FMJ A28,Rotel RB990,Audioquest x2,

Bowers Wilkins CM7

#20 siroma

siroma

Audio Alhemicar

• Članovi
  • PipPip
  • 4630 Poruka:

Poruka napisana 25 новембар 2012 - 20:20

Opet ja ko deda Ozren.
Može li SBB TV Box da se ( prepravi) koristi kao media player?

We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing.

AV impuls