Jump to content


Leila knjižara i prodavnica vinila


Pirke

Recommended Posts

Uskoro i zvaniÄno otvaranje prodavnice ploÄa i knjižare Leila u Kralja Petra 41. Postavljena je prva postavka vinila i gramofoni, pojaÄala i zvuÄnici ... Å ank joÅ¡ ne radi!

 

Koncept osmislio i sprovodi didžej i ljubitelj vinila i audio komponenti - Saša Jaramaz.

 

Iskoristićemo prostor da u subotu 28.04.2012 od 11 do 18 sati predstavimo meÅ¡anu postavku Opera Consonance - gramofon i digitalija Linear 7 i 8 i Audio Note amplifikacija i zvuÄnici. Prostor je izložbeni, komentari o postavci dobrodoÅ¡li.

 

Svi vernici (i nevernici) će moći da Äuju i Rupić zvuÄnik u ovakvom izazovnom okruženju.

 

Pogledajte http://www.facebook.com/#!/LeilaRecords pre nego odluÄite!

 

Ove godine nema prolećnog sajma pa evo male prilike da se u većem prostoru okupe ljubitelji uredjaja i muzike ...

 

Pozdrav svima.

post-16191-0-66481400-1335287275_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 707
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bio danas... prostor je fenomenalan, u enterijeru dominiraju Technics gramofon i luster od umetniÄki kovanog gvožđa. Od ploÄa ima svega, od fanka do klasike, izbor je dobar, ima puno HQ izdanja u celofanu. Uhvatio sam se za originalni Ohio Players - Fire (zbog muzike ali i omota :facehearts , a dopalo mi se i 180g izdanje Absolutely Live, ali nisam smeo da pitam poÅ¡to je. Sve Äestitke SaÅ¡i i Katarini, i topla preporuka gramofondžijama :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ili ANALOG ili DIGITAL?

(Ne mogu da odgovorim sa Quote ili MultiQuote jer mi izbacuje neke odgovore na engleskom jeziku koje ne razumem!)

Zato ovako ...

.......................................................................................................

Pa Å¡ta da odgovorim? Gore je gramofon a dole je digitalija....

PoÄećemo sa gramofonom, iako nisam zadovoljan sa Goldring MC High Output kako zvuÄi u tom prostoru!

Da li je neko koristio tu glavu u drugim kombinacijama?

Link to comment
Share on other sites

Ili ANALOG ili DIGITAL?

(Ne mogu da odgovorim sa Quote ili MultiQuote jer mi izbacuje neke odgovore na engleskom jeziku koje ne razumem!)

Zato ovako ...

.......................................................................................................

Pa Å¡ta da odgovorim? Gore je gramofon a dole je digitalija....

PoÄećemo sa gramofonom, iako nisam zadovoljan sa Goldring MC High Output kako zvuÄi u tom prostoru!

Da li je neko koristio tu glavu u drugim kombinacijama?

Ne znam da li sam dobro razumeo ovo gore-dole: u gornjem prostoru je gramofon, a u suterenu CD? Ili kako?

Moram da dodam... koji je smisao prezentacije ako izlagaÄi nisu zadovoljni zvukom? Ta glava je dobra, da li je gramofon dobro podeÅ¡en?

Link to comment
Share on other sites

A koje pojaÄalo će da se koristi? Kad će neka tridesetÄetvorka od audio nota da "radi"?

Biće Äetvorka, ali ne tridesetÄetvorka nego osamdesetÄetvorka u modelu OTO! TridesetÄetvorka ide u model SORO.

Ali i ona svira pristojno! Ko voli lampice biće zadovoljan ...

I joÅ¡ neÅ¡to, povezaćemo novi zvuÄniÄki kabl DECCO, model Magnum 300A!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sam dobro razumeo ovo gore-dole: u gornjem prostoru je gramofon, a u suterenu CD? Ili kako?

Moram da dodam... koji je smisao prezentacije ako izlagaÄi nisu zadovoljni zvukom? Ta glava je dobra, da li je gramofon dobro podeÅ¡en?

U prodavnici na nivou ulice je gramofon i pojaÄalo za one koji kupuju ploÄe. U suterenu je demo prostor.

Strpljivi posetioci su doÄekali trenutak da je neÅ¡to kasnije bilo dobro - stavili smo MM glavu 2100. Puniji zvuk, Å¡iri raspon, prijatnije sluÅ¡anje ... a sve je ostalo bilo isto. Svi prisutni (stari vinilaÅ¡i) su konstatovali da nije dobro pa smo javno zakljuÄili da menjamo ...

ZnaÄi smisao da neÅ¡to nije dobro je da nasuprot tome ima i neÅ¡to da je dobro! Å to bi rekli kinezi, kako ćeÅ¡ znati tvrdo ako ne znaÅ¡ Å¡ta je meko!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...