Jump to content


Horor filmovi


TERMINATOR

Recommended Posts

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odlicno! A Suspiria?

Ma Suspiria je specifiÄna (koliko i svaki Argento), film je miks treÅ¡a i Lynchovske estetike - priÄa je irelevantna ali atmosfera u kombinaciji sa soundtrackom ubija.

http://www.youtube.com/watch?v=yPKPYokAK1w

Kada je reÄ o Shiningu, vredi i pogledati film i proÄitati knjigu. Knjiga je odliÄna za sebe, u klasiÄnom Kingovskom maniru, ali film je slobodna interpretacija sa hiljadu novih momenata koji se ne mogu ni naslutiti iz knjige, onako kako samo Kubrick ume.

Link to comment
Share on other sites

Razumem o čemu govoriš, nisam ni ja džabe stavio Shining na prvo mesto (ostale nisam ređao vrednosno). Međutim, za mene svaki od pomenutih filmova ipak ima neku aj' nazovi umetničku vrednost, čak i iz današnje perspektive. Da li je to muzika, atmosfera, svetlo itd, nebitno, i ne bih razlagao taksativno ali mislim da svaki od njih nosi neku pouku za filmske stvaraoce sa jedne, i užitak za filmofile (u neelitističkom smislu) sa druge strane. Kunem ti se, možeš da mi pustiš i Policijsku akademiju uz glavnu temu iz Suspiria i meni se automatski mrzne govance.

Poštujem. :thumbsup2

...ali najveći bioskopski stra' u životu sam doživeo 1979. kada su eksplodirale grudi John-a Hurt-a!

Nekoliko dana sam morao da spavam sa upaljenim svetlom...

Takođe. Samo što ja nisam gledao u bioskopu, nego kod kuće, pred spavanje. Na Prvom je išao Superman (1), a na Drugom (paralelno) Alien (1). Treći u to vreme nije bio ni u planu. I lepo me matori pitao "Jesi li siguran da hoćeš da gledaš ovo? Garantujem ti da nećeš moći da zaspiš". Ja iskusno potvrđujem da hoću, jbg, šta zna dete šta je trista kila. Do pola noći su me ubeđivali da je to samo film, da to ne postoji, da... Džaba. To veče nisam oka sklopio, a sledećih par dana je i svetlo u WC-u tokom noći moralo da bude upaljeno. :)

Link to comment
Share on other sites

Eh da, sećam se da mi svojevremeno uopšte nije bilo svejedno kada odgledah "It".

Da, Carrie je ostavila utisak i na ovog klinca. Naročito ta scena i ludača od keve. :plakanje

Dosta godina kasnije sam ponovo odgledao film - auh, Å¡to me keva tek onda izvela iz takta... :)

Link to comment
Share on other sites

@ozzy apropo Isijavanja...

Stephen King uopÅ¡te nije bio zadovoljan ekranizacijom knjige (nisam Äitao ,pa ne mogu da komentariÅ¡em),ali ono Å¡to sam Äitao uglavnom su mi ekranizacije bile bolje (možda je to moja krivica ,jer sam ga uvek doživljavao kao pisca tipa Sidney Sheldon,Danielle Steel :) )Ipak dotiÄni gospodin je ukazao na pravog majstora horora:

Book_of_Blood_Omnibus%2C_Volumes_1-3.jpg

tako da je moj izbor naravno Hellraiser_poster.png

posebna priÄa su:

http://www.imdb.com/name/nm1234345/

http://www.imdb.com/name/nm0620378/

naravno,pre holivudske karijere...

I naravno već pomenuti Dario Argento (rani radovi...) i David Cronenberg (takođe rani radovi)

Edited by nikstev
Link to comment
Share on other sites

Niko da se seti starog dobrog HiÄkoka? :) Valda je tehnoloÅ¡ki zastareo. U vreme kada su vrhunac horora bili filmovi o vampirima, "psiho" je bio neviÄ‘ena strava od filma. Sećam se i danas kako smo se Äoporativno vraćali iz bioskopa sredinom ulice, po nekom prećutnom dogovoru. :lol:

EDIT: Kada sam već spomenuo vampire, ni Polanskog se niko nije setio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...