Jump to content


Raport iz Londona


alex_ris

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Iznenadjen sam koliko su izlozeni uredjaji musavi, prasnjavi i umazani prstima... Stoje jedan na drugom, gramofoni bez poklopca, cene ispisane rukom... K'o na buvljaku.

Nekad je T.C. Road bila HiFi ulica sa gomilom salona i prodavnica. Tu sam u jednom izlogu prvi put uzivo video Farlowe Expo. Secam se da su cene za moj dzep u ono vreme bile fijuuuuuuuuuuu...

Nego, na slikama videh ProJect Cork mat za 20GBP tj cca 25E. Nije skupo... :screwy

Link to comment
Share on other sites

Da si procitao to sto si "quote-ovao" ne bi napisao to sto si napisao, mada moguce je da smo ti i ja bili u razlicitim Londonima.

Po beogradskim prodavnicama eksponati nisu musavi. Po nemackim i engleskim u koje sam ja ulazio takodje. I svuda dobijes uredjaj iz magacina. Exponat ako je poslednji komad u radnji dobijes jeftinije. Da ne verujes... Beograd je svet. Svrati.

Link to comment
Share on other sites

Bitnije je koliki je popust na otpakovanu robu,i da se nesto sto nije novo ne uvaljuje kao novo,uostalom mnogi od tih su se i nosali po kucnim demonstracijama.Koliki je Btw. ovde popust na exdemo?Desava mi se cesto da mi ponude kao novu urnisanu,muljavu i izgrebanu stvar u radnji jer je bila poslednja-naravno bez popusta,nije hifa da se ne brinete,negde drugde ide izvinjenje i velik popust na tako nesto.Inace oni gramofoni deluju bas jadno,ali verujem da je to od silnih proba pa zato i nemaju poklopce,po meni je bitnije da se probaju nego kako izgledaju.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je i ponaÅ¡anje kupaca opuÅ¡tenije, da ne kažem bahatiji. Možete primetiti da na svakom zvuÄniku stoji "do not remove speaker grills", Å¡to znaÄi da su kupci po pravilu navaljivali da skinu grilove... Meni liÄno nikada ni u jednoj prodavnici na svetu nije palo na pamet da diram grill sam ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

sav izbor te tehnike bas pokazuje njihovu otvorenost ka ostalim trzistima tj.nemackom ili talijanskom i drugim Skolama u audiu.to bi bilo kao da mi svi u srbiji imamo hsr 48 ili ei nis stubove i cenimo ih i hvalimo do smrti.imam osecaj da 70-tih neki englez u stilu monti pajtona odlazi i kupuje naim 1 ili cyrus1 i unosi ga u svoj 25 kvadratni dom sa cupavim zivotinjskim presvlakama na krevetima i dan danas sedi u istom ambijentu i slusa cyrus 1 i prica kako je to najbolji amp i slusa ga vec 40godina.a ostatak sveta sece vene za cyrusom.npr.

NISAM u pravu ali nisam izdrzao da naglasim kako mi nemamo taj osecaj ponosa za nacionalni proizvod.a i lepsi su bili nasi hsr-i nego njihovi Qadovi,naimi,cyrusi itd.a i bogami dobro su radili bar koliko me secanje sluzi.

Link to comment
Share on other sites

Prosto ne mogu da verujem da neko stvara sliku na osnovu jedne prodavnicice sa da upotrebim njihov izraz "mickey mouse production" repertoarom (uglavnom) stvara utisak o Hifi -u u Londonu,gradu sa vise stanovnika od cele Srbije i svetskom metropolom gde je dnevna poseta turista,poslovnih ljudi iz celog sveta verovatno na nivou naseg godisnjeg broja turista u nasoj drzavici.Jel pada nekom napamet da postoje specijalizovani casopisi tipa hifi what i hifi choice i internet sa spiskom korisnih adresa i da verovatno svaki normalan brand na planeti ima svog zastupnika u jednom od najvaznijih hifa centara u svetu...Dakle zaista nekad pomislim da zivimo u jednoj kartonskoj kutiji sa jako malom rupicom za pogled u svet.Pa samo na jedno jednostavno pitanje gde nadjem i cujem vase proizvode u Londonu od jedne firme sam dobio spisak od preko 30 dilera,i upucen sam da se najavim da mi spreme zeljeni set up, i sto je jos vaznije da kazem sta zelim na kucni demo.

Evo kako izgleda jedna "radnjica" sa Linn proizvodima u "belom" svetu ,nije UK,ali samo kol'ko da se rupica na kartonu malo prosiri...

Link to comment
Share on other sites

Prosto ne mogu da verujem da neko stvara sliku na osnovu jedne prodavnicice sa da upotrebim njihov izraz "mickey mouse production" repertoarom (uglavnom) stvara utisak o Hifi -u u Londonu,gradu sa vise stanovnika od cele Srbije i svetskom metropolom gde je dnevna poseta turista,poslovnih ljudi iz celog sveta verovatno na nivou naseg godisnjeg broja turista u nasoj drzavici.Jel pada nekom napamet da postoje specijalizovani casopisi tipa hifi what i hifi choice i internet sa spiskom korisnih adresa i da verovatno svaki normalan brand na planeti ima svog zastupnika u jednom od najvaznijih hifa centara u svetu...Dakle zaista nekad pomislim da zivimo u jednoj kartonskoj kutiji sa jako malom rupicom za pogled u svet.Pa samo na jedno jednostavno pitanje gde nadjem i cujem vase proizvode u Londonu od jedne firme sam dobio spisak od preko 30 dilera,i upucen sam da se najavim da mi spreme zeljeni set up, i sto je jos vaznije da kazem sta zelim na kucni demo.

Evo kako izgleda jedna "radnjica" sa Linn proizvodima u "belom" svetu ,nije UK,ali samo kol'ko da se rupica na kartonu malo prosiri...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...