Jump to content


Dobra muzicka kartica VS. jeftin DAC


Jimmy_92

Recommended Posts

Pomenuti CA dacmagic, ako pricamo samo o zvuku, je na potpuno istom nivou kao emu 0404pci, po duplo vecoj ceni, pisao sam o tome, nas desetak je slusalo u par navrata. tako da bih ja uvek pre uzeo neku profesionalnu muzicku karticu nego jevtin DAC, u produkciji jos uvek ima mnogo manje magle nego u hifi svetu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

U gornjim poredjenjima postoji u principu jedan nedostatak.

Karta je dobro resenje pre svega za PC-based korisnika. Za nekoga ko ima, na primer, CD plejer i SB i hoce da ih koristi kao izvore nece sve karte da budu dobro resenje - osim ako nemaju vise S/PDIF ulaza.

Koliko znam, 0404 PCI ima dva takva ulaza, sto je cini interesantnom i za ne PC-based korisnika. Medjutim, postoji potencijalni problem udaljenosti racunara i pojacala (sto je kod USB i FW karata lakse resivo).

Link to comment
Share on other sites

ali nemas razlike u prakticnoj upotrebi ni sto se tice struje ni brzine izmedju usb2 i usb3 standarda bar kada su u pitanju potrebe kartica. u prevodu usb 2 jos nije usko grlo a za pci slot sam mislio prije na eventualnu fizicku nekompaktibilnost

Link to comment
Share on other sites

Za mene je spoljni DAC mnogo bolje reÅ¡enje od zvuÄne kartice.

Prednosti su oÄigledne.

  • Nezavisnost od PCa, i sve Å¡to to nosi ( napajanje, prenosivost, driveri, upgrade...)

  • univerzalnost reÅ¡enja, (primenjivo na svaki izvor a ne samo PC)

  • lakÅ¡e tweakovanje DACa nego PC kartice,

  • ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...