Jump to content


Dobra muzicka kartica VS. jeftin DAC


Jimmy_92

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply
Posted · Hidden by Willi Studer, March 25, 2012 - No reason given
Hidden by Willi Studer, March 25, 2012 - No reason given

izvini ali odakle ti ideja da su ono zvucne za instrumente i sta pod time podrazumevas, za nekoga ko je nov i neodlucan dajes mnogo sebi za pravo da delis savete, poz

Link to comment

I Rob i Civi su u pravu na odredjen nacin. Vise je problem izrazavanja - evo u kom smislu nije akcenat na reprodukciji.

Imate dve karte:

- karta A ima poneki ulaz (vise reda radi), 2 analogna RCA izlaza i po neki S/PDIF izlaz

- karta B ima 4 TS ulaza, 4 T®S izlaza, breakout box, MIDI, S/PDIF, AES/EBU itd.

Obe kostaju 100 Evra. Koja je bolja samo za reprodukciju?

Ako pretpostavimo da proizvodjac karte A ne prodaje maglu (sto je moguce), a proizvodjac karte B ne poklanja robu (sto je malo verovatno), karta kod koje je sva svota otisla na reprodukciju bi trebalo da bude bolja u tome.

Bi trebalo, sto ne znaci da jeste - ASUS je u ovoj prici malo krace od studijskih vukova.

Ja bih licno za iste radije prvo cuo M-Audio 2496 ili slicno, nego neki Prodigy, Asus ili slicno, ali to je samo moje vidjenje (i zelja da imam balansirane uredjaje). Nekom drugom ce taj Asus uraditi mnogo bolji posao.

Tako da su obojica donekle u pravu, a konacni izbor je u rukama kupca. A ako kupac bas nece da se smara odlucivanjem, moze da kupi RME, pa nece pogresiti.

Ne brini Rob, nisu te slagali strucnjaci, odnosno "strucnjaci".

Link to comment
Share on other sites

Pomenuti CA dacmagic, ako pricamo samo o zvuku, je na potpuno istom nivou kao emu 0404pci, po duplo vecoj ceni, pisao sam o tome, nas desetak je slusalo u par navrata. tako da bih ja uvek pre uzeo neku profesionalnu muzicku karticu nego jevtin DAC, u produkciji jos uvek ima mnogo manje magle nego u hifi svetu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...