Jump to content


Novi mali oglasi


Ljuba

Recommended Posts

Poštovani članovi,

kao što znate softver za forum, nikada nije prvenstveno bio namenjen malim oglasima, što je dovodilo do brojnih pravila i čestih reakcija moderatora. Sada smo kupili poseban softver (plug-in) za male oglase, a pristupa im se iz gornjeg menija.

Novi softver automatski menja pravila, ali ćemo ih ovde objasniti u praktičnom smislu. Naime, korisnik nakog registracije i validacije naloga postaje član grupe “Novi članovi”. Ova grupa ima pravo da čita oglase, ali ne i da ih postavlja. Tek kada član napiše 20 poruka, softver ga prebacuje u grupu “Članovi” i tako dobija pravo pisanja oglasa. Pravilo da morate biti član tri meseca da bi postavili oglas, praktično prestaje da važi.

Oglasi su besplatni, podeljeni su u kategorije po vrsti uređaja, ali i po tipu trgovine (kupujem, prodajem, menjam). Obratite pažnju da oglas stavite u ispravnu kategoriju.

Oglasi imaju rok trajanja, a nakon toga softver ih briše. Sada je moguće postavljati pitanja prodavcu, jer ova komunikacija neće podizati poziciju oglasa. Uz besplatni oglas, trajanja 30 dana, možete tri puta podići oglas. Ne postoji pravilo od 7 dana, već to pravo možete koristiti i tri dana za redom, ako želite.

Uvedeni su i plaćeni oglasi koji će vaš oglas držati na vrhu kategorije 15 ili 30 dana. Plaćanje se vrši isključivo karticama koje imaju opciju plaćanja na internetu (CVV kod). Za više informacija, raspitajte se kod vaše banke, a ne administratora foruma.

Plaćanje SMS-om neće biti uvedeno iz više razloga: nemogućnost softverske implementacije, prevelike marže operatera, nepouzdanost u saradnji sa SMS provajderima itd.

Naravno, zloupotreba oglasa, njihovo dupliranje i slične nedozvoljene radnje mogu dovesti do toga da vam se zabrani postavljanje oglasa ili potpuni pristup forumu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Što se tiče starih oglasa, taj forum zaključavamo za dalji upis, ali ne i za čitanje.

Ako želite da stari oglas označite npr. kao prodato, potrebno je da pošaljete administratoru tj. meni privatnu poruku sa porukom na primer "Prodato" i sa direktnim URL linkom ka oglasu (da ga ja ne bi tražio).

Nakon određenog perioda, procenićemo već kada, celokupan forum Mali oglasi će biti obrisan.

Izvolite postaviti svoj oglas u novu rubriku! Evo ja ću prvi

Link to comment
Share on other sites

Lepo, nadam se i korisno. :thumbsup2

Sticao sam utisak da se prevelika prašina diže oko forumskih oglasa, kao da se tu ne znam kakvi silni novci obrću, a ne forumska crkavica.

Nego, je l' to znaÄi da sad mogu da postavim oglas bez da ga moderacija pregleda, proveri, testira i ispita pre puÅ¡tanja u opticaj.Recimo, oglas kao Å¡to je:"Prodajem zvuÄne utiske i soniÄne impresije.Povoljno.Unapredite vaÅ¡e akustiÄke doživljaje.Popust na veću koliÄinu i za grupne nabavke."

Mislim da bi roba iÅ¡la k'o alva ali bi me strogi (al' praviÄni) Willi zaustavio.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja sam se stavio u "citulje" nije bilo tesko,copy/paste uglavnom snadjoh se.Deluje mi ovo preglednije i bolje sortirano.Btw.Nordost je prodat,ne znam kako da ga tamo ubrisem.Nemam utisak da se ovde previse trguje,nismo tu radi toga ocigledno,redovno dam neki forumski popust i onda neko kupi preko KP po vecoj ceni,nekom popust nekom propust (sto nije forumas).

Link to comment
Share on other sites

@sondek

Ako želite da stari oglas označite npr. kao prodato, potrebno je da pošaljete administratoru tj. meni privatnu poruku sa porukom na primer "Prodato" i sa direktnim URL linkom ka oglasu (da ga ja ne bi tražio).

Link to comment
Share on other sites

VEOMA VAŽNO

Da bi ste bili obavešteni o pitanjima koje vam je neko postavio u vezi vašeg oglasa ili da bi ste dobili notifikacije o novim oglasima, morate otići u My Settings / Notification options i stiklirati opcije koje vas zanimaju

Evo direktnog linka

http://www.hi-files.com/forum/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=notifications

Link to comment
Share on other sites

Ej, super su novi oglasi! Osim Å¡to su sreÄ‘eni po kategorijama, istaknuta je i cena, pa ne moram ni da otvaram oglas ako odmah skontam da mi je neÅ¡to, recimo, preskupo. Ne razumem baÅ¡ najbolje Å¡ta se zbiva posle 30 dana, ali raÄunam, kad postavim oglas samo će mi se kasti :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam juce postavio oglas da kupujem kuciste za ht server, i sad ga nema, bilo bi lepo da nas moderator obavesti kad nam ukloni oglas.

HTPC kucista su osnovni deo mnogih HT i HIFI sistema, ali ako moderatori misle da to nije za forum, OK, ali bilo bi lepo da se dobije neko obavestenje

link1

link 2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam juce postavio oglas da kupujem kuciste za ht server, i sad ga nema, bilo bi lepo da nas moderator obavesti kad nam ukloni oglas.

HTPC kucista su osnovni deo mnogih HT i HIFI sistema, ali ako moderatori misle da to nije za forum, OK, ali bilo bi lepo da se dobije neko obavestenje

link1

link 2

- Nisu dozvoljeni oglasi koji se odnose na delove za računare, osim zvučnih kartica.

Link to comment
Share on other sites

Pelac, kada odes na Nove poruke, u prvo meniju sa leve strane "By content type", mozes da odaberes Mali Oglasi... jeste jos jedan klik, ali ne moze drugacije, jer su sada oglasi drugi "sektor"

Za tvoj oglas ne znam o cemu se radi

ALES, to je jedan od razloga sto mislim da treba obrisati forum Mali oglasi... zbunjuje clanove.... i pored dve teme najava, slanja bulk maila, objasnjenja itd

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...