Jump to content


Zerodust Onzow Stylus Cleaner


HiFi User

Recommended Posts

Izvinite Å¡to ne proverih dovoljno temeljno postojanje ove teme prethodno! Od nedavno sam se vratio u gramofonske vode pa nisam pratio Vinil teme od poÄetka ... :cry:

 

Takođe imam Viledu, a planiram da nabavim I Magic eraser, ako je opšte mišljenje da radi bolji posao, zbog gustine Ili sitnijih niti ... boljeg skrabinga?

 

Ja sam isprobao "ribanje" kantilivera I vrha na nekoj staroj MM igli I moram da primetime da se cakli na dnevnom svetlu Äak I bez mikroskopa. Napravio sam tanak kiln kao ÄaÄkalicu I njime blago kao Äetkicom trljao kantiliver I vrh u podužnom pravcu. ÄŒini mi se da ga je ispolirao za medalju! Imam sreće da odliÄno vidim na blizinu I da mi prozor gleda na jug, te sam mogao da uoÄim napredak.

 

Svakako moram da nabavim mikroskopÄić, možda onaj USB sa 1000x uvećanjem, pre nego li krenem da higijeniÅ¡em oko Supex-ice. Svakako ću praktikovati spuÅ¡tanje I podizanje pre svake strane ploÄe, ali za ozbiljnije trljanje ne bih rizikovao bez mikroskopa ...

 

Hvala na temi I na detaljnim odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ja sam napravio svoj mikroskop vrlo jednostavno i rekao bih primenjivo!??

 

Samo sam zalepio soÄivo (bluetack gumom) na telefon u osi objektiva i uz malo treninga i mirnih ruku VUALA!!!!!

 

Slikani vrh je SUPEX SD 900.

 

:wave2

post-29491-0-42400500-1428258606_thumb.j

post-29491-0-39237000-1428258609_thumb.j

post-29491-0-61203100-1428258613_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ovaj vrh je Ortofon OMB10

 

Prvo sam slikao prljav vrh, a onda sam ga oÄistio onim sunÄ‘erom i slikao dalje.

Udaljeniji kadrovi su bez zuma na telefonu, sledeći korak približavanja je polovina daljine, a najveće uvećanje podrazumeva maksimalni zum in .....

post-29491-0-79084100-1428258811_thumb.j

post-29491-0-11589200-1428258815_thumb.j

post-29491-0-93155800-1428258823_thumb.j

post-29491-0-19869100-1428258828_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Youtube iznad koji sam postavio, pokazuje zgodnu dosetku kako može soÄivo iz deÄijeg lasera od 200 kinti da posluži kao mikroskop.

 

Ja se nisam zezao da pravim celu skalameriju, već sam samo uz pomoć zive gume fiksirao malo soÄivo preÄnika 4mm u osu objektiva na telefonu. Naravno, Å¡to je kamera na telefonu bolja, bolje su i slike...

Link to comment
Share on other sites

Ovo bi trebalo da je originalna, kako sam ja upoznat od drugara od koga sam je kupio. On ima i retipovanu, ali nju ljubomorno Äuva za sebe. Možda se zeznuo kada mi je prodavao?

 

Ako prepoznajete Äuveni australijski vrh braće Garrott, na mojoj zvuÄnici, bilo bi poÅ¡teno da mu je vratim.  :cry:  :excl:

 

Mada, kada sam je prvi put video pod ovim mikroskopom, uoiÄio sam da ima rascep u kantiliveru sa prednje donje strane??

 

Od skoro sam poÄeo da se zanimam za vinil segment uživanja u muzici, tako da se ne smatram vrsnim poznavaocem. Možda neki zapažaj u stanje same igle, od strane iskusnijih kolega, ne bi bio na odmet?

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam zato Å¡to mi se igla na Supexu uÄinila zaÄuÄ‘ujuće oÄuvanom.

MeÄ‘utim, to je bio utisak od proÅ¡le noći, kada sam post pregledao na malom ekranu telefona. 

Danas, mogu samo da kažem da bi izvlaÄiti zakljuÄke na osnovu ovih fotografija bilo neumesno.

JoÅ¡ se jednom potvrdilo da je jutro pametnije od veÄeri.

Link to comment
Share on other sites

Å to bi znaÄilo? Da je vrh ok ili nije, ili bi za takav sud bio potreban detaljniji mikroskop?

 

Napisao sam već - fotografija jednostavno nije dovoljno dobra.

Žao mi je što sam uneo zabunu, ili nesigurnost.

 

Nisam siguran da bih umeo da procenim istroÅ¡enost igle na osnovu bilo koje vrste snimka, osim ako bi se radilo o oÄiglednim oÅ¡tećenjima.

Link to comment
Share on other sites

Nešto guglam "shibata stylus tip" i ove moje slike (Supex-ice) dosta potsećaju na taj oštar oblik na koji nalazim po slikama. Kao na primer neki kristalni šiljak?

 

Vidi se na slici poreÄ‘anih vrhova skroz dsno je shibata stylus tip.

 

Mada kada sam video ovu sliku koja ilustruje Denon DL-110 vrh (slika sa crvenom pozadinom) dosta mi potseća i na nju jer mi deluje, mislim na moj vrh da je boÄno gledano mnogo tanja nego kada se gleda frontalno, pa mi liÄi na nju...??

post-29491-0-68352100-1428319857_thumb.j

post-29491-0-16723900-1428319859_thumb.j

post-29491-0-61356800-1428319895_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...