Jump to content


Zerodust Onzow Stylus Cleaner


HiFi User

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam ovih dana probao taj sunÄ‘er i moram reći da sam se priliÄno glupo osećao dok sam uranjao iglu u njega. Imam utisak da to niÅ¡ta ne može da oÄisti.

Možda ako bi se uranjalo celo popodne... Ili ako bi se angažovala malo veća sila od VTF-a.

Onaj "žele" još nisam "testirao", ali već imam odbijajuće predrasude.

Anyway, za sada ostajem na omiljenom-mi alatu za Äišćenje igle:

post-9577-0-66683600-1332118596_thumb.jp

Desetak žustrih pokreta ka spolja i igla redovno ostaje Äista.

Link to comment
Share on other sites

Eh, uranjanje je skroz zabavno.

Nisam ni ja siguran u delotvornost sundjerka, igla na Salsi je i inaÄe Äista.Ni ona sa ninjine slike nije imala nikakvu tvrdokornu mrlju pre magicerasiranja.

Kad me ne bude mrzelo, staviću staru Å¡trokavu zvuÄnicu pa ću probati.

mozda izgleda blesavo ali deluje.............sundjerko cisti strokavu iglu.mora se malo pritisnuti ali tek tek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pre nekoliko dana sam kupio ovaj Bujodragov Vileda sunÄ‘erÄić, meÄ‘utim danas u Idei naletim na ovo:

25p36v6.jpg

Nema detaljnu deklaraciju pa ne mogu da vidim sirovinski sastav, ali na dodir bih rekao da je reÄ o istoj stvari. Razlika je Å¡to ovaj "Magic Scourer" ima dosta gušću strukturu tih mikro vlakana od Viledinog sunÄ‘era, pa mi se Äini da je i neÅ¡to efikasniji.

edit: zaboravih cenu, nešto je jevtiniji od Vilede, košta oko 120din (dobije se 2 kom u pakovanju).

Link to comment
Share on other sites

Sta je najbolja varijanta.

biće jedan grupni test, a nakon njega tema u gluvoj sobi

ako si raspoložen da uÄestvujeÅ¡ u testu, javi se, a ako ne možeÅ¡ da doÄ‘eÅ¡ poÅ¡alji jednu zvuÄnicu - da je poÄistimo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam ovih dana probao taj sunÄ‘er i moram reći da sam se priliÄno glupo osećao dok sam uranjao iglu u njega. Imam utisak da to niÅ¡ta ne može da oÄisti.

Možda ako bi se uranjalo celo popodne... Ili ako bi se angažovala malo veća sila od VTF-a.

I stand corrected!

Ovaj Vileda-in sundjer jako dobro cisti iglu. Mnogo bolje od cetkice.

Proveravao danas na prljavim iglama pod mikroskopom (a kind of). Cetkica nekim "prilepcima" na igli nije mogla nista.

Skinuo sam zvucnice i rucno je ubadao u sundjer 20-30 puta. Nisam bas bio nezan.

Link to comment
Share on other sites

I stand corrected!

Ovaj Vileda-in sundjer jako dobro cisti iglu. Mnogo bolje od cetkice.

Proveravao danas na prljavim iglama pod mikroskopom (a kind of). Cetkica nekim "prilepcima" na igli nije mogla nista.

Skinuo sam zvucnice i rucno je ubadao u sundjer 20-30 puta. Nisam bas bio nezan.

Sundjer je suv ne kvasi se...

Link to comment
Share on other sites

Ma, ne teram vas :)

Samo, korišćenje lifta kod mene nije dalo rezultate - tako "oÄišćenu" iglu sam Äistio ovim "mojim" postupkom.

A, "limiti" kantilevera i igle su mi već decenijama poznati (u postupku s Äetkicom ili džemperom): problem može biti samo horizontalno pomeranje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...