Jump to content


Zerodust Onzow Stylus Cleaner


HiFi User

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Danas sam kupio Viledin Miraclean, lepo je ocistilo iglu, samo sam proces nije bio bas rutinski, mora bas da se pazi da se igla ne pomera levo desno, dok sama igla lako uranja u sundjer.

Onda mi je dosla ideja da miraclean-om ocistim plocu koja nije bila bas u sjajnom stanju. Pazljivim kruznim pokretima dosta prljavstine se skinulo, sundjer se malo zaprljao, a na ploci je ostalo "belog praha" od sundjera koji sam posle ocistio magicnom krpom. Rezltati su zadovoljavajuci, znacajno je smanjeno krckanje sama ploca je izgledala dosta cisto. Ostaje pitanje da li je ovo dobro koristiti i na normalnim plocama.

Link to comment
Share on other sites

Miraclean je ABRAZIVNO sredstvo za Äišćenje. Å to b' se reklo, ona struže povrÅ¡inu koju Äistimo. K'o izuzetno fina Å¡mirgla. Dakle, teoretski, za ploÄe je to big no no. E sada, verovatno je jako teÅ¡ko da sam miraclean uÄ‘e dublje u brazde ploÄe te zbog toga nije doÅ¡lo do oÅ¡tećenja, ali ipak, ima drugih metoda Äišćenja koje su proverene i za ploÄe garantovano bezopasne.

Å to se tiÄe ćišćenja igle sa ovim "sunÄ‘erom", ja malo povećam gaznu silu (ne previÅ¡e), antiscating obavezno na nulu i onda liftom umaÄem iglu u tu smesu. Jednostavno je i deluje bezopasno.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Mislim da je mene Pera ubedio u onaj clearaudio eliksir mladosti.ako će da mi za cenu od 20e traje 5god to će biti ispod 1% od onog Å¡to će otići na ploÄe.Ok mi je Å¡tednja,snalaženja i jeftinije metode, ali ipak nisu sve pare ovog sveta.,za proverenu stvar od strane kolege s forumaprvo Å¡to cu da uradim s tim je Supex da vidim da li će da se vrati u " zvoncare",kao muziÄku podlogu pušćam blac jack,do it again.

Kad stigne donosim kod zbrujica na slikanje Supex-može i slušanje.

Link to comment
Share on other sites

 

Da, na taj sam mislio.. Ima i nekih sa, navodno, 800x uvecanjem. 

Razmisljao sam mozda da pazarim neki, ali mi se cini nesto dosta novca trenutno.. 

Kako se kod tebe pokazao? Je l' ono max uvecanje?

 

P.S. Ovaj Tomin je isto tako odlican.. Dosta bolji od onog malog od 40-60x. Samo se treba malo navici.. Vrh se moze videti sasvim solidno, rekao bih skoro isto k'o na slici gore.. Jedino sto ne moz' da slika.. :)

Link to comment
Share on other sites

Da, na taj sam mislio.. Ima i nekih sa, navodno, 800x uvecanjem. 

Razmisljao sam mozda da pazarim neki, ali mi se cini nesto dosta novca trenutno.. 

Kako se kod tebe pokazao? Je l' ono max uvecanje?

 

P.S. Ovaj Tomin je isto tako odlican.. Dosta bolji od onog malog od 40-60x. Samo se treba malo navici.. Vrh se moze videti sasvim solidno, rekao bih skoro isto k'o na slici gore.. Jedino sto ne moz' da slika.. :)

 

Igla na slikama je uhvaćena oko 400x (maksimalno uvećanje). 

Sam rezultat i nije loÅ¡ koliko sam oÄekivao, ali bi motorizovano daljiinsko (na kablu) manualno fokusiranje bilo viÅ¡e nego korisno. Pri tako velikim uvećanjima, pronaći predmet slikanja ume biti noćna mora... 

Link to comment
Share on other sites

Koji trip je***e, nikad viÅ¡e vinjak pre ovih slika! Ima da kupim sebi jedno takvo sokoćalo, da se zanimam malo... ZnaÄi sunÄ‘er je najbolji? A one Tomine vradžbine, žetkica uronjena u eliksir mladosti? El to dovoljno dobro za mene kao obiÄnog korisnika?

Link to comment
Share on other sites

Sjajno.

Jasno se vidi da je sundjer temeljan jedan mali ÄistaÄ.

Medžutim, Äini mi se da je igla već posle Äišćenja Äetkom dovoljno Äista. 

 

Da, Äetkica je ovde već uradila posao, ali izgleda da nije ni bilo niÄeg zalepljenog/masnog na igli. 

Ipak, neverovatno (mi) je Å¡ta nekoliko ubadanja tog sunÄ‘era uradi. 

Link to comment
Share on other sites

Koji trip je***e, nikad viÅ¡e vinjak pre ovih slika! Ima da kupim sebi jedno takvo sokoćalo, da se zanimam malo... ZnaÄi sunÄ‘er je najbolji? A one Tomine vradžbine, žetkica uronjena u eliksir mladosti? El to dovoljno dobro za mene kao obiÄnog korisnika?

SRAM TE BILO!!! Odrices se mracnog Srpskog brenda iz Krusevca. Isti se ima aplikovati  i pre i posle slika. Pozdrav od Rubin entuzijaste.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

JuÄe nabasah na zanimljiv savet pa rekoh da podelim sa ostalima i proverim iskustva.

 

http://www.high-endaudio.com/Magic.html

 

Naime radi se o magiÄnom sunÄ‘eru koji može i kod nas da se nabavi i to od viÅ¡e proizvoÄ‘aÄa. Originalno je namenjen domaćicama za ribanje svega i svaÄega.

 

Ako neko ima iskustva ili želi da proba, a ima mikroskop da potvrdi tvrdnje na koje nailazim na više mesta, verujem da će mu forumska zajednica biti zahvalna.

 

Hvala i pozdrav!  :wave2

 

Edit: Post prebacen iz druge teme.

post-29491-0-72743400-1414570974_thumb.j

post-29491-0-92414300-1414571051_thumb.j

post-29491-0-16719000-1414571054_thumb.j

post-29491-0-50128500-1414571215_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

JuÄe nabasah na zanimljiv savet pa rekoh da podelim sa ostalima i proverim iskustva.

 

Cccc... Ako pogledaÅ¡ samo nekoliko postova iznad... 

 

 

 

Neki kažu da je dovoljan. 

Meni ni desetostruko veća uvećanja nisu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...