Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Moje prvo i konkretno pitanje je ... zbog cega ste se bas odlucili za Dynaudio fabriku, kako i kad ste shvatili da je to ono pravo i sta treba da se dogodi da bi mozda promeili Brand Dynaudio

Drugo... Posedujem Contoure 3.3 i zanima me sta bi po vama dobio prelaskom na 5.4 koji mi je najblizi budzetu ili eventualno na Confidence 2 za koji smatram da je mozda mali za mojih 80 m2 ili Confid... 4 za koji iskreno ne postoji trenutno mogucnost kupovine zbog cene .

Zamolio bih jos da mi neko objasni ima li razlike izmedju mog Contour - a 3.3 koji je kupljen 2002 i na cijim kartonima pise 25 godina Dynau.. Jubilej i obicnih iz 97 - 98 god kad su pocele da se proizvode. Ja sa primetio da moje imaju VBT konekcije za zv.... kablove pozadi.. pa me zanima sa cime su jos castili kupce na svoj rodjendan jer vidim da to praktikuju. Mozda je malo doradjena skretnica , mozda su stavili Ocos zice ITD

Primetio sa da takve uvek idu malo skuplje na Ebay - u. Takodje nije mi jasno zasto vise ne koriste kao u mojim bas drivere 20 w 100 odnosno imaju 100mm voice cool

Zanimaju me iskljucivo polovne kutije koje bi kupio na Ebay.de jer odatle imam mogucnost transporta. Uslov je da prvo prodam svoje pa onda lagano, nije neka zurba jer i ove rade zestoko u 80 m2

Veliki pozdrav za sve :wave2:wave2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Evo pozdrav od republike, ponosne, izmedju ostalog, i na Dynaudio/Naim sinergiju :). Naim i Krell su dva pojacala koja ja cenim uz dynaudio, pa evo, zelim svim ligasima po jedno - po licnom izboru :).

Meni je 5.4 jedan od licnih favorita, moram da priznam Suco. Ne znam, doduse, kako bi se ponasao u tvojoj kvadraturi.... Nemam ni najmanju ideju.

Link to comment
Share on other sites

Neka je sa srećom :thumbsup2

Dopada mi se ideja da se razliÄita iskustva objedine na jednom mestu i moram da pohvalim Å ukija za ovu inicijativu. Sa druge strane, sigurno postoji potreba za "republikom" jer se radi o specifiÄnom dizajnu kao i u sluÄaju Linn/Naimm proizvoda.

Moja iskustva sa Dynaudiom su uglavnom pozitivna. Mislim da je njihov Esotar 330 visokotonac jedan od najboljih koje sam imao priliku da Äujem (doduÅ¡e implementiran van Dynaudio kutija). To je zapravo jedini proizvod ove firme koji se može bez problema svrstati u ovaj deo foruma (High End). Da se ne naljute Dyn republikanci, odmah ću reći da tu ne spada i veliki deo Linn/Naim produkcije. Sa obe strane sigurno ima joÅ¡ proizvoda iz viÅ¡e klase koje nisam imao priliku da Äujem a koji bi se tu svakako mogli svrstati, ali svakako ne celokupan program.

Ono Å¡to je za poÄetnike i manje iskusne važno naglasiti je da se u ovu priÄu ne ulazi ako se nema solidna amplifikacija. Negativna iskustva na koja nailazimo su uglavnom posledica uparivanja sa neodgovarajućom amplifikacijom. Dakle radi se o jako kvalitetnim proizvodima koji nažalost nisu za svaÄiji džep.

Od nedostataka bih samo naveo svoje iskustvo da joÅ¡ nisam bio u prilici da Äujem Dynaudio zvuÄnike koji lepo rade na malim nivoima glasnoće.

Puno uspeha u nadam se kvalitetnom radu :wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo, da se ne ponavljam.

Pozdrav za konstitutivnu sednicu Dynaudio sekt..ovaj, republike.

:thumbsup2

Da budete brojni i uspešni i uticajni!

:wave2

SluÅ¡ao sam, davno, kod prijatelja kod kojeg sam Äesto svraćao, DIY Dynaudio zvuÄnike.Bili su baÅ¡ dobri, ali se ne sećam koji driveri su bili korišćeni.Prodao ih je krajem devedesetih, kad ga je kriza sustigla, za dobre novce.Sećam se da je govorio kako mu treba bolje pojaÄalo, da je ono koje ima preslabo za zvuÄnike.Meni je zvuÄalo sjajno.Ne znam kako bih taj zvuk sada ocenio.Valjda sam se malo izveÅ¡tio, u medjuvremenu.

Vidim da se Äesto spominje da Dynaudio traži jaka i moćna pojaÄala.Pa, dobro, može li neko da opiÅ¡e Å¡ta se to deÅ¡ava i kako zvuÄi kad se Dynaudio prikljuÄi na, recimo, neko lepozvuÄeće ali nejako pojaÄalo.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu reci za sebe da sam fan DIY-a ali smatrajte me simpatizerom .

Cenim filozofiju te fabrike , dopada mi se nacin na koji prezentuju zvuk i mislim da su jako koretkti odnosom cena kvalitet .

Zahtevnije su za uterati ih u rad i traze dobru amplifikaciju ali zato to znaju da nagrade.

Contoure 3.3 vs 5.4 ......... zanimljivo ??

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se Äesto spominje da Dynaudio traži jaka i moćna pojaÄala.Pa, dobro, može li neko da opiÅ¡e Å¡ta se to deÅ¡ava i kako zvuÄi kad se Dynaudio prikljuÄi na, recimo, neko lepozvuÄeće ali nejako pojaÄalo.

Isto sto i kod ostalih zahtevnih kutija. Na srednje do vecim snagama sa diamicki zahtevnim materijalom doci ce do nedovoljne ekslozivnosti u bass podruciju, do nedostatka definicije i fokusa iste. Visoki mogu da postanu shodno "nedostatku" bass (objasnjeno u predhodnoj recenici) prenaglaseni i napadni...

I tako...

Link to comment
Share on other sites

A zar je bitno? :)

Konstituisanje nove sek..republike može da se ubaci i u Hi-Fi Dešavanja

... pa mozda zato sto msilim da su moji Respons:i jedni od najboljih u svijetu ... o i moji Tannoy su tu iza njih .... a nikada ih nisam smatrao HigEndom ... D-audio sam slusao masu puta, u kucnim uslovima a i na sajmovima i ... zato pitam.

Nisam znao da je HighEnd definicija vezana za geografsko podrucije .... ili za zelju vlasnika ... ili je fenomen skore prodaje!!??

Link to comment
Share on other sites

Ma i ja ali sam reagovao iako mozda nisam ni trebao.

.... imao je Kusta zanimljivu definiciju za Jugu koja bi se mogla primjeniti i ovdje ....

Mani nas samo Kustinih definicija, makar na ovom forumu, da ne kazem na ovoj temi, a narocito onih vezanih za Jugoslaviju.

Nemoj takodje zamisljati da tvoj ukus i odabir zvucnih kutija i ostalih komponenti diktira sta to treba uvrstiti u High End.

Tema nije pokrenuta u cilju podizanja cene zvucnika koji ce eventualno biti uskoro prodati, jer je to vec gotova stvar.

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Mani nas samo Kustinih definicija, makar na ovom forumu, da ne kazem na ovoj temi, a narocito onih vezanih za Jugoslaviju.

Nemoj takodje zamisljati da tvoj ukus i odabir zvucnih kutija i ostalih komponenti diktira sta to treba uvrstiti u High End.

Tema nije pokrenuta u cilju podizanja cene zvucnika koji ce eventualno biti uskoro prodati, jer je to vec gotova stvar.

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj. :thumbsup2

A je li tvoj ukus diktira to uvrstenje ... ili bolje receno sto bi tvoj ukus bio vrijedniji od mog .... ili nekog iz na primjer Somalije?

Respons je tatamata za te Dance pa ih ja ne svrstavam u HEnd :wave2

Link to comment
Share on other sites

A je li tvoj ukus diktira to uvrstenje ... ili bolje receno sto bi tvoj ukus bio vrijedniji od mog .... ili nekog iz na primjer Somalije?

Respons je tatamata za te Dance pa ih ja ne svrstavam u HEnd :wave2

Ja nisam ni rekao da moj ukus bilo sta diktira. Temu nisam pokrenuo, pa je samim tim nisam nigde ni smestio. Upravo si ti krenuo sa licnim afinitetima i shodno tome sta je High End a sta nije.

Da se razumemo, za mene je Dynaudio najbolji primer High Enda, a Tannoy, na primer, ne bih uzeo ni na poklon. Ali to se tebe, niti bilo koga drugog, ne tice mnogo, pa nisam ni potencirao.

Ti si potencirao, sta imas kod kuce i sta je za tebe High End, pa sam na to reagovao, da ne spominjem nebuloze o Kusturici . . . :wave2

Link to comment
Share on other sites

Stvarno je ruzno sto tako pricate, nema svako za tatamatu od zvucnika.. Skoro sve je subjektivno u svetu hi fi-a i niko nije merodavniji, ali imaju pravo sto osporavaju to sto ste rekli da dyna nije hi end..

Po mom misljenju vecim delom nije odnosno, tek od Contour (sad aktuelne) serije pa navise to spada u High End a ispod Contour-a pa nanize ima oho-ho modela, vise nego kad se krene "uzbrdo". To ne znaci da ovi ispod Contour serije ne valjaju, to ne mislim...

Sve ovo, ponavljam, po mom misljenju.

p.s.

... a djasvi mi se ovaj Consequence... shjooo!!! http://www.dynaudio.com/int/home_loudspeaker_systems/special_models/consequence_ultimate_edition.php

Link to comment
Share on other sites

Opusti se Simo, ne moras ti bas sve da znas. Svakako pitanje nije upuceno na pravu adresu i treba ga postaviti onome koji to nesto eventualno prodaje. Taj sigurno zna da li je to nesto prodao ili nije. :rolleyes:

Dobro de... ja reko da "isprovociram" neku reakciju, da pukne neka vest onako "ko grom"... Sta se goropadis 'oma? ;) NHF :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...