Jump to content


Savet oko kupovine lcd tv


vule80

Recommended Posts

Vec danima biram neki od sledecih modela lcd televizora marke "sony" i nailazim na neke slicne oznake i pojma nemam koji da uzmem,ako neko ima iskustva ili se razume u ovo zamolio bih ga da mi pomogne,radi se o sledecim varijantama :

Sony kdl-40ex500aep

Sony kdl-40cx520baep

Sony kdl-40ex402ae

Svi su tu negde izmedju 60.000 -70.000din,ako neko ima neki drugi predlog zahvalan sam i na tome ali mora da bude sony jeri mi je sve po kuci sonijevo :)

Link to comment
Share on other sites

Evo sad citajuci ovaj forum shvatam da bi panasonic PANASONIC Plasma TX-P42S20E mozda bio bolji izbor,mnogo mi je vaznija slika od nekih dodatnih funkcija tipa internet,skype i gluposti,slika mi je najbitnija. Pa da se odreknem sonija? Budzet mi ne dozvoljava da udjem u 80.000 ili preko...

Link to comment
Share on other sites

Gledaj, pošto si omekšao...generalno pravilo je: ako ćeš tv da koristiš i za igranje sa kompa, onda ide lcd. Ako će samo da se gleda tv i filmovi, onda plazma. Ako je izbor plazma, onda na našem tržištu dolazi u obzir samo Panasonic. Ostaje samo da odabereš model prema mogućnostima.

Moja preporuka da bi bio 100% zadovoljan kupovinom je

http://www.eponuda.com/plazma-televizori/panasonic-tx-p42g30e-cena-193970

O njoj proÄitaj ovde:

http://hdtelevizija.com/2011/04/11/recenzija-plazma-2d-panasonic-tx-p42g30e-107-cm/

Link to comment
Share on other sites

Cek cek,da objasnim nesto,apsolutno se ne razumem ni u pojave burn-in-a ni u tu gomilu oznaka koje imaju raznorazni proizvodjaci,dakle apsolutna neznalica :),znam da mogu da idem do70- 80.000din,2 ili 3000din gore dole,za te pare jel ima nesto da valja ili nema,meni nista ne znaci ako mi neko kaze da je g serija bolja od zglj verzije itd,taman pomislim da je sony dobar pa shvatim da nije,pa odlucim za panasonic pa nije taj nego onaj itd.Nije problem otici u radnju sa jedno 3000evra i kupis,ali ja te pare nemam :(

Samo ne zelim da odem i kupim nesto pa dodjem kuci,napisem ovde sta sam uzeo i onda mi se napise da sam za te pare mogao da uzmem bolje pa da se kajem..

Link to comment
Share on other sites

Ako niÅ¡ta, suzio si izbor, pa ti ostaje da polako ÄitaÅ¡ forume i iskustva vlasnika, taman dok skupljaÅ¡ kintu. Burn in je zalaženje u sitna crevca, to ne treba da te brine kod ovog modela. VidećeÅ¡ i sam Å¡to duže budeÅ¡ ulazio u materiju. Kažem, iskustva vlasnika su ti najmerodavnija, opusti se i uživaj.

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam i uvek preporucivao i sad preporucujem taj Panas..g30 jer ga ima puno mojih drugara i puno puta sam se uverio u njegov kvalitet slike, iako ja licno nisam jlubitelj plazmi vec led-a

Mislim da je glupo da taj tv placas 82.000din kad ljudi to doteruju sa overenom dvo godisnjom garancijom iz Madjarske za cini mi se sad vec 630 -650e, sto je za taj kvalitet i velicinu ekrana best bay. Ako treba dacu ti tel.. coveka koji se time bavi od koga sam i ja kupio

Pre kupovine moras malo da prosetas po nekim salonima koji se bave prodajom tehnike i pogledas malo studioznije sta bi pre kupio plazmu ili led. Stani pored oba i gledaj sta je po tvom ukusu , razlike ces sam uociti na licu mesta.

Diskvalifikacija jedne ozbiljne firme kao sto je Sony bez prethodno iznetih argumenata je malkice neozbiljna

Link to comment
Share on other sites

Narucen preko jedne firme,stize u ponedeljak :),rekli su mi da ne brinem i da cu sigurno biti zadovoljan. Hvala puno svima koji ste mi pomogli u izboru,a sto se sonija tice,pokazali su mi neke dobre varijante ali ne smem ni da kazem posto je to,umalo se nisam slogirao...tako da sam tu bitku ovaj put izgubio i to glatko,ali verujem da cu i sa ovim biti zadovoljan :)

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam i uvek preporucivao i sad preporucujem taj Panas..g30 jer ga ima puno mojih drugara i puno puta sam se uverio u njegov kvalitet slike, iako ja licno nisam jlubitelj plazmi vec led-a

Mislim da je glupo da taj tv placas 82.000din kad ljudi to doteruju sa overenom dvo godisnjom garancijom iz Madjarske za cini mi se sad vec 630 -650e, sto je za taj kvalitet i velicinu ekrana best bay. Ako treba dacu ti tel.. coveka koji se time bavi od koga sam i ja kupio

Pre kupovine moras malo da prosetas po nekim salonima koji se bave prodajom tehnike i pogledas malo studioznije sta bi pre kupio plazmu ili led. Stani pored oba i gledaj sta je po tvom ukusu , razlike ces sam uociti na licu mesta.

Diskvalifikacija jedne ozbiljne firme kao sto je Sony bez prethodno iznetih argumenata je malkice neozbiljna

Link to comment
Share on other sites

Radi se o cenovnom rangu, ako izuzmemo Äinjenicu koji i odakle je taj Sony. Njihovi dobri tv-i su 2-3 puta skuplji od navedenih, a ovi koji su po ceni u rangu Samsunga i Panasonica, nisu ni za Å¡ta, ni po dizajnu ni po mogućnostima/karakteristikama. To je već toliko izlizana priÄa, da se glupo osećam Å¡to moram uopÅ¡te da obrazlažem.

InaÄe, diskvalifikacija takvog miÅ¡ljenja o Soniju, bez prethodno iznetih argumenata, je takoÄ‘e neozbiljna.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...