Jump to content


Asus xonar stx ili nesto bolje za ~ 160 evra


milunka

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ono sto sam prvo uocio npr ako upalis foobar,i pustis recimo neki film,ili bs player,ono probrljavi sve. Mora da se gasi foobar...

Takodje ako se postavi asio ili wasapi onda dolazi do jos nekih bagova kod koricenja muzike i drugih programa koji proizvode zvuk....

Ja probo reinstalaciju drajvera,i malko je pomoglo. Manje se baguje sad..

Rekoh ti, iste kao ti, 1.08.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam posedovao istu karticu (taÄnije primerak koji je trenutno u vlasniÅ¡tvu @garsona je prethodno bio moj). Nisam imao nikakvih problema Å¡to se tiÄe zvuka sa drajverima. DoduÅ¡e ja sam je koristio samo u analognom stereo modu. Ako koristiÅ¡ wasapi ili asio u foobar-u normalno je da svi ostali windows zvukovi budu priguÅ¡eni (mute) pa ako u isto vreme dok ti radi i foobar pustiÅ¡ neÅ¡to sa you tuba nećeÅ¡ imati zvuk iz istog. Tek kad potpuno ugasiÅ¡ foobar i ponovo pokreneÅ¡ pretraživaÄ i ponovo pustiÅ¡ pomenuti video sa you tuba će "prosvirati". Jedini problem sa driver-ima koji sam ja imao na Windows 7x64 je bio Äudan naÄin instalacije istih. Naime kada kliknete na ikonicu setup da bi ste ih instalirali Windows Vam izbaci neku greÅ¡ku. MeÄ‘utim kada kliknete na ikonicu unistall istalacija će poÄeti i proći bez problema.

Takodje nisam stavljao asio,imam opciju za wasapi,sto je jedno isto,ali onda svira u 44,1 khz, nece u 192Khz.. Tako da drzim Ds output za fron stereo izlaz.

Jesi li siguran da si pustio neki 192KHz snimak? Meni je uredno oznaÄavao u kontrol panelu koje je rezolucije snimak, kad koristim Wasapi.

Evo ti joÅ¡ jedan link sa spiskom operacionih pojaÄivaÄa koji su kompatabilni sa karticom i Äijim menjanjem možeÅ¡ dodatno bojiti zvuk kako ti odgovara. NajviÅ¡e preporuÄuju LM4562 i BB2134. Ja sam probao ove prve i mogu ti reći da sam dobio mekÅ¡i i malko priguÅ¡eniji zvuk koji mi viÅ¡e prija. Prilikom zamene istih dovoljno je promeniti samo 2 gornja OPA (od ukupno 6 komada) ako kao izlaz koristiÅ¡ samo analogni - stereo (putem ÄinÄeva i za sluÅ¡alice).

http://www.diyaudio....pamp-u-zvucnoj/

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam prvo uocio npr ako upalis foobar,i pustis recimo neki film,ili bs player,ono probrljavi sve. Mora da se gasi foobar...

Takodje ako se postavi asio ili wasapi onda dolazi do jos nekih bagova kod koricenja muzike i drugih programa koji proizvode zvuk....

Ja probo reinstalaciju drajvera,i malko je pomoglo. Manje se baguje sad..

Rekoh ti da ima bagova. ;)

Ja sam posedovao istu karticu (taÄnije primerak koji je trenutno u vlasniÅ¡tvu @garsona je prethodno bio moj). Nisam imao nikakvih problema Å¡to se tiÄe zvuka sa drajverima. DoduÅ¡e ja sam je koristio samo u analognom stereo modu. Ako koristiÅ¡ wasapi ili asio u foobar-u normalno je da svi ostali windows zvukovi budu priguÅ¡eni (mute) pa ako u isto vreme dok ti radi i foobar pustiÅ¡ neÅ¡to sa you tuba nećeÅ¡ imati zvuk iz istog. Tek kad potpuno ugasiÅ¡ foobar i ponovo pokreneÅ¡ pretraživaÄ i ponovo pustiÅ¡ pomenuti video sa you tuba će "prosvirati". Jedini problem sa driver-ima koji sam ja imao na Windows 7x64 je bio Äudan naÄin instalacije istih. Naime kada kliknete na ikonicu setup da bi ste ih instalirali Windows Vam izbaci neku greÅ¡ku. MeÄ‘utim kada kliknete na ikonicu unistall istalacija će poÄeti i proći bez problema.

Ne mora ASIO da znaci da nece biti ostalih zvukova. Recimo, dok sam imao ASUSa u novijim verzijama drajvera sa ASIO 2.0, koriscenje ASIO-a znacilo je eksluzivni mod (nema ostalih zvukova), ali sa ASIO 1.0 moguce je da u isto vreme rade ASIO i WDM.

Kod Audiotrak-a ceni mi se da je ovaj drugi slucaj.

Inace, meni 192 kHz radi sasvim normalno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam posedovao istu karticu (taÄnije primerak koji je trenutno u vlasniÅ¡tvu @garsona je prethodno bio moj). Nisam imao nikakvih problema Å¡to se tiÄe zvuka sa drajverima. DoduÅ¡e ja sam je koristio samo u analognom stereo modu. Ako koristiÅ¡ wasapi ili asio u foobar-u normalno je da svi ostali windows zvukovi budu priguÅ¡eni (mute) pa ako u isto vreme dok ti radi i foobar pustiÅ¡ neÅ¡to sa you tuba nećeÅ¡ imati zvuk iz istog. Tek kad potpuno ugasiÅ¡ foobar i ponovo pokreneÅ¡ pretraživaÄ i ponovo pustiÅ¡ pomenuti video sa you tuba će "prosvirati". Jedini problem sa driver-ima koji sam ja imao na Windows 7x64 je bio Äudan naÄin instalacije istih. Naime kada kliknete na ikonicu setup da bi ste ih instalirali Windows Vam izbaci neku greÅ¡ku. MeÄ‘utim kada kliknete na ikonicu unistall istalacija će poÄeti i proći bez problema.

Jesi li siguran da si pustio neki 192KHz snimak? Meni je uredno oznaÄavao u kontrol panelu koje je rezolucije snimak, kad koristim Wasapi.

Evo ti joÅ¡ jedan link sa spiskom operacionih pojaÄivaÄa koji su kompatabilni sa karticom i Äijim menjanjem možeÅ¡ dodatno bojiti zvuk kako ti odgovara. NajviÅ¡e preporuÄuju LM4562 i BB2134. Ja sam probao ove prve i mogu ti reći da sam dobio mekÅ¡i i malko priguÅ¡eniji zvuk koji mi viÅ¡e prija. Prilikom zamene istih dovoljno je promeniti samo 2 gornja OPA (od ukupno 6 komada) ako kao izlaz koristiÅ¡ samo analogni - stereo (putem ÄinÄeva i za sluÅ¡alice).

http://www.diyaudio....pamp-u-zvucnoj/

Pa,jedino sto imama jeste od Eagles-a ceo album u 192Khz/ 24 bit-a ... I npr,ako mi je output asio, ne cuje se nista drugo osim foobara. Takodje, drajveri od karte tada oznacavaju zelenom bojom 192 khz,dakle,tada radi u tom modu,kada pustim standardni flac,onda oznacava zelenom bojom 44,1 ...

Link to comment
Share on other sites

Kakva je katrica Asus xonar stx za slusanje sa slusalicama i jel neko privezivao pojacalo za slusalice na analog stereo audio RCA output i ako jeste kako radi ili ima nekih boljih preporuka za takvu karticu koja bi prihvatila takve izlaze sluske sa kojima bi se slusalo su od 300 oma i 70 oma?

Link to comment
Share on other sites

Jos jedno pitanje koliko je izoblicen zvuk pri ovakvom koriscenju ? Jel moguce da niko nema ovakvu kombinaciju ne mora da bude Asus kartica ali da bude malo bolja , ili necete da odgovorite?

Jos jedno pitanje koliko je izoblicen zvuk pri ovakvom koriscenju ? Jel moguce da niko nema ovakvu kombinaciju ne mora da bude Asus kartica ali da bude malo bolja , ili necete da odgovorite?

Definitivno ako hoces nesto dobro uzmi externo ako ti je samo za slusalice procitaj ovde:

http://www.head-fi.org/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li bi Asus Xonar Essence STX dodatno poboljsao zvuk, kada bih ga stavio u postojeci HTPC i vezao na AVR Onkyo TX-NR609, naravno uz koriscenje postojece integruse za gledanje filmova(DTS..).

Razmisljam se da li vredi ulaganje u Asus-a, iskljucivo za slusanje muzike (FLAC), ali nisam siguran da li cu osetiti poboljsanje u kvalitetu zvuka, tj da to poboljsanje nije samo na laboratorijskom nivou.

Link to comment
Share on other sites

nasao sam i polovnu emu 1212 za 100 evra ... Kaka je ona u poredjenju sa xonar STX ?

Emu 0404 svira daleko losije od STX-a.

Basovi su mutni, bez kontrole i vode glavnu rec u zvucnoj slici.

Visoki su zatamnjeni takodjer - sve to u poredjenju sa STX-om.

STX je vrlo slican Cambridge Audio 840C.

mediciones_1.jpg

Sto se tice slusalica, STX svira nesto manje prijatno od Benchmark DAC1 sa Pioneer SE-A1000 (zvuk je tvrdji, kao da je visi odnos signal/sum, basovi su slabiji, manje definisani).

U svakom slucaju ne svira lose, *uopste*.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Emu 0404 svira daleko losije od STX-a.

Basovi su mutni, bez kontrole i vode glavnu rec u zvucnoj slici.

Visoki su zatamnjeni takodjer - sve to u poredjenju sa STX-om.

STX je vrlo slican Cambridge Audio 840C.

mediciones_1.jpg

Sto se tice slusalica, STX svira nesto manje prijatno od Benchmark DAC1 sa Pioneer SE-A1000 (zvuk je tvrdji, kao da je visi odnos signal/sum, basovi su slabiji, manje definisani).

U svakom slucaju ne svira lose, *uopste*.

Da li se to odnosi i na 1212m ili samo na 0404?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Meni su ti uni xonar drajveri bili nekako sterilni sa zvukom za dx. FabriÄki drajveri tj. oni skinuti sa sajta su imali basa baÅ¡ po mjeri. DoduÅ¡e ne doživljavamo zvuk svi na isti naÄin.

Drugo , u odnosu ugradjena zvuÄna kartica vs. usb zvuÄna kartica, meni je najveći problem bila struja jer nisam siguran da je napajanje preko usb-a kvalitetno u smislu Å¡umova. Dok je kod ugradnih kartica da ih tako nazovemo mnogo veća mogućnost uticaja drugih komponenti na karticu.

Čitao sam jedan dobar tekst na tu temu i rješenje je napajanje preko baterije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...