Jump to content


Hi-Files: Hi-Files 45 u prodaji od 30. decembra


Ljuba

Recommended Posts

Novi broj magazina Hi-Files pojaviće se u prodaji u petak, 30. decembra. Pored opširnog izveštaja sa jesenjeg Hi-Files Showa, novi broj donosi brojne vesti iz audio i video sveta. Testovima dominiraju digitalni audio uređaji i zvučnici - od velikih i moćnih Jamo C 809, preko egzotike u vidu modela Linn Majik 109, pa do pristupačnih Dynaudio DM 2/7 i DALI ZENSOR 5 zvučnika. Testirali smo i tri mrežna plejera - strimera: škotski hi-end u vidu modela Linn Akurate DS, dalekoistočni biser Opera Consonance D-Linear 7 i uvek popularni Cambridge Audio sa novim modelom Sonata NP30. Pored toga, tu je eksterni D/A konverter Opera Consonance D-Linear 8, kao i novi bežični DAC iz bazne ponude kanadskog NAD-a, sa oznakom Wireless USB DAC 1. Čast višekanalnog zvuka brani novi flagship AV risiver iz Yamahe - RX-A3010 AVENTAGE, kao i pristupačni komplet Harman/Kardon risivera AVR 158 i Blu-ray plejera BDT 30, dok je u kategoriji lifestyle uređaja predstavljena Yamaha ISX-800 Restio. U rubrici "Retro" možete pročitati test stereo risivera Nakamichi SR-4E s kraja osamdesetih godina prošlog veka, a tu su i testovi "najvažnijih sporednih stvari na svetu" - Audioquest naponskih i USB kablova, kao i Maxell slušalica. "Muzika i film" donosi tekstove o zvezdi svetske blues scene, Ani Popović i o švedskom piscu kriminalističkog žanra, Stiegu Larssonu, uz uobičajene recenzije novih muzičkih i filmskih izdanja. Na kraju, pregled tržišta sadrži osvežene cenovnike, kao i izmenjene tabele za AV risivere, Blu-ray i mrežne plejere.

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Share on other sites

Razglednica

Hi-Files Show jesen 2011.

Testovi

Linn Majik 109

Dynaudio DM 2/7

Jamo C 809

DALI ZENSOR 5

Linn Akurate DS

Opera Consonance D-Linear 7 & 8

Cambridge Audio Sonata NP30

NAD Wireless USB DAC 1

Yamaha ISX-800

Yamaha RX-A3010

Harman/Kardon AVR 158 & BDT 30

Maxell Retro DJ

Audioquest Cinnamon, Carbon i NRG-2

Retro » Nakamichi SR-4E

Muzika & Film

Ana Popović

Stieg Larsson

CD recenzije

Filmske recenzije

post-1-0-77607500-1325018174_thumb.jpg

post-1-0-77607500-1325018174_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Interesantan i kvalitetan broj.Pogadjate naravno koja sam dva teksta procitao preko reda,odlicni su.Svideli su mi se i upotrebljeni izrazi "republikanci" i "laidback" ,udjose polako i u novinarski recnik(dozvoljavam dalju upotrebu bez autorskih prava ;-) ). Ono sto je takodje dobar tekst je prica o Ani Popovic,prosto poziva na njen koncert prvom prilikom ,jednom je bilo dozvoljeno otici na drugu stranu sledeci put :nono .Zokijev kratki osvrt na "staro-novu" dilemu bih i licno potpisao,retro prikaz nakamichi-ja ostavih za laganu uzivanciju.Pohvale i za kvalitet fotografija i izgled casopisa uopsteno.Odnos cistog hifi-a prema ostalom je konacno pravi-iako cu skoro kupovati novi dvd il BR radije cu o tome citati drugde nego da mi od hifi casopisa televizorska oprema odvuce pola prostora. Ovog puta bez kritike,naravno uvek dobronamerne-umesto ocene bice dosta i ovo :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Dobar je broj, pohvaljujem. Uspelo je, Äini mi se, sa uspostavljanjem ravnoteže Hi-Fi - AV. Prednost uvek dajem stereo varijanti ali znam da ima i onih koji vole ovo drugo, ovako je fino upakovano, ima za svakog po neÅ¡to. ÄŒak sam i ja proÄitao test one ogromne Yamahe "mraÄnog izgleda" :) .

Smatram da je dobro što se predstavljaju mrežni plejeri i dac-ovi, hteli-ne hteli, to dolazi i treba pratiti tendencije.

Imam predlog za neki od narednih brojeva: pretpostavljam da bi to bio tekst Zorana Karapandžića, a odnosio bi se na restauraciju / osvezavanje starijih ureÄ‘aja u rubrici retro. Znam da je teÅ¡ko uopÅ¡teno napisati jer je svaki ureÄ‘aj druga planeta ali mislim da bi se moglo izdvojiti po nekoliko najvažnijih zahvata po kategorijama, pojaÄala, zvuÄnici, cd plejeri. kasetofoni, gramofoni... U formi nekog kratkog savetnika za kupovinu polovnih starih ureÄ‘aja, na Å¡ta obratiti pažnju, zaÅ¡to i Å¡ta izbegavati. Nije mali procenat ljudi u Srbiji kojima se sistemi zasnivaju na starim ureÄ‘ajima ili imaju nameru da takve nabave u budućnosti pa bi cenili da im se obrati pažnja i na ovaj naÄin, u Äasopisu.

Link to comment
Share on other sites

Dobar broj, procitao sam ga od korica do korica, samo mi je jos cenovnik ostao. Dobar odnos tekstova, mada je moglo i neko pojacalo da se nadje na testu. Obzirom na veliki hipe sto se vinila tice, cudi me da nema vise testova gramofona.

Svaka cast Zokiju na tekstovima ovaj put je bilo i dramskog zapleta kod opisa Dali zvucnika, tekst koji me je najvise i zainteresovao - Dali ispod 500 eura.

Ljuba na nivou zadatka, zanimljivi tekstovi sa puno podataka - tipa bas bi te to pitao.

Bojan ovaj put dosta bolji nego u prethodnom broju - samo mu treba volje i malo vise prostora pa da napise dobar tekst.

Redakciji Hi-Filesa puno srece i poslovnih uspeha u novoj godini. Cheers. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da ste već planirali ovakav tekst :thumbsup2 , biće i lepo i korisno za Äitanje. Valjalo bi ako je moguć dogovor sa Ljubom da tekst izaÄ‘e i u Äasopisu, ipak svi viÅ¡e volimo da Äitamo na papiru nego na monitoru. Nije problem da se tekst razbije i na viÅ¡e brojeva, ako treba.

Slažem se sa Tuttijem za tekst o Dali zvuÄnicima, uživao sam Äitajući. Moram da kažem da sam se priliÄno iznenadio ocenama koje su zvuÄnici dobili, retko je neki ureÄ‘aj ovako nahvaljen, ili ne mogu da se setim nijednog takvog, trenutno. Ima jedna sitnica koja me zanima u vezi ovih Dali kutija - da li je tokom testa odstupano od preporuke proizvoÄ‘aÄa za postavljanjem zvuÄnika na 10-20cm od zadnjeg zida, da li ste eksperimentisali sa drugaÄijim pozicioniranjem (veća udaljenost od zadnjeg zida) i kakvi su rezultati? Na njihovom sajtu nisam naÅ¡ao manual pa me zanima i preporuÄena udaljenost od jednog zvuÄnika do drugog.

Link to comment
Share on other sites

Ja ću te Zensore da kupim koliko prekosutra (a možda i sutra ukoliko bude radila prodavnica), ne zbog pohvala u Äasopisu, već prvenstveno zbog toga Å¡to mi prostor diktira zvuÄnike upravo tih gabarita, koji uzgred moraju da imaju i bas reflex port spreda. Sve to sam naÅ¡ao u njima, a ne treba zanemariti ni estetski momenat.

Elem, sluÅ¡ao sam ih pre 10-ak dana, ali to nije merodavno jer su bili zakaÄeni na Densena koji je skoro 10x skuplji od njih. ZvuÄali su sasvim solidno za te novce (joÅ¡ sam pod utiskom Rega RS5, pa zato ne mogu da kažem da su me oduÅ¡evili).

Problem će mi biti kupovina pojaÄala za njih (trenutno imam neku smeÅ¡nu Yamahu), obzirom da su se kod nas tek pojavili, niko nema iskustva, pa ne mogu ni da pitam za savet u tom smislu. Za prvo vreme planiram da od druga pozajmim jednog solidnog Technics-a, Äisto da imam neki reper, da znam u kom pravcu da idem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...