Jump to content


3D Filmovi


bahus

Recommended Posts

Ovo je 2 put da sam u nasem bioskopu ( da ne kazem u kom ) gledao 3D Film i za sada nemam nameru vise da ih gledam. Ne znam da li je tako i u stranim i od toga se ogradjujem...Totalno (ponovno) razocarenje.... Gledao sam "Immortals" 3D.... Film kao film je OK, efekti dobri solidna prica mada je nesto izmedju 300 i Gospodar Prstenova, ali konkretan uzitak u 3D tehnologiji porazavajuci..... Naocare naudobne, kad gledas sa njima dobija se dosta tamnija slika nego sto je inace na filmu i pola stvari ni ne vidis jer je mnogo tamno, a u svakoj drugoj sceni ili prilikom pomeranje kamere levo i desno totalno mutna slika plus sto je sve ispred ociju tako blizu da ti velika vecina bitnih detalja i promakne....Moj utisak je aplosutno s,.....nje, i nemam nameru vise da gledam 3D filmove barem dok se to ne koriguje ako se u skorije vreme uopste i koriguje....

Umalo da zaboravim, moj licni utisak o ozvucenju unutrar bioskopa....zvuk extremno glasan, pojacali su do maximuma, probija bubne opne, toliko je glasan da mi je u jednom trenutku zazvonilo levo uvo.....ne salim se ni malo..... :(

Morao sam ovo da napisem jer sam i dalje pod losim utiskom .....

Link to comment
Share on other sites

Deluje kao Tuckwood :smile:. Tamo sam odavno prestao da gledam filmove jer se iskustvo ukratko može opisati kao - neprijatno. Sve i da nije u pitanju pomenuti bioskop, rekao bih da si gledao film koristeći aktivne 3D naočari. Moj savet je da tehnologiji daš još jednu šansu - idi u bioskop gde se koriste pasivne 3D naočari (Dom Sindikata ili neki drugi ukoliko postoji). Utisak je drugačiji nego sa aktivnim, a opisao bih ga kao manje naporan. U mom slučaju pogotovo jer nosim naočari za vid, te se i ne preporučuje njihovo kombinovanje sa aktivnim. Sto se slike tiče, moj utisak je bio da pasivne manje zatamnjuju, i da boje deluju manje isprano nego u slučaju aktivnih 3D naočara.

Link to comment
Share on other sites

Nije bio Tuckwood, bio je Kolosej, u Uscu.....kad vec imenujemo bioskope.....Zaista ne znam da li su problem aktivne ili pasivne 3D naocare, ali su izgledale ovako nekako

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2009/12/xpand3dglasses.jpg

a sto se tice slike, u 50% filma izgledala je otprilike ovako

http://hitesh.cybertec.co.in/wp-content/gallery/3d-anaglyph-mumbai-rains/anag_banana_seller_vp.jpg

Sve u svemu ....razocaravajuce

Link to comment
Share on other sites

bahus, slažem se sa tobom po pitanju jaÄine zvuka u ušću, baÅ¡ ga preteraju. Kao da će film biti bolji ako buka dostigne nivo od 200dB!

A Å¡to se tiÄe 3D efekata, mene nervira Å¡to je sada svaki drugi film sniman u 3D tehnologiji. A jedino filmovi kao Å¡to je Avatar ili joÅ¡ neki sliÄni mogu da opravdaju tako neÅ¡to. Ovo sve ostalo je Äist marketing i samo uzimanje para (karta za neki 3D film je po 500 dinara!!!)

''If you can't make it good, make it 3D''

Link to comment
Share on other sites

Pa nije valjda da su oni toliki glupanderi da konstantno daju aktivne naocare a trebali bi da daju pasivne...Jel neko od menadzmenta uopste pogleda film pre premijere da "otprilike" vide kako film izgleda i kako to sve funkcionise? :screwy

U pitanju su dve različite tehnologije projekcije koje se, koliko je meni poznato, ne mogu tek tako mešati. I jedna i druga tehnologija imaju mane i prednosti. Kao što pomenuh, u mom slučaju neki filmovi bi mnogo izgubili na sveukupnom doživljaju kada bi se eliminisao 3D efekat, takav kakav je, sa svim svojim manama. Stoga ću se svakako žrtvovati i ubuduće ne bih li pojedine naslove odgledao u punom sjaju. Sa druge strane, nema potrebe za gubljenjem vremena i bacanjem novca - ako ti se ne sviđa 3D, gledaš 2D i mirna Bačka.

Link to comment
Share on other sites

Gore priložena fotografija @bahuse, kojoj je jelte po tebi nalikovalo nekih 50% same projekcije, se zove "Anaglyph image", kod koje se posmatranjem kroz odgovarajuće obojena staklad na naoÄarama, dobija 3d-slika... metod koji se ne koristi ni kod aktivne, niti kod pasivne polarizacije, sada već odomaćene u "3D Cinema" !

anag_banana_seller_vp.jpg

Te tako, ni pod taÄko razno, ne mogu da shvatim gde si ti to, tako kažeÅ¡ da si video, mogao da vidiÅ¡ ?

Link to comment
Share on other sites

Gore priložena fotografija @bahuse, kojoj je jelte po tebi nalikovalo nekih 50% same projekcije, se zove "Anaglyph image", kod koje se posmatranjem kroz odgovarajuće obojena staklad na naoÄarama, dobija 3d-slika... metod koji se ne koristi ni kod aktivne, niti kod pasivne polarizacije, sada već odomaćene u "3D Cinema" !

anag_banana_seller_vp.jpg

Te tako, ni pod taÄko razno, ne mogu da shvatim gde si ti to, tako kažeÅ¡ da si video, mogao da vidiÅ¡ ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mislim da smo puno zapostavili i zanemarili ovu temu oko 3D filma koji su zaista jedna velika revolucija,i zadivljuje gledanje istih,pogotovo sto su se polako usunjali i u nase domove i postali su dostupni da uzivamo u njima .Zato molim nekog ko se zaista razume u ovu tematiku,da nam pojasni malo,sta je 3D conventional,3D cinema ,,koji su najbolji 3D televizori.Da li su bolje aktivne ili pasivne naocare.Takodje gde se mogu na internetu pronaci i preuzeti 3D filmovi,da li zadovoljavaju sa kvalitetom,ne mislim da je samo u naslovu filma 3D,vec da zaista ima efekat,ne pseudo 3D ili samo HD.i sve ostalo veazno za 3D kucnu maniju koja je vec zahvatila svet,a kod nas kao i sve po obicaju kaska.

Link to comment
Share on other sites

Na internetu se mogu naci u svakoj prodavnici BR diskova, predlazem Amazon. Piraterija na forumu je zabranjena, vodite racuna o tome.

A da je "revolucija", iskreno, niti je revolucija (vec vidjeno pre 20 godina, samo bolje odradjeno sad), niti je striktno korak napred. Evo sta o 3D filmu i zasto ne zeli da se njegovo delo ekranizuje u 3D-u (iako se radi o kultnom SF romanu vezanom za taktiku svemirskog ratovanja), kaze autor Enderove igre, Orson Scott Card :

http://www.hatrack.com/osc/reviews/everything/2010-03-14.shtml

Link to comment
Share on other sites

Na internetu se mogu naci u svakoj prodavnici BR diskova, predlazem Amazon. Piraterija na forumu je zabranjena, vodite racuna o tome.

A da je "revolucija", iskreno, niti je revolucija (vec vidjeno pre 20 godina, samo bolje odradjeno sad), niti je striktno korak napred. Evo sta o 3D filmu i zasto ne zeli da se njegovo delo ekranizuje u 3D-u (iako se radi o kultnom SF romanu vezanom za taktiku svemirskog ratovanja), kaze autor Enderove igre, Orson Scott Card :

http://www.hatrack.c...010-03-14.shtml

Link to comment
Share on other sites

BG-du,nemam gde da kupim ni obican blue ray,a posebno 3D,mada ne verujem da ima i neki izbor u nasim metropolama,nit me zanimaju jer znam da su naduvane cene,a necu da kupujem online sa kojekakviih amazona i placam unapred za robu koju predhodno ne vidim,pogotovo film 3D,s toga i pitam za jedini legalan izvor ,a to je internet,naravno ,skinuti materijal zadrzavam za sebe,i brisem ga nakon 24h!!

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na misljenje moderatora kao ni nekog sf relikta.Onaj 3D od pre 20 godina nema veze sa ovim 3d-om.Ovo danas je revolucija,posebno kada je 3D cinema i kada su dobre naocare u pitanju,ili neki snimak prezentacija kada je.Posto zivim u neurbanoj sredini,nisam u BG-du,nemam gde da kupim ni obican blue ray,a posebno 3D,mada ne verujem da ima i neki izbor u nasim metropolama,nit me zanimaju jer znam da su naduvane cene,a necu da kupujem online sa kojekakviih amazona i placam unapred za robu koju predhodno ne vidim,pogotovo film 3D,s toga i pitam za jedini legalan izvor ,a to je internet,naravno ,skinuti materijal zadrzavam za sebe,i brisem ga nakon 24h!!

Zar se zaista niko na forumu ne razume i ne zanima za ovu fenomanelnu stvar,dostupnu i u nasim kucama.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...