Jump to content


Koje slusalice?


maxbutcher

Recommended Posts

Imam AKG K-702, mozda i najbolje na svetu ali sigurno medju 5 najboljih sluski na svetu trenutno (kao i 701 ) Cena za taj kvalitet vise nego smesna , po meni osim zvucnog pritiska koji je jaci kod HD 800 i masniji bas (sto po meni nije dobro) sve ostalo je bolje kod AKG a tri puta su jeftinije pride, ali traze jako dobro pojacalo sto moze da bude dobar dodatni izdatak pa da zajedno bude cifra. Bez odgovarajuceg pojacala bacene pare.

Link to comment
Share on other sites

AKG K-701 + FirstWatt F1 = :facehearts

Свакако, AKG K-1000 + FirstWatt F1 = :facehearts :facehearts :facehearts али не производе Ñе више.

K-701/2 би био добар избор поÑле K-141. Мада, и ја би поновио да траже мушко појачало да би показали најбоље што могу.

Онда, и BeyerDynamic DT-990Pro Ñе уклапају у ту цену, и Ñу мало попуÑтљивије у вези појачала.

Link to comment
Share on other sites

Ostao sam bez svojih AKG K 141 monitor slusalica nakon 20 godina vernog sluzenja... :( E sad bih pazario neke pa da pitam za predloge. AKG ili Sennheiser...

Teško pitanje...

Tu se stvari prelamaju, baš na toj ceni.

Prvo, ako neko hoće da investira u sluÅ¡alice, mora da ih opskrbi i sa odgovarajućim pojaÄalom. Uz izuzetak gore pomenutih (npr. Leben)

headphone izlazi su uglavnom neodgovarajući i slabu uradjeni na većini ordinarnih pojaÄala.

Moj predlog je u svakom sluÄaju kupovina sluÅ¡alica na taj naÄin da barem za 1,5x ili Äak 2x predju cenu "dedicated" pojaÄala.

Postoje i izuzeci.

Ja sam u toj igri već skoro evo 4 godine, i trenutno imam 4 pojaÄala i pet pari sluÅ¡alica.

Ukus te dosta navodi, kako zamiÅ¡ljaÅ¡ muziku, Å¡ta oÄekujeÅ¡ od sluÅ¡alica.

Moje omiljene sluÅ¡alice su notorno teÅ¡ke za pokretanje (Beyerdynamic DT-880/600-ohmska varijanta) ali daju najveću Å¡irinu zvuÄne slike

pristojno (ne mnogo!) jak i dobro definisan bas i ekstremno detaljne i svilenkaste visoke. No to samo kada se do njih dovede dovoljno

struje. Neki kažu kao lampaÅ¡ka OTL pojaÄala (Little Dot III ili IV, ja imam ovu zadnju v. i to SE) ali avaj, nema dok se ne pokrenu ozbiljno.

Ali kada ih povežeÅ¡ na Burson Audio HA-160 (trenutno moj "top of the range" headamp) praktiÄno te uvode u zvuk, uvuku ti se pod kožu.

Moja najomiljenija kombinacija sa lampama od jeftinijih pojaÄala i sluÅ¡alica (do recimo 350 - 400 eur po komadu) je Little Dot IVSE i Grado 325i.

Jumper postavljen za visoomske (uako Gradi ne spadaju u tu felu). Zvuk ti se "izlije" u glavu sa svim svojim detaljima i odliÄnom dinamikom,

fantastiÄno neÅ¡to.

Moj savet je dakle, u opsegu nižeg i srednjeg ranga u kojima se krećem da pokuÅ¡aÅ¡ sa Little Dot pojaÄalom (da se dobiti preko eBaya, pojedini

hoće da poÅ¡alju i u Srbiju) i jeftinijim Grado sluÅ¡alicama (sve su open, ali teÅ¡ko ćeÅ¡ postignuti hifi doživljaj u toj meri sa zatvorenim modelima, Äast izuzecima),

recimo SR-80i ili SR-125i to će odliÄno da se slaže...

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Grado SR80i, a do pre neki dan sam imao AKG K141 Monitor seriju sa 600-omskim otporom.

To je potpuno druga koncepcija. Grado su otvorene, zvuk „direktno u facu“, dobro izbalansiran…

AKG K141 su zamenile vintage AKG K340 „bass heavy“ verzija („polu“ elektrostatiÄke, sa otporom od 400 oma) koje su potpuno druga priÄa u odnosu na sve ostalo, samo ako imaÅ¡ Äime da ih „guraš“… Polovne imaju vrednost od 100-150 €, zavisi kako gde.

Zvuk je svuda oko glave, brz, dinamiÄan, leprÅ¡av, a niskih frekvencija ima sasvim dovoljno da „Angel“ od Massive Attack zvuÄi odliÄno ;)

Posle 3-4 sata slušanja shvatiš da imaš 20-ak propuštenih poziva na telefonu… Al’ to boli uvo… ;) S tim što treba naglasiti da su malo veće i teže, da ne kažem malo nezgrapne u odnosu na Grado…

A sluÅ¡ao sam i AKG K701 i neÅ¡to su mi bile „tanke“, ali možda je i do pojaÄavaÄa, ne mogu da kažem…

Žao mi je samo što nisam negde „našao“ Sennheiser HD650, recimo za 150 €, što je ravno željama kod Deda Mraza :)

Link to comment
Share on other sites

Imam AKG K-702, mozda i najbolje na svetu ali sigurno medju 5 najboljih sluski na svetu trenutno (kao i 701 ) Cena za taj kvalitet vise nego smesna , po meni osim zvucnog pritiska koji je jaci kod HD 800 i masniji bas (sto po meni nije dobro) sve ostalo je bolje kod AKG a tri puta su jeftinije pride, ali traze jako dobro pojacalo sto moze da bude dobar dodatni izdatak pa da zajedno bude cifra. Bez odgovarajuceg pojacala bacene pare.

Uporedjivati 2 koncepta u koji imaju vremensku distancu od skoro 10 godina je u najmanju ruku smesno a bas me interesuje u kojoj kombinaciji su uporedjene K700...1-2 i HD 800 pa se tako prostodusna tvrdnja tako olako baca u etar...

Inace sto se zatvorenih slusalica u rangu 150 e tice imas Senn 390 Pro u 4 Audiu koje nisu zahtevne po pitanju pojacala al su zahtevne po pitanju udobnosti i tacnog polozaja drivera u odnosu na uvo tj zvuk se menja pri promeni polozaja u santimetarskom okviru.

AKG 271su nova generacija zatvorenih koji bi mogli da ti se dopadnu!

POLOVNO NE UZIMAJ U OBZIR :type

Link to comment
Share on other sites

bas me interesuje u kojoj kombinaciji su uporedjene K700...1-2 i HD 800

Accuphase preamp C 260 sve u cistoj A klasi pa i izlaz za slusalice i na magnetofonu Tandber TD 20a . Mozda se razlika jos bolje cuje na magnetofonu koji kao i svaki drugi magnetofon ima strasno pojacalo za slusalice. To je bilo kod kuce slusanje i slusalice su bile moje vlasnistvo. (i jedne i druge) A slusao sam ih i na tudjem Trafomatiku head ampu i ostajem pri tvrdnji da AKG ima zvuk koji je verniji stvarnosti sto je meni bitno i dodao bih da 702 ima nesto jaci bas u odnosu na 701. I jedne i druge (i 800 i 701/702) imaju mane ali presudilo je to vernije prikazivanje zivih instrumenata (sto je opet po meni pravi cilj kome tezi svaki uredjaj) ili ti da sto manje laze.

To je moje iskustvo., a drugima ostavljam njihovo, . Vec sam napisao ali da ponovim da K 701/2 plus amp za njih da dobro rade je skuplje ili slicne cene nego HD 800 plus amp da dobro rade jer je 800 mnogo manje zahtevan po tom pitanju tako da cenovno za slican kvalitet na kraju treba dati i slicne novce mada u startu izgleda drugacije posto je AKG dosta jeftiniji, ali moras da das i na Drini i na Cupriji u njihovom slucaju.

Kakva su tvoja iskustva i takodje na cemu je slusano i zasnovano isto (iskustvo)

hvala

za one koji razmsljaju o kupovini K 702 :

ko ne zeli da izdvoji pare za odlican pojacivac za slusalice ne treba da kupuje AKG K 701/702 jer nece cuti koliko one stvarno mogu a onda ce ih mozda ne opravdano kritikovati a nece biti njihov kvalitet kriv zbog loseg uparivanja, pa neko moze da izvuce pogresne zakljucke. i onda tim losim zakljuccima da nekoga pogresno zavede. Ovo doduse vazi generalno za uredjaje u Hi Fi-ju

Mozda i ja gresim u svemu ovome, ali misljenje je moje nisam ga prepisao , casti mi.....mala sala za kraj za prepisivanje

Link to comment
Share on other sites

Accuphase preamp C 260 sve u cistoj A klasi pa i izlaz za slusalice i na magnetofonu Tandber TD 20a . Mozda se razlika jos bolje cuje na magnetofonu koji kao i svaki drugi magnetofon ima strasno pojacalo za slusalice. To je bilo kod kuce slusanje i slusalice su bile moje vlasnistvo. (i jedne i druge) A slusao sam ih i na tudjem Trafomatiku head ampu i ostajem pri tvrdnji da AKG ima zvuk koji je verniji stvarnosti sto je meni bitno i dodao bih da 702 ima nesto jaci bas u odnosu na 701. I jedne i druge (i 800 i 701/702) imaju mane ali presudilo je to vernije prikazivanje zivih instrumenata (sto je opet po meni pravi cilj kome tezi svaki uredjaj) ili ti da sto manje laze.

To je moje iskustvo., a drugima ostavljam njihovo, . Vec sam napisao ali da ponovim da K 701/2 plus amp za njih da dobro rade je skuplje ili slicne cene nego HD 800 plus amp da dobro rade jer je 800 mnogo manje zahtevan po tom pitanju tako da cenovno za slican kvalitet na kraju treba dati i slicne novce mada u startu izgleda drugacije posto je AKG dosta jeftiniji, ali moras da das i na Drini i na Cupriji u njihovom slucaju.

Kakva su tvoja iskustva i takodje na cemu je slusano i zasnovano isto (iskustvo)

hvala

za one koji razmsljaju o kupovini K 702 :

ko ne zeli da izdvoji pare za odlican pojacivac za slusalice ne treba da kupuje AKG K 701/702 jer nece cuti koliko one stvarno mogu a onda ce ih mozda ne opravdano kritikovati a nece biti njihov kvalitet kriv zbog loseg uparivanja, pa neko moze da izvuce pogresne zakljucke. i onda tim losim zakljuccima da nekoga pogresno zavede. Ovo doduse vazi generalno za uredjaje u Hi Fi-ju

Mozda i ja gresim u svemu ovome, ali misljenje je moje nisam ga prepisao , casti mi.....mala sala za kraj za prepisivanje

Moj set up

Nagra PLL - Lehmann Black cube linear - HD 800

pored njih imam HD-25/2,280 pro,390 pro,555,650.

i 10 albuma horske muzike Divne i Meloda za Enyu i domaca izdanja snimanih slusalicama na terenu sa 2 KM 184 ili U 89 Neumann mikrofona u XY i ORTO set up u sa NAGROM VI i KORGOM MR 1000.

Isprobao ceo Bayer i AKG asortiman - ne bih smeo osim K 1000 uporediti bilo koje od ranije spomenutih sa

sistemom koji sam sennheiser preporucuje i koji imam.

post-10783-0-96672500-1322831841_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Moj set up

Nagra PLL - Lehmann Black cube linear - HD 800

pored njih imam HD-25/2,280 pro,390 pro,555,650.

i 10 albuma horske muzike Divne i Meloda za Enyu i domaca izdanja snimanih slusalicama na terenu sa 2 KM 184 ili U 89 Neumann mikrofona u XY i ORTO set up u sa NAGROM VI i KORGOM MR 1000.

Isprobao ceo Bayer i AKG asortiman - ne bih smeo osim K 1000 uporediti bilo koje od ranije spomenutih sa

sistemom koji sam sennheiser preporucuje i koji imam.

Eto, i misljenja nam se razlikuju, toliko da ti imas HD 800 a ja sam ih prodao i imam AKG K 702 i sad smo zavrsili sa tim.

Sto se tice K 1000 necu da komentarisem jer mene one samo podsecaju na slusalice a vise su dva mala zvucnika na 4cm od glave, mislim to jesu slusalice ali ja ih tako ne tretiram(dozivljavam) zbog dizajna. ali slusao sam ih da ne bude da nisam.

za kraj drugarski pozdrav

prave slusalice , vala bas

AKG_K1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Isprobao ceo Bayer i AKG asortiman - ne bih smeo osim K 1000 uporediti bilo koje od ranije spomenutih sa

sistemom koji sam sennheiser preporucuje i koji imam.

Да будемо реални, AKG K-1000 Ñу прилично неупоредиви Ñа клаÑичним Ñлушалицама - као што је некад Ровер за Ñвоје ауте тврдио "a class of it's own". HD800 Ñу феноменалне Ñлушалице, али не баш упоредиви Ñа решењем као K-1000, а опет Ñу миљама иÑпред K70x.

ОП је поÑтавио лимит од ~150Е, и HD800 аутоматÑки иÑпада. И мада не могу да кажем да Ñу HD800 толико пута боље од K70x колико Ñу Ñкупље, не видим ни једну Ñитуацију у којој би K70x одувале HD800.

Link to comment
Share on other sites

Moj set up

HD 800

pored njih imam HD-25/2,280 pro,390 pro,555,650.

Svaka cast na kolekciji ali bih rekao da si ti veliki ljubitelj Sennheiser slusalica (mozda i to nesto govori) jer nema drugih firmi u kolekciji, a evidentno je da imas veliku kolekciju slusalica.

Vise volim pristum postovanog clana @InSides koji takodje vise nego odlicno poznaje ovu problematiku (slusalica) ali ima drugaciji pristup , odnosno pristum sa vise firmi kod kuce.

Mislim da covek kada intezivno i uglavnom slusa jednu firmu on se navikne na zvuk te firme pa je cak sasvim normalno da mu druge ne odgovaraju a posto vi imate veliku kolekciju iste firme mozda je samo subjektivitet vise izrazen, Sa druge strane HD 800 su neverovatno dobre slusalice za mene samo nisu bile toliko neutralne i to je sve, a taj gubitak neutralnosti je i mislim bas zbog tog basa na kome firma Sennheiser toliko insistira.

Link to comment
Share on other sites

не видим ни једну Ñитуацију у којој би K70x одувале HD800.

U ovoj klasi slusalica nema oduvavanja, tu mogu nijanse da odluce, dve firme, dve razlicite filozofije zvuka ali nema oduvavanja ni sa jedne strane

Kako god ja sam moj HD prodao. zao mi je sto ne mozemo zajedno da slusamo i komentarisemo te sluske pa ako treba i neki instrument da ponesem da uporedimo. To je sve sto mogu da kazem

Hvala

Link to comment
Share on other sites

U ovoj klasi slusalica nema oduvavanja, tu mogu nijanse da odluce, dve firme, dve razlicite filozofije zvuka ali nema oduvavanja ni sa jedne strane

Kako god ja sam moj HD prodao. zao mi je sto ne mozemo zajedno da slusamo i komentarisemo te sluske pa ako treba i neki instrument da ponesem da uporedimo. To je sve sto mogu da kazem

Hvala

AKG K701/702 nisu u klasi HD800 nego u jednoj klasi nize: zajedno sa recimo Grado 320i ... Koje bolje sviraju ... ah o tome se da danima raspravljati. Definitivan rezultat zavisi dosta i od samog headphone ampa. Kao i kod svih amp-zvucnik kombinacija, moguce je naci dobitnu kombinaciju koja je jeftinija.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na kolekciji ali bih rekao da si ti veliki ljubitelj Sennheiser slusalica (mozda i to nesto govori) jer nema drugih firmi u kolekciji, a evidentno je da imas veliku kolekciju slusalica.

Vise volim pristum postovanog clana @InSides koji takodje vise nego odlicno poznaje ovu problematiku (slusalica) ali ima drugaciji pristup , odnosno pristum sa vise firmi kod kuce.

Mislim da covek kada intezivno i uglavnom slusa jednu firmu on se navikne na zvuk te firme pa je cak sasvim normalno da mu druge ne odgovaraju a posto vi imate veliku kolekciju iste firme mozda je samo subjektivitet vise izrazen, Sa druge strane HD 800 su neverovatno dobre slusalice za mene samo nisu bile toliko neutralne i to je sve, a taj gubitak neutralnosti je i mislim bas zbog tog basa na kome firma Sennheiser toliko insistira.

Da nisi usamljen slucaj...

http://www.head-fi.org/t/539281/any-hd800-owners-go-back-to-akg-k701-2

A ja sam generalno ljubitelj SILA OSOVINE...Vozim ili Nemacki ili Italijanski auto i Japanski motor a u Audio sferi sa Svedjanima Americkim kablovima guram Engleze a sluso i naslusao se raznoraznih slusalica.

Roger over & Out

Link to comment
Share on other sites

Da nisi usamljen slucaj...

http://www.head-fi.o...k-to-akg-k701-2

pa na ovoj adresi se da procitati da nisam usamljen slucaj (izgleda ih ima dosta koji smatraju da je AKG bolji) ali se takodje da videti i da je sve to mrtva trka , a da mnogi spominju neutralnost AKG , spominju.

Drago mi je da sam procitao jer nisam ni sanjao koliko se slazem sa mnogima koji su tamo postovali a jos mi je draze da je neko drugi postavio tu adresu, sada odoh da procitam na te na ne celo stivo.

out takodje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...