Jump to content


Snagas polovan oko 1000e tranzistorac,


Mr.

Recommended Posts

Ne SET sa 811 nego AIR TIGHT SET 811, nista drugo me ne interesuje,kao glavno pojacalo u kuci. Cena za nova 2 mono bloka mislim 13.200 eura, ali reci cu, to je jako puno para ali ako gledamo kvalitet u odnosu na cenu onda je to malo para za takav kvalitet, iza ove izjave stojim 10000 posto. Verovatno je tesko za poverovati ali svi koji su imali prilike da cuju (i ja) ili poseduju, testiraju, pisu recenzije i sta ne sve jos ,rekli su da je mozda najbolji pojacivac gde je kvalitet bar 2 x veci u odnosu na cenu a to govori mnogo. Za danasnji Hi end to i nije neka cena, slozeces se samnom jer danas nemaju milosti kada formiraju cene , a te cene uopste ne garantuju isti takav kvalitet zvuka, sto sa AT SET -om nije slucaj. Koga briga sto je kod nas prosecna plata 300 eura, te stvari i nisu pravljene za te zemlje vec one druge sa 3000 eura prosecnom platom.

Imacu ga kad tad, ali cu zato voziti polovan auto ceo zivot, ali cu takodje to raditi sa velikim zadovoljstvom. Neko nova kola i to nista posebno za 13000 a ja nov amp.

Umesto jednog Air Tight-a moze da dodje samo drugi i nista drugo, Ko ga jednom ima ............. Ja bi se pobratimio sa Miura san-om da mogu.

Dalje ne bih da pisem o toj temi jer se bojim sam sebe (bar sam iskren ) a tako je dobro krenulo da je steta da se pokvari.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Sva njihova pojacala su neverovatno kvalitetna i dobra, tako da i 300b i oni drugi mono blokovi sto rade i u PP i u SET varijanti, i Reference 2001 ali meni se ovi nekako dojme najvise i to pojacalo na slici sa 300b mi je druga opcija eventualno.

Da ne pisem ja o firmi ima sve na netu, koga bude interesovalo videce o kome i cemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao ovo

P2 PP

Description

P2 PP

Level One, 20 watt push-pull Class A stereo amplifier 4 x 6L6G, 2 x 6SN7, 2 x ECC83, standard parts, Beyschlag metal film resistors, ERO polyester signal capacitors, standard electrolytic capacitors, Audio Noteâ„¢ 100K input volume control allows use as a standalone one input control centre

article_footer_02.gif

All material copyright Audio Note (UK) Ltd., unless otherwise stated. Audio Note (UK) Ltd. reserve the right to change, modify, add to, or remove any of the content of this site at any time without prior notice. Further, images on this site

an.jpg

Link to comment
Share on other sites

JAKO bih voleo da vidim kako izgleda neki lampas AIR TIGHT iznutra...Ako imas nesto sa net-a, daj, da ne lutam...Razlog- radoznalost, na svemu od svog audia, i novom i starom sam vrsio apgrejd, i to na preporuku coveka koga ni ne znam a pokazalo se kao pun pogodak da ne trujem dalje temu...

Link to comment
Share on other sites

Sretno mu bilo..vec sam bio u sobi i savetujem i drugima da pogledaju, jako specificum sistem.

Hvala ti najlepse pre svega na tome sto si bio od rece zatim na slikama koje su fantasticne a potom i na odvojenom vremenu da to sve uradis, pravi laf, svaka cast. Sada imamo gde da razmenjujemo misljenje i iskustva "na miru" :) i naravno da se druzimo ovako virtuelno kada vec ne mozemo tet a tet.

Hvala ti na prezentaciji sistema jos jednom

Link to comment
Share on other sites

Ma da , to je jos jedan dokaz da ja i DIY ne idemo ruku pod ruku.

Znam, nego sam gledao ono sto je dioklecijan predstavio, to je valjda doradjena ta Borina varijanta ako sam dobro shvatio a inace sada kada si se javio da te javno pohvalim jer sam tamo prvi put procitao dugacku recenziju tog sistema od strane tebe a ti obicno napise jedva jednu recenicu pa sam se bas prijatno iznenadio. Jako lepo napisano i jos bitnije jako ozbiljno slusano (diklecijanus u forumu DIY galerija sistema)

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Jesam rekao da ja ne otvram uredjaje,

Obozavam Air Tight kao firmu, i sve oko nje, istorijat, zivot vlasnika, njegova znanja, posvecenost i posle 80 godine zivota i tako dalje.

Da sada kazem da sve lampe zvuce razlicito i da ja to znam pa to se valjda podrazumeva, jer i isti tip lampe a razlicit proizvodjac zvuce razlicito (EH, Telefunken, SImens itd)

Od svega sto sam cuo Air Tight je najbolji, i kada uporedjujemo uredjaje sa istim lampama sto je normalan test , znaci 811 sa 811, 300b sa 300b ali ako gledamo pojacalo kao pojacalo pa ga uporedjujemo sa nekim drugim bez obzira na topologiju on je opet u prednost u nebrojeno slucaja, Ja sam takodje napisao da nisam kupio neka veoma zvucna imena vec njega jer mi najvise odgovara ali sve to nema veze sa temom jer taj tranzistorac kupujem kao drugi pojacivac koji treba da radi veci broj sati od lampasa a ne kupujem ga da bih uporedjivao Air Tight-a sa njim jer me to vise ne interesuje da ga uporedjujem sa bilo cime.

Imam neku sliku starog modela 1987 godina sa servisa u jednom Japanskom servisu gde je neki unakazen uredjaj vracen u faricko stanje nakon sto je neko izvrsio lobotomiju nad njim pre toga. Opravka je kostala 40 posto cene pojacala gde su i zamenjene lampe 5ar4 za neke reciflajere ili tako nesto, ja sam ti stvarno za to nepismen i naravno uradjen sav ostali servis. Iz cene se vidi koliko je bilo posla (imam i te slike) Ja imam dobrog prijatelja u Japanu koji je tamo profesor na fakultetu elektrotehnike pa mi on omoguci neke stvari, kao sto su sklike iz ovog servisa da bih video kako se steluje bias a da ne otvaram svoj. (hvala mu i ovim putem, mada on ovo ne cita) Ovo sam napisao jer predpostavljam da je takav svaki unutra ili bar 99 posto slican ali ipak da se ogradim jer ja ti necu moj otvarati da bih ga slikao iznutra.

atm-1-v.jpg

Gledao sam DIY neke pojacivace od @dioklecijana i moram priznati da bar izgledaju strava a sad kako svira i da li svira bolje od nekog xy pojacala koje bih mogao da kupim to necu saznati jer je daleko od mene u drugoj drzavi ali bih radije nesto iza koga stoji nekakva istorija i firma jer treba ceniti i to sto neko placa porez. (salim se) mada je i Vukusic i Tatic i Korato i Trafomaic takodje neka vrsta DIY ali imaju firme, garancije, placaju porez i slicno. Nisam za DIY koje ce da bude moj primerak prvi i jedini a da ga ja nisam napravio (kad bih znao da ga napravim) Nije zbog dalje prodaje vec zbog nekog poverenja. Nadam se da shvatas ispravno sve ovo napisano.

Link to comment
Share on other sites

Da idemo dalje,

do sada sam cuo dosta vasih predloga, nazalost jako malo (samo neki pojedinci su to uradili) komentara kako osvira to sto ste predlagali ali ok. Sada da idemo na sledeci novo a to je :

taj tranzistorac treba da se slozi sa Accuphase preampom C -260 i AR 90 kutijama koje su osrebrene skroz unutra (sve nordost zice unutra), to moram da spomenem jer je zvuk brz kao metak a kutija i dalje neutralna i prirodna kao sto inace jeste, jer taj podatak je bitan za izbor snagasa . Zena se slozila da ako ga budem kupovao posle nove godine moze do 2000 eura da se potrosi tako da je to jos jedna olaksavajuca okolnost kao i to da cemo ukljuciti i Engleze u igru tako da svi mogu da daju predloge ali takve kakve bi sami sebi dali (znaci iskljucivo ono sto bi i sami kupili i bili prezadovoljni za narednih 5-10 godina

naravno iskljucivo tranzistorac.

hvala

Bitni su i kablovi ali to imate u vasi sistemi rubrici. (pod To je To)

Link to comment
Share on other sites

Cuj, Stradi-Vari, dve stvari:

1) Da je moguce imati ljuti high-end za 1000 EUR po komponenti, vecina nas bi ga imala. Ne lazi sebe. Kupi ono sto ce najbolje da ti radi, ne lazi sebe.

2) Uskladjivanje predpojacala i pojacala nije nimalo naivno i taj match je mnogo nezgodniji nego to sto ces naci da kupis. Kupi nesto sto ce najbolje da radi sa tvojim pretpojacalom, a to je 99% neki drugi Accuphase. Kupi lepo Accuphase snagas, ili prodaj pretpojacalo, pa kupit komplet pretpojacalo i snagas koji su dobar match. Koji Accuphase? Najbolji za koji ima pare, pucaj na generaciju tvog preampa, plus minus jedna generacija.

Link to comment
Share on other sites

Cuj, Stradi-Vari, dve stvari:

1) Da je moguce imati ljuti high-end za 1000 EUR po komponenti, vecina nas bi ga imala. Ne lazi sebe. Kupi ono sto ce najbolje da ti radi, ne lazi sebe.

2) Uskladjivanje predpojacala i pojacala nije nimalo naivno i taj match je mnogo nezgodniji nego to sto ces naci da kupis. Kupi nesto sto ce najbolje da radi sa tvojim pretpojacalom, a to je 99% neki drugi Accuphase. Kupi lepo Accuphase snagas, ili prodaj pretpojacalo, pa kupit komplet pretpojacalo i snagas koji su dobar match. Koji Accuphase? Najbolji za koji ima pare, pucaj na generaciju tvog preampa, plus minus jedna generacija.

Link to comment
Share on other sites

Cuj, Stradi-Vari, dve stvari:

1) Da je moguce imati ljuti high-end za 1000 EUR po komponenti, vecina nas bi ga imala. Ne lazi sebe. Kupi ono sto ce najbolje da ti radi, ne lazi sebe.

2) Uskladjivanje predpojacala i pojacala nije nimalo naivno i taj match je mnogo nezgodniji nego to sto ces naci da kupis. Kupi nesto sto ce najbolje da radi sa tvojim pretpojacalom, a to je 99% neki drugi Accuphase. Kupi lepo Accuphase snagas, ili prodaj pretpojacalo, pa kupit komplet pretpojacalo i snagas koji su dobar match. Koji Accuphase? Najbolji za koji ima pare, pucaj na generaciju tvog preampa, plus minus jedna generacija.

Link to comment
Share on other sites

Nijie bilo ljutito, samo je bilo... iskreno. Ne mislim da je polovan vise godina star McIntosh referentna komponenta - mozda bi bio da mu se odradi fabricki refubrish, novi kondenzatori, nove NOS lampe i sve ostalo - ali to opet kosta toliko koliko kosta.

To sta neko zove CD od 500 EU referentnim... cuj, mozda i jeste u klasi 500 EUR. :)

A savet tebi ostaje isti: Ako ti se svidja Accuphase zvuk, kupi A-60 i pevaj, to je bruka pojacalo. Bolje da se malo popricekas, pa da budes zadovoljan nego da kupis nesto sto ti se nece svideti.

Link to comment
Share on other sites

Tu si u pravu 100000000000000000000000000000000000,% cak sam negde i napisao to i to u mnogo siroj verziji (mrzim prodaju i menjanje opreme, dosta je vise, zato i trazim malu pomoc).

Moracu da se strpim ali teska srca, (pa znas kako je kada crv krene) i zena mi postavila ultimatum za sledecu godinu,

Ma OK je sve, svi smo mi u istom sosu osim @will-a, pare su kod njega i bas ga briga :)

Hvala za savet veliko i poslusacu ga

Hvala i za veoma konstruktivne predloge

Link to comment
Share on other sites

Pa "zvuk brzkao metak", nemam pojam kako ovo protumaciti ali vise nego neozbiljan komentar, jos posebno sto je do zice.

McIntosh meni nikada nije bio neutralan, cak sta vise, a jos da je HighEnd (2205) je isto tako malo neozbiljno i to bez Ultra epiteta.

"Komentari uz prijedlog", napisao si sta trazis pa valjda su i prijedlozi u tom kontekstu i nema potrebe ponavljati. A pisati kako ce se to sloziti sa tvojim pred pojacalom, zvucnicima, sobom (sadasnjom a da ne kazem buducom) i na kraju sa tvojim usima je u sferi voodoo:a.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...