Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Kupuješ li ti i kifle i jogurt preko Ebaya :D ?

Pitaj Stona da ti napravi privremeno sa njegovim konektorima, pa ako kabl legne u sistem, traži te kvalitetnije na EB. Ovako ćeÅ¡ da ÄekaÅ¡ dok ne probaÅ¡ pa ćeÅ¡ da zaboraviÅ¡ i Å¡ta ti je smetalo kod zvuka dok ne stignu konektori.

Link to comment
Share on other sites

...pri Äemu je jedina razlika izgleda bilo to Å¡to sam ja umislio da to zvuÄi drugaÄije, poÅ¡to nije bilo drugaÄije vezano. Nema veze, zaboravite ovo, bezveze...

Ringeraja, pohvalna je i korisna tvoja iskrenost. Ali ne možemo da zaboravimo sve to, Å¡to si nedavno napisao, jer je u pitanju vrlo bitna pojava, koja prožima ceo Hi-Fi - (auto)sugestija. O tome je bilo reÄi i u drugim temama, u kojima, na žalost, većina forumaÅ¡a apsolutno nije bila u stanju da prihvati postojanje jedne takve potpuno normalne pojave kod ljudi :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

E, druÅ¡tvo, toliko baÅ¡ i nisam umislio, mislim.... Sugestija je Äudo, ali razliku može da primeti i moj polu-gluv tast, a ne neko sa relativno korektnim sluhom (gde sebe ipak svrstavam).

Sa CA je dobitak u zvuku veooooma primetan, jedino je poenta u tome Å¡to bih ja izgleda da se to zvuÄi perfektno i da time pred sobom opravdam ulaganje u CDP/DAC, pa mi ovo "nesavrÅ¡enstvo" verovatno i previÅ¡e smeta i tera me da se pitam da li sam možda mogao i bolje da proÄ‘em, a da isto tako dobijem dobar zvuk.

Eto, mislim da je u tome keÄ, a ko neko misli drugaÄije pozdravljam, ionako su audiofili subjektivna i narcisoidna fela:)

Link to comment
Share on other sites

Nije bas da se ignorise autosugestija.Razumni forumasi i te kako misle o tome.I sam sam nekoliko puta pokretao to pitanje.Problem je u tome sto je, cini mi se, nemoguce jasno odrediti udeo (auto)sugestije kad su slusne ili bilo koje druge impresije/utisci u pitanju.

Dekartove meditacije jesu kapitalno delo novovekovne epistemologije i filozofije uopste.Uvek je dobro citati ih.Valjalo bi da audiofili zeljni "istinskog" zvuka bolje upoznaju mogucnosti i granice ljudskog saznanja. :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam imao u svom sistemu CA 840C oko godinu dana. Imao sam otprilike iste impresije o kojima Ringeraja piÅ¡e: kliniÄki Äist zvuk sa malo viÅ¡e istaknutim visokim. Kako sam ja ljubitelj one vrste zvuka koji podseća na analogne ureÄ‘aje, nikako nisam mogao da se naviknem na zvuk CA 840C. Uspeo sam da ga malo ukrotim sa XLR Audioquest King kobra, ali i pored toga nisam bio zadovoljan. DeÅ¡avalo mi se da se kod dužeg sluÅ¡anja prosto umorim. Taj kliniÄki Äist zvuk, i ti visoki u prvom planu su me smarali. Ja sam ga sluÅ¡ao preko HK 990, a možda bi za njega trebalo imati neko pojaÄalo koje je na malo tamnijoj strani (možda NAD). Kako nisam želeo da menjam pojaÄalo, CA 840C je morao da ode, i otiÅ¡ao je. CA 840C nije loÅ¡a sprava, ali ga ne preporuÄujem onima koji vole malo topliji i mekÅ¡i zvuk.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Prošlo je cirka godinu dana, a ja se nisam upgrade-ova, više je bio u pitanju downgrade, ali s obzirom da je sistem potpuno izmenjen, evo i spiska, sa naznakom da sam i dalje u traganju za dobrim zvukom i da se ove komponente sigurno neće zadržati duže kod mene (u pitanju je samo stanje finansija, koje sada nije baš na zavidnom nivou):

- kutije: Jamo D830 - jedine ostale iz prethodnog setup-a, neću da ih menjam

- pojaÄalo: Cambridge Audio P25 - jeftino ga kupio od Älana sa foruma, stoN_Cold ga oÄistio, radi korektno, za onoliko koliko je koÅ¡tao. Privremeno kod mene, dok se ne skupe pare za neÅ¡to ozbiljnije

- izvor: Synology DS212j NAS - 2+2 TB FLAC-ova.... dakle, samo digitalija

- transport: SB Touch, Triode EDO firmware, DIY napajanje by stoN_Cold

- DAC: DIY Sabre by stoN_Cold

 

Za sada ovo radi fino, kutije dobrano odskaÄu u ovom setup-u, ali do daljnog ostaje ovako.

 

Slika će biti kasnije...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Desile su male promene u sistemu, te je CA P25 promenilo, po meni, za klasu bolje pojaÄalo - Sugden A48 III.

Sabre DAC je kod SC zato što će malo da se švajsuje (verovatno će na malu doradu i Sugden, pošto mu je vreme), tako da je konfiguracija sada sledeća:

 

- izvor: NAS Synology 2+2 TB FLAC

- transport i DAC: SB Touch, Triode EDO firmware, DIY napajanje by stoN_Cold

- pojaÄalo: Sugden A48 III

- kutije: Jamo D830 + custome made stalci by Bata Kemp

- interkonekti: Mogami 2549/Neutrik NYS352G, 0.5m, usmereni

- zvuÄniÄki kablovi: Exposure DMF 1/QED Airlock, 2x2,5m

 

Zvuk... Pa... mislim da sam za sada našao dostojnog parnjaka Jamo kutijama :listen

Još će morati da legnu neki fini interkonekti i/ili koaksijalni kabl, pošto su mi ovi Mogami/Neutrik kratki - biće naramak FTA na probi, valjda ću nešto fino da proberem

 

Slike kaÄim kad sredim situaciju u polici...

Link to comment
Share on other sites

Znam, pogotovo Å¡to će DAC morati da bude na pojaÄalu (zbog dužine interkonekta od cirka 0.5m), ali nije mi žao, s obzirom da mi je juÄe uveÄe trebalo samo 2 sata sluÅ¡anja da zakljuÄim da je to ono pravo.

Zvuk je odliÄan i ono Å¡to je najbolje, imam utisak da mogu da sluÅ¡am muziku ceo dan bez zamora, Å¡to je, jelte i poenta svega.

I jako je fino konstruisan, sva disipirana toplota ide preko hladnjaka koji je pozadi, tako da je gornja ploÄa jedva mlaka.

Kada srediÅ¡ DAC doćiće ti i ovaj Sugden na operacioni sto, da srediÅ¡ ono o Äemu smo juÄe razgovarali :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Стварно Ñам био пријатно изненађен да након мерења  Ð¿Ð°Ñ€Ð°Ð¼ÐµÑ‚ри офÑета и мирне Ñтрује Ñу били идентични на оба канала.

 

Ипак је маторији уређај, но има штофа за дораду.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Sugden je stvarno odliÄna spravica, Å¡to ga viÅ¡e sluÅ¡am sve mi se viÅ¡e i sviÄ‘a zvuk koji dopire iz Jamo kutija.

I konaÄno sam naÅ¡ao negde na net-u specifikacije, a na moje iznenaÄ‘enje ovo pojaÄalo uopÅ¡te nije tako slabaÅ¡no... :listen

post-17126-0-16822400-1366605317_thumb.j

Sad mi je još ostalo da nađem negde šemu, ali za sada mrka kapa... Ima za A48 i A48 II, ali za A48 III nigde nisam našao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...