Jump to content


Hi-Files Show jesen 2011


Ljuba

Recommended Posts

Evo mojih utisaka sa danasnjeg slusanja:

One Hi-Fi (Sonus Faber+Accuphase): soba uzasno nepogodna za ovaj setup, elektronika i Sonusi dobri ali su mogli da budu jos mnogo bolji da nisu ostavljeni bridzevi na zv. terminalima, tj. da je bio biwire setup; velika zamerka i za odsustvo pravog preampa; SF ocigledno u poslednjih nekoliko godina ne ide uzlaznom putanjom(dovoljno je pogledati one retardirano pribijene i apsolutno neergonomski postavljene terminale, a i onaj metal mi je...);

AV Impuls (Dynaudio+BFA): po meni mnogo losije nego prosle godine; ovi zvucnici su bezivotni i sterilni, a nije mnogo pomoglo ni odsustvo PC DACa; BFA ipak treba da nastavi da radi ono sto najbolje radi, a to su pojacala; kad se sve ovo stavi na stranu, zvuk je ipak bio korektan;

BraÄinac(Dynaudio+BraÄinac): lepo izgledaju iz daleka mada izrada nije tako sjajna kad se covek priblizi i malo zagleda; korektan zvuk; kutije su prilicno prosecne...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Ja sam bio samo na kratko sa zenom i klincima, jer smo bili u prolazu. Na kriticko slucanje dolazim sutra. Jedino sto sam stvarno poslusao je bio Accuphase i nije bilo lose. Hrabar sistem, bez pre-amp-a, za takvu koncepciju nije bilo nezanimljivo za cuti. Ti zvucnici nisu my cup of tea, radije bi uz ono cudo u A klasi cuo neki ProAC. Linn sam samo usao, jer sam ga vec ranije cuo, a ostalo ima i sutra. Fakticki sam bio na druzenju - sreo Ljubu, Bojana, Zeljka, Nenada, Simu, Paju, upoznao Maria.... bilo zabavno. Tvrdim da sam doveo bolji stereo od svih izlozenih :D

Na kritickom slusanju je bila zena, koju sam poslao da slusa Linn, zbog nekih mojih planova.... Prvo sto me je pitala kad smo krenuli kuci je bilo "a sta ono svira". Kad sam rekao da je DS plejer sledece pitanje je bilo "a jesi li siguran da nisu to skidali sa ploce?" :D . (Ipak nisam jedini kome Linn zvuci ovako - Sondek, moramo i moju "sosu" u republikance sto pre ;) ). Drugo pitanje, kad sam rekao da razmisljam o Majik 109 kao prinovi u sistemu je bilo "hmmm... a jesi siguran da oni veliki ne mogu u nasu sobu?" . I kako posle covek da je ne voli :D

Link to comment
Share on other sites

Evo mojih utisaka sa danasnjeg slusanja:

One Hi-Fi (Sonus Faber+Accuphase): soba uzasno nepogodna za ovaj setup, elektronika i Sonusi dobri ali su mogli da budu jos mnogo bolji da nisu ostavljeni bridzevi na zv. terminalima, tj. da je bio biwire setup; velika zamerka i za odsustvo pravog preampa; SF ocigledno u poslednjih nekoliko godina ne ide uzlaznom putanjom(dovoljno je pogledati one retardirano pribijene i apsolutno neergonomski postavljene terminale, a i onaj metal mi je...);

AV Impuls (Dynaudio+BFA): po meni mnogo losije nego prosle godine; ovi zvucnici su bezivotni i sterilni, a nije mnogo pomoglo ni odsustvo PC DACa; BFA ipak treba da nastavi da radi ono sto najbolje radi, a to su pojacala; kad se sve ovo stavi na stranu, zvuk je ipak bio korektan;

BraÄinac(Dynaudio+BraÄinac): lepo izgledaju iz daleka mada izrada nije tako sjajna kad se covek priblizi i malo zagleda; korektan zvuk; kutije su prilicno prosecne...

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, bolje da su na Accuphase preamp nakačili par Accuphase stereo-snagaša, pa da bude "bi-amp" a ne "bi-wiring", s obzirom da "bridževi" na Sonusima nisu nešto... !

Ovo je naravno ironija, spram gore napisanog...

:wave2

Sto ironija? Da imam para, accuphase preamp i par ampova koji bi-ampuju neke fine zvucnike bi bili visoko na listi "sta cuti", bar za mene. Bar accuphase ampovi to lepo rade, samo prebacis prekidac.

Link to comment
Share on other sites

Primetio sam da se sve krace zadrzavam na show-u, priguseno svetlo i neverovatna kolicina muzike za uspavljivanje, nisam bio ni sat vremena.

Inace mimo toga, najprijatnije mi je bilo u bracinac sobi, a i najvise mi lezi takav zvuk. Ne znam da opisem zasto, nisam vican tome, jednostavno takav je moj subjektivni utisak.

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se sa nekim komentarima ali boze moj, svako cuje svojim usima.

One Hi Fi kao po obicaju too much money, a zvuk prosecan.

Player...interesantan Roksan sa Mourdant zvucnicima...

Audiophile...fenomenalni Densen i jos bolji Dali zvucnici...2 mesto po zvuku

AV Impuls...3ci po zvuku...fenomenalan Spendor...BFA...nisam dovoljno slusao da bi ocenio

i na kraju...potpuno moje odusevljenje je Bracinac! Sa malim Dynaudio zvucnicima i jednom manom a to su Transparent kablovi (jos bolje bi sviralo), definitivno moj favorit na duze staze...Ziveti u Srbiji i imati entuzijazam i atipican pristup kao sto to radi Bracinac se retko vidja! 10+ za zvuk...

Pozz

Link to comment
Share on other sites

evo i ja da napisem utiske...

meni je accuphase+sonus bio ubedljivo najbolje zvuceci sistem, jbg i najskuplji, ali zaista bez konkurencije

BFA i spendor, cuje se malo i kutija, ne verujem da mi se ucinilo, ali generalno nije lose sviralo, mada mislim da BFA trazi bolje kutije...

bracinac i dyn audio zvuci dobro, mada nije mi legao izbor muzike, i ja mislim da uredjaji bolje izgledaju na slikama nego uzivo

dali zensor - sve pohvale u odnosu na velicinu i cenu, mozda bi jos bolje zvucale uz drugu amplifikaciju

player - cini mi se da klipsh ima potencijal, voleo bih da to cujem u drugim uslovima

Link to comment
Share on other sites

LiÄni utisak:

3. BFA - Spendor: odliÄan zvuk, ali je izbor muzike bio Äudan, pa su mi osećanja pomešana zbog toga. Na trenutke, sve je zvuÄalo sjajno, posebno sa dinamiÄnijim ritmovima, dok opet, na trenutke nisam osećao da slušam ništa bolje od mog home setup-a (jeftinog :P)

2. Densen - Dali: dobar izbor muzike i naravno sjajan zvuk koji dolazi iz ovih zvuÄnika. Možda za nijansu prenaglašeni visoki tonovi za moj ukus, ali dinamika i preciznost Äine da na to zaboravim dok slušam. Prošli put sam bio iznenaÄ‘en, ovog puta sam oÄekivao dobar zvuk i ništa manje dobio. Rekao bih, kupovina sa kojom se ne može pogrešiti.

1. BraÄinac - Dynaudio: (za mene) potpuno neoÄekivani pobednik današnjeg preslušavanja. Nisam mogao da verujem kako ova amplifikacija izvlaÄi poslednji gram mogućnosti iz Focus-a. Najbolja atmosfera u sobi, dosta dobar izbor muzike i na prvom mestu oÄaravajući zvuk, naterao me je da se 2x najduže zadržim u toj prostoriji. Sada mi je jasno gde bih sprÄkao 2k eura da mi "doÄ‘u pod ruku" :)

Ostali ne mnogo daleko od nabrojanih, da se ne lažemo, ovde presuđuju nijanse....

Nagrada žirija za lepotu: Accuphase. Prava bombonica od kompleta. Rekao bih neadekvatni zvuÄnici koji ga prate, ali ne bih da sudim ovako laiÄki.

Nagrada publike za lepotu: promoterka Player-a sa lepim osmehom i još lepšim dekolteom :)

Link to comment
Share on other sites

Po meni rangiranje po zvuku ide otprilike kao i rangiranje po ceni - 1. Accu+SF, 2. BFA+Spendor, 3. Bracinac+Dyno.

Inace, vezano za neke komentare, obzirom da sam slusao F160 i u drugim postavkama znam vrlo dobro da ovaj zvucnik moze jos bolje, ali za cenu kostanja celog sistema (ako sam dobro informisan) ono je vrlo lepo radilo. Uzgred, zvucnicki kablovi na Bracinac-Dali sistemu nisu bili Transparent vec Ocos.

U ostalim sobama je bilo dosta problema, linn je bio preopterecen basovima koji su rezonovali, player je napravio neku papazjaniju od sistema kad sam ja bio (kombinacija roksan+leema) pa je to tako i radilo, a Cambridge+Dali je bio ostar u visokima pa su malo bolele usi.

Sutra cu malo duze boraviti pa cu poslusati i drugacije kombinacije.

Naravno, pozdrav sarmantnim devojkama koje prezentuju Player. :wave2

Link to comment
Share on other sites

BraÄinac, BraÄinac, BraÄinac! RazmiÅ¡ljam da zaplovim u more zvano lampe. Makar za "B" sistem. Nisam ih zagledao da vidim kvalitet izrade, pa eto razloga da i sutra odem.

Ostalo na nivou oÄekivanog sem Playerove sobe gde su, moram da se složim sa HiFi Userom, napravili papazjaniju miksovanjem Leeme i Roksana. Verujem da to može dosta dobro da zvuÄi kad se upare kako treba. I savet da osvetle makar ureÄ‘aje koji sviraju. Bilo im je mraÄno u sali.

A sad odoh da slušam Nešu Leptira sa pesmom "A gde je Nataša" :)

Link to comment
Share on other sites

Moji utisci sa danasnjeg slusanja:

1. Dali Zensor 1 + Cambridge 350 cd & amp - odlican odnos zvuk/cena. Za cca 900 e thumbs up.

2. Ja volim BBC skolu. Spendor je sjajan zvucnik, i to pokazuje poslednjih 40-ak godina koliko se ova kutija zapravo proizvodi. I BFA je dobro pojacalo. Nisam uveren da su najbolja moguca kombinacija.

3. Bracinac: ko se ikada bavio proizvodnjom u Srbiji, zna koliko je ovo veliki uspeh. Sve pohvale! Zelim jedan.

4. Sonus + Accu je za mene bio dominantno estetski dozivljaj. Kombinacija nije uspela da mi pokrene emocije. Svestan sam da se radi o state of the art u svakom pogledu. Osetio sam se slicno kao kada sam u Britanskom muzeju stajao ravnodusno pored jednog flamanskog remek dela.

5. Player...ja tamo nisam nasao nista 'my cup of tea', ali se nadam da hocu sutra.

Sve u svemu, ukupan utisak povoljniji nego sto sam ocekivao.

Link to comment
Share on other sites

hvala, jasno mi je da je ovaj podnostojeći dali mentor serija, ali onaj na stalku me zbunjuje, vidim da nije ni jedan iz mentor serije, a na sajtu distributera ne uspevam da ga naÄ‘em.... Jel moguće da nije DALI u pitanju? Mada, boja midbas drivera je ista kao kod podnog zvuÄnika na istoj slici.

post-17092-0-08936700-1320540009_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...