Jump to content


To Je To


Mr.

Recommended Posts

Vidi sad izvlacenja! Mislim da bi ovdje neki trebali na magarecu klupu, na minimalno sedam dana i da javno njacu.

Nije bilo puno ljudi, bilo ih je samo par i to je vrlo, vrlo, vrlo, vrlo,.... vrlo malo u odnosu na broj clanova foruma. Problem je sto je vecini drago da se ogriju na pozaru kod komsije, na zalost, cini mise opsta epidemija i u stvarnom zivotu.

Neke ljude ("nicove") sam mislio da sa dovoljno (upo)znao ali svaki dan donosi nova iznenadjenja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Kuja, ocito da volis detektivski posao i da si sumnjicav prema svima,a ocito i da imas vremena.

Ovdje u Svedskoj, su upravo uhvatili jednog profesionalnog fotografa kako je preradjivao svoje slike i izdavao ih kao originale, to meni ne daje za pravo da, na primjer tebe, optuzim da si isti takav sa tvojim fotografijama ... ili prateci tvoje postove da mislim da te Mogami placa. Vidis, u svemu se moze iskopati neka klica sumnje, sve zavisi iz kojeg ugla gledas i kakav si covjek.

Moj prvi nastup je da vjerujem ljudima. Puno toga treba da pocnem da optuzujem nekoga pre nego sto ga pocnem da proganjam. U stvari, nemam namjeru niti pravo da ga proganjam ili nesto dokazujem. Posebno ne za ovakve sitnice koje mi u zivotu puno ne znace.

O lomaci nisam nista govorio a sa druge strane, da li lomacu zasluzuju oni koji se malo "trapavije" izrazavaju na forumima ili u zivotu? Koji su drugciji i malo iskacu iz "normi".

A i pitanje je zasto bi Stradi trebao tebi da objasnjava sve to (servis, profesionalci, itd...) ... ili meni, ili nekom drugom. Ako te zanima, postavi normalno pitanje baz aluzije na lopovluk. Fino je napisao da je sve OK sredjeno.

I, sto mislis da sam se ja "nekako osjecao" sto je Darth Maul otkriven? Je li mislis da me imalo boli za to? Iskreno, vise me "boli" kako si se ti ponasao posto sam imao mnogo vece misljenej o tebi.

Link to comment
Share on other sites

Cak sam bio i dovoljno posten i ispravio svoj bes i rekao da nisam trenutno advokat a mogao sam da precutim, (sta koga ovde treba da interesuje moj posten stav da sam prestao da se bavim tim zanimanjem) ali ipak mislim da me iskrenost ovde dovodi do odredjenih probema, a i moj stil pisanja da ne objasnim u startu sve do kraja jer jednostavno smatram da to nije bitno za forum o Hi Fi-ju. Sta sam trebao da pisem, da nisam trenutno, nego sam pravnik sa polozenim pravosudnim ali mozda sutra budem ponovo advokat , jer onda ne bi bilo sumnji u moje pisanje o pazi sada, predpojacalu. Ali tu sugestiju vasu da pisem brzopleto i da mene ljudi mogu samo po postivima da upoznaju cu da prihvatim jer je tacna. Nije niko duzan da zna sta sam ja "hteo" da kazem vec cita sta sam napisao, kritika prihvacena. Ponavljam ima stvari i nekih vasih predhodnih iskustava koja mene ne interesuju, sto je i normalno, mene interesuje zvuk, uredjaji, mene interesuje i knjiga koju pisem pa jel treba malo i o njoj da razglabamo ovde kao o tome kako vi imate losa iskustva sa kolegama forumasima mada njen lajt motiv nije zvuk, ne razumem.
Link to comment
Share on other sites

Pa i ja ne znam odakle da pocnem, ali cu ja da gledam da jako brzo zavrsim umesto da pocinjem :)

Pre svega, osnovna razlika koju sam primetio je da sam ja mnogo cesce samokritican i spreman da se izvinem kada sam pogresio a to nikako da vidim kod drugih, koji uglavnom kritikuju druge a nikada sebe i jos nisam doziveo da se izvinu a bilo je vise pravih povoda za to tokom ova 4 meseca intezivnog druzenja. Cisto da se zna da ja jos uvek dobro "vidim".

Vecina kontaverzi iz mojih postova proizilazi iz cinjenice, da ja, ono sto mislim da nije vazno za forum,(of topic) olako formulisem ili samo spomenem, a druga takodje vazna cinjenica za virtuelne konflikte je da ja polazim od toga da clanovi ovog foruma apriori znaju neke stvari vezane za Hi Fi a onda se ispostavi da sam pogresio. (neke nesuglasice na drugim temama) Zatim ima i clanova koji ovde svracaju da bi ubili vreme a za to je najbolje kada podbodes nekog temperamentnog kao sto sam ja. Zatim ja jesam izgleda van "norme", po meni u pozitvnom smislu.

Evo naglas da kazem, da mi je jako zao sto se nisam preciznije izrazavao i da cu dati sve od sebe da toga bude sto manje u buducnosti ali takodje mislim i da sam zasluzio pohvale jer sam na po meni bezvezna pitanja vrlo uctivo i strpljivo odgovarao a nisam vas ostavljao da mislite sta hocete i da vam jos podgrejavam sumnju, osim za advokaturu, za nju sam uradio namerno,i to bas iz namere da malo" vidim neke stvari" (i karaktere).

U predhodna dva velika posta sam rekao mnogo stvari za koje mislim da su jako bitne za medjusobno razumevanje ovde na forumu,

@kuja pored onog sto je rekao @ninja da nemam kome sta da objasnjavam sa cime se slazem, (mislim nema potrebe) da ti kazem da je ipak bilo lakse reci da je surak uradio, jer i da sam napisao servis,profesionalci bilo bi isto u to sam siguram.a i da nije isto, jedno je sigurno, meni je to bilo ne bitno.ali sam pogresio jer je ovo socijalno okruzenje. Da izgleda kao da lazem, izgleda, pa sam se ja udostojio da napisem post od pola strane jer sam shvatio da sam pogresio. (da li to neko ceni).

Ti imas neku svoju pricu, i to je ok, ja mozda mogu samo da kazem da se trudim da moji postovi imaju neku dubinu, koja se po nekada vidi tek kada se vise puta procitaju, ali takav sam i sta sad da radim, da se ubijem, Po meni, ne mora bas sve na tacnu, nesto covek treba i sam da uhvati/shvati. Toliko....

Ima ovde nekih virusa koji se ne mogu izleciti, mislim na forumu, pa ja samo gledam da se ne zarazim i drzim se sto dalje , koliko je to moguce.

Ako mogu da zamolim da predjemo na nesto drugo ili da i ja zauzmem prvi red balkona, Mozda ce neko treci, mislim da nije clan foruma kad sve ovo bude citao da stekne sasvim drugaciji utisak od nas koje cesto obuzmu strasti, mene prvog pa to onda utice i na nase/moje pisanje. Ali da nema potrebe da se lazemo nema nikakve. Sada da li neko laze ili ne, to je njegova stvar, koja se na forumu resava ignorisanjem i nista vise, a ne od toga praviti Kafkin proces.

Za kraj, primetio sam da sto se covek vise trudi da nesto objasni kao da sve vise upada u vatru a time i u "problem" da se tako izrazim, Video sam na par tema taj sindrom jer su neki nastupili posteno i emocijama a razni klanovi to jedva docekali pa su iz tog razloga(kinjenje) i neki clanovi vec napustili forum a mislim da su mogli da doprinose i dalje ovde. Lako je postenog naterati da se pravda do sutra. (prvi cas na kriminalistici).

Ima mnogo toga da si komentarise na predhodni post ali u bona fide maniru evo ja cu prvi da preskocim sitna crevca.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Stradi-Vari sve je OK!

:thumbsup2

Odgovor ninji koji sledi, nema veze sa ovim to si u poslednjih par postova napisao i sto je sve OK.

U medjuvremenu su se neke stvari slegle, odgovor ima vise veze sa konkretnim ninjinim pitanjem.

A i pitanje je zasto bi Stradi trebao tebi da objasnjava sve to (servis, profesionalci, itd...) ... ili meni, ili nekom drugom. Ako te zanima, postavi normalno pitanje baz aluzije na lopovluk. Fino je napisao da je sve OK sredjeno.

Link to comment
Share on other sites

Moj surak je magistar elektrotehnickih nauka, zivi i radi u Americi i vodeci je svetski strucknjak za projektovanje i programiranje uredjaja za 3D skeniranje glave, a firma u kojoj radi je mozda najbolja u svetu koja se bavi time (ima ih jako malo po svetu, od pre godinu dana ima jos jedna u Evropi ali nema jos nikakvih rezutata, novih proizvoda ), da bi shvatili kakav je strucnjak u svojoj oblasti. Zatim imam jako dobrog prijatelja koji je redovan profesor na Elektrotehnickom fakultetu u Japanu a stalni je honorarni saradnik sa audio firmama po Japanu ali i svetu pa i sa firmom Accuphase jer je jedan od experata za provodnike, sestrina najbolja drugarica je udata za Japanca koji je expert Svetske banke i profesor na Tokiskom ekonomskom fakultetu.

Link to comment
Share on other sites

Ma mi to da povecamo promet kokicama, eto ja namerno da onako ubijamo vreme i dosadu. Kada bi u zivotu najveci greh bio rasprava na forumu ova bi planeta bila mnogo bolje mesto za zivot.

Zao mi sto sam bacio Blic od dana kada sam slikao sistem, predpostavljam da danasnji broj ne vazi, au, zaboravi nisam danas kupio Blic. :)

Imam neprijatnost na drugoj temi i mislim da neko vreme zelim da razmislim o svemu , dosta je bilo i ozbiljnosti i neozbiljnosti, i vadjenja i praznih opravdanja koje ja gledam kao neku igru, realno meni je sve to smesno kada citam drugi, treci put., Da ne bih vise i ovde izazvao neku nespretnu situaciju ipak vas sve postujem zbog cinjenice da ste hteli samnom da prodiskutujete moj sistem pa i da evo ubijamo vreme u raspravama. ali na neki nacin bar smo se druzili i bilo mi je lepo dok cekam da primim e mail da ima neki nov post ovde. Ma koliko se nervirao ponekad bilo mi je drago kada stigne nov post.

Ali to na temi kako doci do dobro gramofona je stvarno previse cak i za coveka koje se trudi da bude maksimalno trpljiv, tolerantan, razuman, ono tamo me nateralo da razmislim o svemu ovome na neki drugaciji nacin.

Do skorog vidjenja @Stradi-vari

Link to comment
Share on other sites

"Sa druge strane mi ponekad i smeta jer srecem dosta ljudi koji se bave istom zarazom i ne cuju, neki, neki ne znaju da cuju a ne tako cesto idu do granice svadjanja i ubedjuvanja u neke da prosto kazem ortodoksne gluposti."

Stradi

Pozdrav,cenim,veoma interesantno...

Ovo oko zvuka i sluÅ¡anja me zanima,ovde se uglavnom uredjaji testiraju nevodeći raÄuna oko toga koja i kakva muzika se sluÅ¡a na njima.

Nije isto ako ja na identiÄnim uredjajima sluÅ¡am 2 unlimited ili Vivaldi "Le quatro stagioni", pa se raspravlja oko uredjaja Å¡ta se Äuje a Å¡ta ne.

Takodje i snimak i produkcijska kuća je veoma bitna.

Takodje fraza BOLJE je diskutabilna,baÅ¡ zbog gore navedenih razloga a i zbog liÄnih afiniteta,ko Å¡ta voli-viÅ¡e ili manje basa, suvlji zvuk (ko Å¡to reÄe Stradi),visoki,srednja slika...

Ja kad sam kupovao zvuÄnike i izmedju dvoje se lomio,drugar me je posavetovao "Uzmi par svojih omiljenih diskova,ponesi ih i preluÅ¡aj ih preko oba para zvuÄnika i GDE SE TEBI LEPÅ¡E ÄŒUJE, te zvuÄnike kupi".

Forum dugo pratim,tek od nedavno sam se pridružio i post od gospodina Stradija me je fascinirao zbog iskrenosti a vidim da je Äovek veoma iskusan tako da je jedan veliki pozdrav i ko Å¡to on reÄe nek tako ostane

audiophili su obrazovani ljudi, visokog inteligenta koji jako vole da se druze

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...