Jump to content


To Je To


Mr.

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Da nije odradjena kako treba ne bi radilo uopste. To pricas zato sto ne poznajes mog suraka a za kraj Accuphase iz kuce moze da izadje ako se pokvari ili ako ga prodam treca solucija ne postoji.

Postoje razlike to je evidentno ali nisu sustinski takve da opravdaju izdatak od 2500 USD. Imam nekih solucija u glavi , prvo hocu da cujem ceo preamp 2810 da ga uporedim sa mojim pa ako se odlucim da ga uzmem onda ostaje i AD phono jer mi treba a ako ga ne uzmem onda cu za te pare kupiti LYra glavu najverovatnije.

Da ne bude zablude, ima razlike i kao sto sam mnogo puta rekao i 1 posto poboljsanja je poboljsanje i treba ga ispratiti ali ima razlicitih poboljsanja, nekih koja sustinski donose nesto bolje i opravdaju novcani izdatak i nekih koja donose bolje ali ne sustinski i ne opravdavaju izdatak tj. ulaganje. Znaci najveca razlika je nesto veca rezolucija, i nesto izrazeniji visloki tonovi, malo cela zvucna slika gurnuta nazad, to za zvucnu sliku predpostavljam da je namerno uradjeno jer je to noviji proizvod namenjen i za gramofone sa akrilnim tanjirom, posto oni guraju sliku napred, ovaj AD to gurne pozadi i dobijes sredinu. Najvece su razlike na mikro dinamickom i makro dinamickom planu zvuka. Morate imati u vidu jednu vaznu cinjenicu a to je pre svega da je ceo moj pream uradjen u A class-i i da je njegov fabricki phono fantastican . Ja sam ceo pream kupio prevashodno zbog toga a slusao sam dosta HI END phono uredjaja cak i Air Tight , Audio Research i to najaci model, PS audio. Korato anneversaru, Mark Levinson 4 preampa sa ugradjenim phono sekcijama i jedno Krela, Vukusica i tako dalje. Odabir je pao na Accuphase preamp sa phono sekcijom,. jer je po meni pruzio najvise,. On je odabran i da se ceo kao urejaj slozi sa pojacalom a kasnije kada sam dobio i magnetofon i kada sam poceo da koristim slusalice AKG 702 on je sve vise dobijao na vrednosti jer pruza neverovatan komfor i kvalitet. Znaci bolji je za gramofon prevashodno od onih phono pojacala koje sam ja slusao a oni bi bili samo za gramofon a njega koristim i kao vrhunski pream za slusalice, i preamp za magnetofon, ako da Bog bice i kasetofon. On je bio skuplji od P 360 izlaza koji je njegov parnjak a cena novog je bila ista kao celog integralca e 406 (mala razlika 10000 jena ako se ne varam) on je kostao nov 380.000 yena ako se ne varam i po meni pruza kvalitet vredan svakog dinara za raliku od AD 2810 koja po meni bas ne vredi 2500 USD sama.

Ponavljam sve je uradjeno kako treba jer pre svega radi i to radi perfektno. Postoji neki nivo kada uredjaji vise ne mogu da naprave neke spektakularne razlike (ili cak ni minimalne) jer vec imate jako dobre uredjaje., mislim da je C 260 dobar uredjaj koji ni najnoviji AD 2810 nije mogao da zaseni, to je verovatno najveca istina.a moram priznati da mene i ne cudi jer nije svugde napravljen ne znam kakav napredak u izradi novih uredjaja.

Sve je uradjeno zanatski tako da kada se skine nece se ni videti da je bilo ugradjeno sto buducem vlasniku moze da bude jako bitno jer je pream kao nov, bio je kod Nemca koji nema ni zene ni dece vec je ozenjen HI Fi-jem pa je jasno kako ga je cuvao a ja sam drugi vlasnik i kod mene ima istri tretman mada ja imam porodicu ali jako malo radi tako da ne bih da to bilo kako poremetim, (mislim ocuvanost) Ja stvari jako cuvam jer sam tesko dosao do njih i nisam bas ljubitelj seljakanja istih

Hvala na ponudi za majstora ali ovo ide iz kuce samo kao sto sam na pocetku naveo.

Link to comment
Share on other sites

Ne, neću raspaljivati "Accuphase ad-2810" polemiku, ali me interesuje jedna sitnica !

Elem...

- Accuphase c-260 preamp ima jedan phono ulaz, ali selektor sa tri pozicije(mc/mm 1/mm2).

Novi modeli(c-2410/c-2810) u koje ide phono-modul(ad-2810) imaju na njemu samom dva ulaza, te naravno selektor na prednjoj ploÄi, ali i Å¡to je jako važno u praktiÄnoj primeni(s aspekta prilagoÄ‘enja zvuÄnici) gain selector(sa 4 pozicije)/mc load(sa 3 pozicije).

Kako ti zapravo na svojem c-260 koristiš biranje ad-1/ad-2 ulaza na ad-2810, te gore pominjanje opcije ?

Link to comment
Share on other sites

Ne, neću raspaljivati "Accuphase ad-2810" polemiku, ali me interesuje jedna sitnica !

Elem...

- Accuphase c-260 preamp ima jedan phono ulaz, ali selektor sa tri pozicije(mc/mm 1/mm2).

Novi modeli(c-2410/c-2810) u koje ide phono-modul(ad-2810) imaju na njemu samom dva ulaza, te naravno selektor na prednjoj ploÄi, ali i Å¡to je jako važno u praktiÄnoj primeni(s aspekta prilagoÄ‘enja zvuÄnici) gain selector(sa 4 pozicije)/mc load(sa 3 pozicije).

Kako ti zapravo na svojem c-260 koristiš biranje ad-1/ad-2 ulaza na ad-2810, te gore pominjanje opcije ?

Link to comment
Share on other sites

A sada, posto predpostavljam odnosno sam siguran da niko da vas ne kupuje preamp kao moj, pa zbog toga toliko pitanja i znatizelja a ni karticu takodje, ono sto mi preostaje da mislim je da ste vi ubedjeni da ja lazem. Takodje predpostavljam da me ne ispitujete da bi naucila kako da ugradite nesto sto nemate u nesto drugo sto takodje nemate. Ostaje teorija da ja vas lazem, farbam, foliram i tome slicno. Vec mnogo puta zbog trazenja “raznih†objasnjenja sam se pokajao sto sam predstavio svoj sistem ovde na forumu ali mislim da je sada vrhunac moga kajanja. Ali kako sam se i do sada redovno trudio da odgovorim to cu ucini i ovaj put.

Prvo, da ponovim po ko zna koji put, vi me pitate nesto sto ne znam i sto me uopste ne interesuje, ali bar mogu da vam kazem ono sto znam i to u malo siroj varijanti.

Vec sam rekao da ja koristim samo MC ali se niko od vas nije pitao kako samo jednu karticu koristim, sta je sa drugom, kako je moguce kupiti samo jednu. Vi se interesujete za ono sto je vama ne logicno ili ne moguce uraditi ili nemoguce uraditi u Srbiji, a zaboravljate takodje bitna pitanja da postavite, islednici moji.

Moj surak je magistar elektrotehnickih nauka, zivi i radi u Americi i vodeci je svetski strucknjak za projektovanje i programiranje uredjaja za 3D skeniranje glave, a firma u kojoj radi je mozda najbolja u svetu koja se bavi time (ima ih jako malo po svetu, od pre godinu dana ima jos jedna u Evropi ali nema jos nikakvih rezutata, novih proizvoda ), da bi shvatili kakav je strucnjak u svojoj oblasti. Zatim imam jako dobrog prijatelja koji je redovan profesor na Elektrotehnickom fakultetu u Japanu a stalni je honorarni saradnik sa audio firmama po Japanu ali i svetu pa i sa firmom Accuphase jer je jedan od experata za provodnike, sestrina najbolja drugarica je udata za Japanca koji je expert Svetske banke i profesor na Tokiskom ekonomskom fakultetu.

SADA, zar mislite da je tesko sa ovim ljudima na ovakvim mestima doci do saznanja kako i gde je najbolje ugraditi AD karticu, i da li je to i moguce. Ja bih na vasem mestu bio siguran da moze da se napravi cak i specijalna po zahtevu, ako treba. Da li se pitate vi koji samo ne verujete da li je neko lud ili budala da izbroji tolike novce a da nije siguran sta ce se desti, ako to mislite onda mislite lose. Bitno je da ne verujete. Da skratim pricu, ja sam rekao da mi je to surak uradio jer on to i jeste sve uradio. Prijatelj iz Japana je u saradnji sa surakom kontaktirao neki ovlasceni servis u Americi (za Japan je bio nenormalno skup prevoz) i oni su rekli da oni to ne bi da rade odnosno da ne zele da daju garanciju ali posle kontakta od strane suraka i druga iz Japana sa nekom firmom iz Nemacke preko Accuphase , ta firma u Nemackoj je pristala da to uradi da bih imao garanciju za izvrsene radove. U medjuvremenu se firma iz Amerike predomislila ali i drug iz Japana je dobio svu dokumentaciju kako to treba uraditi (od Accuphase-a direktno) Preamp sam poslao suraku za Ameriku, on je to odradio i dok je bio na odmoru vratio mi uredjaj. Posto je sve on hteo da plati rekao mi je da je on to i ugradio i na tome je ostalo. Ali kasnije, mnogo kasnije sam saznao da on nije hteo da ja saznam koliko to stvarno kosta (jer mu tada ne bih dao da sve sam plati) pa me je da kazem “slagao†da je on to ugradio, a to je uradila ta ovlascena firma od strane Accuphase za Ameriku (kao neki ovlascen servis koji radi i customize njihovih uredjaja u Americi). Prva prica je bila da ce to ugraditi neki frik u njegovoj firmi (kome je on sef). Cela ta ujdurma kosta 2854 USD. Od te cene pola je cena kartice koja je stigla direktno iz Japana i zato i ima jedan komad (i to samo MC) ali to su narucili ti iz servisa licno a ostatak odlazi na prevoz (i prevoz Srbija Amerika) i troskove servisa (ugradnje). Sve ostalo sto sam napisao oko problema kartice (pa i vracanja na staro phono) sam saznao iz razgovora sa surakom. I bilo mi je najlakse da napisem da je on to ugradio jer i dalje smatram da nije bitno kako je uradjeno ili ko je to uradi ali posto ste insistirali eto, udovoljio sam vam nadam se. Da sam znao koliko ne verujete ne bih ni napisao da je bilo sta ugradjeno, ali nece se ponoviti ista greska. (meni ne treba da se hvalim nikome, ja sam samo hteo da predstavim sta imam a ne da zbog onoga sto imam neko misli da sam lazov)

Predpostavljam da je sledeca misao, koja ovo budala radi, pa eto moji drugari i ja. Moglo je to i kod nekog naseg “opravljaca†, zar ne, pa da se ustedi na prevozu. Eto to je prica o mom suraku i mom preampu.

Sada mene zanima (razmisljam naglas) sta meni treba da pisem sve ovo, ispada kao da se pravdam, kome to treba, meni, meni ne treba, uredjaj je moj, ja ga imam, ja ga slusam , ja uzivam u njemu, a ne vi, koje ne verujete ni u sta sto vama nije moguce ili sto vama nije normalno. Koji je moj povod da vas foliram, ja ga ne vidim stvarno, ali ga vi vidite ocigledno. Ne razumem stvarno, pa ja sam mogao da kupim ceo preamp C-2810 (ali zena mi pripretila) pa “nisam hteoâ€, ako ga budem kupio sta ce te reci da sam slikao stan brata, komsije ili nekog poznanika.

Ja mislim, da ko stalno misli da ga dugi lazu taj to verovatno najcesce radi sam pa tako misli i za druge.

....... stvarno ne razumem zasto ta teorija da ili ja lazem ili su mene slagali za 3 somica.(mog suraka sve jedno) Pa i da jesu,slagali su mene ne vas, kao sto ja slusam preamp a ne vi. Na mnogo mesta na forumu se vidi da preovladava nepoverenje u sopstveni narod, u poznanike, drugare, u sve zivo. Ja sam naivan i zelim takav da umrem, jel` i to smeta, ja polazim od toga da treba verovati a ne suprotno.

Vama je verovarno nenormalno sta sam dobio na poklon kablove od 3000 USD jer, ako vi niste kako bih ja pobogu to mogao Verovatno i to lazem da se ne vidi da imam para, jel tako. Pa kao sto je moguce da neko ima kucu i na moru a ja nemam cak ni vikendicu u okolini Beograd, tako je i ovo drugo moguce.

Mada sam se lomio da li sve ovo da napisem, na kraju sam odlucio da napisem jer sam ja jako iskren lik a mislim i da ce vama to valjda olaksati "zivot" a onda i vi meni jer bih da nastavim da se virtuelno druzimo, sto je lepse moguce.

Ako me ispitujete jer ste mozda jednog dana potencijalni kupci uredjaja (C-260), nema potrebe da se bojite, ja cu uredjaj prodati u fabrickom stanju , kakav je i kupljen. Da ne zaboravim sve je ovo uradjeno pre 2 godine jer sam pre 3 tek kupio predpojacalo. Meni su rekli da je unutra ugradjena AD kartica od AD 2810, i ja sam tako preneo jer ne vidim zasto bi mene neko lagao, ja sam siguran u to, ovo pisem zbog nevernih Toma. Niko od ucesnika ovog teskog posla nema povoda i razloga da me laze niti bi to ikada uradio , ja takodje nemam povoda i razloga vas da lazem ali vi to ocigledno ne znate ili ne zelite da znate.

Nema teorije zavere. Vi mozete i sada da mislite cim je odgovorio sigurno tu nesto nije uredu, ali lakse mi je da odgovorim i da znam da sam ja uradio ono sto je u mojoj moci a vi cete i onako misliti ono sto vi zelite

Ovo sve je napisano zbog odredjenih forumasa koji ce se prepoznati sami, nadam se.

Link to comment
Share on other sites

Poštovani @Stradi-Vari... ja ni u snu nisam pomislio bilo šta od onog, što ste gore naveli, jednostavno me je interesovalo kako je to urađeno i ništa više !

Znam da postoje male, specijalizovane firme u USA i Japanu, koje verovali ili ne "budže" Accuphase/Esoteric/Luxman ureÄ‘aje, za one kojima "nisu dovoljno dobri", a pri tome je reÄ o vrlo ozbiljnim, nimalo "kozmetiÄkim zahvatima", uostalom postoji i "Ferari Tuning", tako da nema granica svemu tome...

VaÅ¡ dolazak na forum, ali i pisanje me je obradovalo, prosto zato Å¡to ste i svojim nastupom i stavovima doneli osveženje u priliÄno ustajale ovdaÅ¡nje forumske vode.

Voleo bih da tako i ostane, ne klonite duhom !

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Poštovani @Stradi-Vari... ja ni u snu nisam pomislio bilo šta od onog, što ste gore naveli, jednostavno me je interesovalo kako je to urađeno i ništa više !

Znam da postoje male, specijalizovane firme u USA i Japanu, koje verovali ili ne "budže" Accuphase/Esoteric/Luxman ureÄ‘aje, za one kojima "nisu dovoljno dobri", a pri tome je reÄ o vrlo ozbiljnim, nimalo "kozmetiÄkim zahvatima", uostalom postoji i "Ferari Tuning", tako da nema granica svemu tome...

VaÅ¡ dolazak na forum, ali i pisanje me je obradovalo, prosto zato Å¡to ste i svojim nastupom i stavovima doneli osveženje u priliÄno ustajale ovdaÅ¡nje forumske vode.

Voleo bih da tako i ostane, ne klonite duhom !

:wave2

Link to comment
Share on other sites

A sada, posto predpostavljam odnosno sam siguran da niko da vas ne kupuje preamp kao moj, pa zbog toga toliko pitanja i znatizelja a ni karticu takodje, ono sto mi preostaje da mislim je da ste vi ubedjeni da ja lazem.

. Da sam znao koliko ne verujete ne bih ni napisao da je bilo sta ugradjeno, ali nece se ponoviti ista greska. (meni ne treba da se hvalim nikome, ja sam samo hteo da predstavim sta imam a ne da zbog onoga sto imam neko misli da sam lazov)

Koji je moj povod da vas foliram, ja ga ne vidim stvarno, ali ga vi vidite ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

Kada bi samo znao koliko je "ovde" proshlo ljudi sa slichnim prichama, ne bi verovao.I naravno, svi su bili provaljeni, i sa debelim razlogom banovani za sva vremena.Mada su oni stavljali vishe fotografija. :(

Razumi "zajednicu", preventiva je chudo. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da se pomalo osjećam novi ovdje, ali isto tako i da mi se sviđa što i kako piše Stradivari, te da ga razumijem i podržavam u ovom "obrambenom stavu", iako se tako što ne bi trebalo ni događati.

Hoću reći, nisu mi najjasnija zadnja 2 posta, pa ako može (neÄije) objaÅ¡njenje. Tko, s kim, zaÅ¡to, kako, protiv, koga ... i opet - zaÅ¡to?

Možda je naivno, ali kad sam se već malo viÅ¡e angažirao ovdje ovih dana ... volio bih dobiti i neki kompas u ruke ako nekome ne bi bio problem. Forum pratim povremeno, ali oÄito ne dovoljno za dobro snalaženje.

U biti, ovaj moj upit je offtopic, i nije mu tu baš mjesto, ali cijela tema je polako otišla u offtopic, koliko ja vidim.

Link to comment
Share on other sites

Stradi-Vari,

Nema nikakvih razloga da se ljutis.

Ovde nema nikoga ko ima moc da cita tudje/tvoje misli.

U virtuelnom okruzenju kao sto je forum, "postoji" samo ono sto je napisano.

Ti si prvo napisao da je to odradio tvoj surak dok je bio na odmoru.

Evo preciznog citata:

Meni je to uradio surak koji je i doneo to iz Amerike pa kad je bio na odmoru ugradio je,

Link to comment
Share on other sites

Vidi sad izvlacenja! Mislim da bi ovdje neki trebali na magarecu klupu, na minimalno sedam dana i da javno njacu.

Nije bilo puno ljudi, bilo ih je samo par i to je vrlo, vrlo, vrlo, vrlo,.... vrlo malo u odnosu na broj clanova foruma. Problem je sto je vecini drago da se ogriju na pozaru kod komsije, na zalost, cini mise opsta epidemija i u stvarnom zivotu.

Neke ljude ("nicove") sam mislio da sa dovoljno (upo)znao ali svaki dan donosi nova iznenadjenja.

Link to comment
Share on other sites

... sestrina najbolja drugarica je udata za Japanca koji je expert Svetske banke i profesor na Tokiskom ekonomskom fakultetu.

SADA, zar mislite da je tesko sa ovim ljudima na ovakvim mestima doci do saznanja kako i gde je najbolje ugraditi AD karticu, i da li je to i moguce....

Link to comment
Share on other sites

Ja to ne znam jer nisam nikada video uzivo sve to (kompletan AD 2410,2810) ali mislim da je za 2 gramofona. Sada ce verovatno pitanja kako onda kod tebe samo MC.(ne od tebe @accu) Ne znam , verovatno zato sto onaj preklopnik napred nema vise funkciju pa kako da prebacim sa MM na MC, verovatno je to. Ali ja MM glave i ne koristim tako da mi nije bitno za sada, ali ako budem stavio jos jednu rucku, onda cemo da vidimo sta cemo ako druga glava treba da bude MM za losije ocuvane plocena na primer.

To je takodje jedna od varijanti da ako ne zamenim ceo preamp vratim sve na fabricko stanje jer onda ima neki svicer (kao razdelnik) da se kupi gde ukljucim obe rucke a iz njega ide jedan kabl u preamo ali tada na preampu mogu da menjam za koju vrstu glave treba da radi.

Ranije sam vec naveo drugi razlog moguce promene preamp-a.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...