Jump to content


To Je To


Mr.

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Ako je moj sistem tebi totalna nepoznanica, meni je ovaj tvoj totalna nepoznanica na kvadrat, tako da nema smisla da nešto trkeljam oko toga.

Jedino Å¡to savjetujem (a to i sam znaÅ¡, i u temi si spominjao) da to treba ići u veći prostor (naravno, zvuÄnika radi).

Gremovi me baÅ¡ ono, ne zanimaju, za sve drugo sam Äuo na razini brendova, ali niÅ¡ta nisam sluÅ¡ao. DoduÅ¡e sjećam se prije par godina da sam sluÅ¡ao neki Air Tight kod ovdaÅ¡njeg SH dilera ali kako je to lampaÅ¡, i k tome ne jeftin, nisam se puno gurao oko njega. B)

Vidim da ti je strujna kablaža vrlo impresivna. Ja već polako gubim volju da se igram s time, jer probah nešto strujaša do nekih 500-600 eura, i sve i jedan - u ništa. Doduše, kako sam ubacio novi player i i izlaz nisam pokušavao, ali evo, barem si mi dao dodatnu volju glede toga.

S druge strane sve me strah ako bi mi se nešto od toga i svidilo, trebalo bi mi par tisuća eura da "omrežim" sistem, a ta ideja mi je pomalo neprijatna (financijski) ;)

Link to comment
Share on other sites

Za strujnu kablazu moj savet je na kraju price. Tek kada si u sve siguran tek onda strujna kablaze iz samo jednog razloga a to je da nisu svi kablovi dobri za svaki uredjaj u smislu nije kabl dobar za amp dobar po difoltu i za CD player.Tako da prijateljski savet je na samom kraju price.

Hvala sto si odvojio vreme da pogledas sistem

Link to comment
Share on other sites

Ja sam potpuno zaboravio da treba predstaviti i kada se nesto promeni ili doda u sistem,

Noviteti su

Tesresonic Silver interconect koji spaja trakas sa preampom.

Drugi Teresonic Gold spaja CD player i preamp

AKG slusalice K-702

sve ostalo po starom osim nesto novih ploca i narucen bakarni mat za gramofon ali o tome naknadno

O kablovima je bilo u /index.php?/topic/21944-teresonic-silver-i-gold-interconect-cables/">temi da se ne pokrece ponovo narocito sto se ona neslavno zavrsila po mom misljenju ali ako treba neki dodatak tu sam

Slusalice smatram vrhom svetske ponude ali sa pravim pojacalom, kod mene taj posao obavlja Accuphase na zadovoljavajuci nacin (cista A class-a izlaza za slusalice kao i sve ostalo na njemu) ali mozda i bolje Tandberg koji kao i svaki trakas ima neverovatno dobro pojacalo za slusalice. Bez jako dobrog ampa za njih mislim da su bacene pare , bukvalno. Takodje mi je drago da jos ima stvari koje su slusno bolje a cenovno mnogo nize tj jeftinije. Vec sam napisao da sam prodao Sennheiser HD 800 kada sam dobro saslusao i poslusao AKG, To je bila teska odluka jer je trebalo pristati na gubitak solidne svote novca a i dobar HD 800, bas dobar (ali ocigledno da ima i bolje) ali ipak je prevladalo da ja trazim sto je moguce neutralniji zvuk pa eto nisam zalio ni para a komsija se raduje evo ima vec par meseci bez prestanka sa sve trubacima pod prozorom. Osnovni razlog je da mislim da su ipak neutralnije od HD 800 a za mene je neutralnost to oko cega se mi lomimo da pronadjemo a proizvodjaci da naprave ali za sada jos uvek vodi ziva svirka sa jedno 10 koseva razlike ali da se to stici jednog dana.

Onako najrealnije mrtva je to trka izmedju ova dva modela slusalica, dva pristupa zvuku, ne toliko razlicita kao sto izgleda na prvo slusanje, ali dovoljno da ipak traze razlicitu amplifikaciju pa i razlicitu klijentelu da tako kazem, ipak sasvim dovoljno razlicita, HD 800 cak manje zahtevan po pitanju amplifikacije. Kod mene cena ne igra ulogu pa nije ni ovaj put ali mi je drago da je jeftinije pobedilo mada za mene nije bas toliko jeftino zbog gore navedenog gubitka od prodaje HD 800. ali AKG K702 je stvarno toliko jeftin da je to po meni sramota za ostale proizvodjace slusalica a pogotovo sto se radi o mozda najrenomiranijem proizvodjacu slusalica u svetu i najstarijem ako se ne varam.(ako sam dobro upamtio)

AKG-K702-05.jpg

ef2c6737_akgk702.jpg4345169433_8a561b5a99.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam ja taj sistem/post još tamo negdje kad si otvorio temu, ali kako mi je potpuna nepoznanica (sistem), rekoh što ću da lupetam bez veze.

Iako, svidio mi se uvodni tekst, naÄin kako je napisan, Å¡to se sve može iÅ¡Äitati iz njega, prije svega iskustvo i snalaženje u cijeloj toj priÄi zvanoj HiFi, ozbiljan, ali ipak ležeran pristup, no eto ... nekad je potrebno neÅ¡to viÅ¡e da bi se Äovjek primio i tipkovnice.

A za strujaÅ¡e se slažem, tako sam i ja mislio da će biti. Prije par godina sam i uzeo Wireword Silver Electra (mislim da se tako zvao), kao Äuo sam ja neÅ¡to da je bolje, no simo-tamo, nakon mjesec dana shvatim (Äujem) da mi i ne donosi neko poboljÅ¡anje, i ode on dalje.

Onda shvatih da ako će strujaÅ¡i nekad i sjesti usistem, taj će morati biti osjetno bolji nego ondaÅ¡nji, da bi se Äulo to strujaÅ¡i mogu dati. A valjda mogu. Nekako sumnjam da, evo, par ozbiljnijih audiofila s kojima se, barem ovako, Äujem, da si svi umiÅ¡ljaju poboljÅ¡anja koje donose strujaÅ¡i. I daju nemale novce za njih.

Link to comment
Share on other sites

Odakle da pocnem a da ne pisem do ujutro jer tema strujni kablovi je jako nezgodna u stvari.

Ali ovako to ide bar po meni. Kada zavrsis sa sistemom da uzmemo da ce ti sistem pokazivati i najmanju promenu onda budi siguran da ce i strujni kablovi doneti promenu ali kakvu promenu to je pitanje. Ja sam isao sledecom logikom , da ja ne bih experimentisao jer to nisu takve promene kao kada menjas interkonekt ili zvucnicki kabl to znaci da onda treba vise vremena da te promene sagledas na pravi nacin. Da se ja ne bih smarao i mozda bacao pare bez potrebe ja sam kupio kablove za koje ide prica da su najbolji na svetu u toj oblasti. Kada sam ih nakacio bilo je promene ali trebalo je jedno mesec dana da vidim kolike (bas to kolike) promene. Kablovi najvise uticu na transparentnost sto znaci izvuku ti jos neki nevidjen detalj iz snimka , zatim je dinamika bolja i to je sve cujno bez diskusije. Sada drugi problem sto se ispostavilo da lampasu i cd player ne prija isti kabl, tu dolazimo do toga da mozes i da uslovno receno degradiras zvuk, i dalje dobijas na transparentnosti ali zato ima neke cudne muljavosti kao da se bolje cuje da nevalja, malo mozda nejasno ali tako je. To je sada problem jer ti niko ne daje kablove na mesec dana da se ti igras a razlike su takve da pre mozes da poludis nego da budes siguran sta sestvarno desava a cujes da se nesto desava. Gledaj ako mozes da izbegnes bar jedan problem i odmah kupis Shunyate a za drugi kada dodje vreme mozda mogu malo bar da te posavetujem ako nista drugo,

Sada kraj ali ne manje vazan, Kada sam ih stavio nisam hteo da ih testiram ili uporedjujem sa drugim firmama jer jednostavno ne zelim i ne interesuje me, malo neobicno za ljubitelja zvuka ali i mi ponekada ne zelimo da podgrevamo crva. Kablovi ti mozda 1 posto poboljsaju zvuk ali ako si sa pocetka price utukao tolike novce da imas sto bolji sistem onda je taj 1 posto veliki kao kuca i taj 1 posto ne mozes nicim drugim da nadomestis, jer sta god budes menjao uvek ce ostati da moze za jedan posto bolje sa strujnim kablovim.

Najkraca verzija, mogu da ti razradim ako hoces ali nekom drugom prilikom jer sam se za danas napisao kao nikada ranije i hvala ti na tome ali sutra ceka posao

pozdrav i laku noc

cujemo se, pisi

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe secirati taj "mrežni dio", jer zasada nisam zainteresiran da bih nešto ulagao u to. Moram prvo do kraja vidjeti kako će biti rješena amplifikacija, pa onda možemo ići u tom pravcu.

Iako, nije mi jasno ovo "nemoj uzeti odmah Shunyjate", a vidim da ih ti imaÅ¡ cijelo Äudo. I kao, nisi ih zapravo presluÅ¡avao? Zbunjujuće, moram priznati, pa ako može pojaÅ¡njenje u najkraćim crtama.

Link to comment
Share on other sites

Ne ja sam rekao upravo obrnuto a to je uzmi odmah Shynijate, ako mozes,

Kada sam ih doneo nisam ih vise uporedjivao sa drugim kablovima , Pre kupovine sam donosio Kimber i neke domace ali sam na kraju dobio Shuniate na probu i njih i kupio.

Rekao sam vec treba vremena da se testiraju strujni kablovi ne moze brzo kao sto to moze sa drugim kablovima u sistemu.Ako imas nekoga da ima strpljenja da ti da kablove na duze vreme onda ih probaj sam ali vec sam ti napisao da je i problem sto nisu svi kablovi za svaki uredjaj, na primer Shunyata VX Taipan nije za lampasa a Shunyata Taipan (bez VX) nije za digitalne izvore kao i sto Pyton i Anakonda nisu za lampe ali jesu da digitaliju ali je Anakonda bolja i za tranzistorska pojacala. To je dosta tesko kupiti na uobicajen nacin kao ostale komponente, jer zahteva dosta duze ispitivanje . I da ponovim ja sam kupio i ne zelim da ih testiram da mi ne bi opet proradio crv sumnje slucajno, a zznas kako je kada proradi, onda nema mira dok se nesto ne promeni,

a mislim i da to nije deo sistema koji treba nesto menjati, ja sam se sa mojim Shunyatama vencao sto se kaze verovatno do kraja zivota. I ono najbitnije, po meni ako ikako mozes kupi ih i ne razmisljaj vise o struji

drugarski pozdrav

valjda sam malo razjasnio ako nisam reci pa idem iz pocetka :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe, radilo se samo o krivom shvaćanju, sve jasno. Ionako, kao što rekoh, mrežaši nisu trenutno u vidokrugu.

A i da jesu, bogami, te Shunyjate su meni barem preskupe. Pogotovo što će meni trebati 6 komada. No, znam, nikad ne reci nikad, postoji SH, pa se da ubosti i jeftinije ... Jednog dana, možda, vidjet ćemo.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe, radilo se samo o krivom shvaćanju, sve jasno. Ionako, kao što rekoh, mrežaši nisu trenutno u vidokrugu.

A i da jesu, bogami, te Shunyjate su meni barem preskupe. Pogotovo što će meni trebati 6 komada. No, znam, nikad ne reci nikad, postoji SH, pa se da ubosti i jeftinije ... Jednog dana, možda, vidjet ćemo.

Link to comment
Share on other sites

Eto, ninja odgovori. Rabljena roba.

I ja bih sve što prije, po mogućnosti odmah (isto sam takav), ali jednostanvo ne ide. I za preamp ću morati malo štediti, pa ako se to riješi brzo i relativno bezbolno, onda tamo negdje za pola godine do godinu mogu ozbiljnije razmišljati o strujašima.

Link to comment
Share on other sites

Da nije odradjena kako treba ne bi radilo uopste. To pricas zato sto ne poznajes mog suraka a za kraj Accuphase iz kuce moze da izadje ako se pokvari ili ako ga prodam treca solucija ne postoji.

Postoje razlike to je evidentno ali nisu sustinski takve da opravdaju izdatak od 2500 USD. Imam nekih solucija u glavi , prvo hocu da cujem ceo preamp 2810 da ga uporedim sa mojim pa ako se odlucim da ga uzmem onda ostaje i AD phono jer mi treba a ako ga ne uzmem onda cu za te pare kupiti LYra glavu najverovatnije.

Da ne bude zablude, ima razlike i kao sto sam mnogo puta rekao i 1 posto poboljsanja je poboljsanje i treba ga ispratiti ali ima razlicitih poboljsanja, nekih koja sustinski donose nesto bolje i opravdaju novcani izdatak i nekih koja donose bolje ali ne sustinski i ne opravdavaju izdatak tj. ulaganje. Znaci najveca razlika je nesto veca rezolucija, i nesto izrazeniji visloki tonovi, malo cela zvucna slika gurnuta nazad, to za zvucnu sliku predpostavljam da je namerno uradjeno jer je to noviji proizvod namenjen i za gramofone sa akrilnim tanjirom, posto oni guraju sliku napred, ovaj AD to gurne pozadi i dobijes sredinu. Najvece su razlike na mikro dinamickom i makro dinamickom planu zvuka. Morate imati u vidu jednu vaznu cinjenicu a to je pre svega da je ceo moj pream uradjen u A class-i i da je njegov fabricki phono fantastican . Ja sam ceo pream kupio prevashodno zbog toga a slusao sam dosta HI END phono uredjaja cak i Air Tight , Audio Research i to najaci model, PS audio. Korato anneversaru, Mark Levinson 4 preampa sa ugradjenim phono sekcijama i jedno Krela, Vukusica i tako dalje. Odabir je pao na Accuphase preamp sa phono sekcijom,. jer je po meni pruzio najvise,. On je odabran i da se ceo kao urejaj slozi sa pojacalom a kasnije kada sam dobio i magnetofon i kada sam poceo da koristim slusalice AKG 702 on je sve vise dobijao na vrednosti jer pruza neverovatan komfor i kvalitet. Znaci bolji je za gramofon prevashodno od onih phono pojacala koje sam ja slusao a oni bi bili samo za gramofon a njega koristim i kao vrhunski pream za slusalice, i preamp za magnetofon, ako da Bog bice i kasetofon. On je bio skuplji od P 360 izlaza koji je njegov parnjak a cena novog je bila ista kao celog integralca e 406 (mala razlika 10000 jena ako se ne varam) on je kostao nov 380.000 yena ako se ne varam i po meni pruza kvalitet vredan svakog dinara za raliku od AD 2810 koja po meni bas ne vredi 2500 USD sama.

Ponavljam sve je uradjeno kako treba jer pre svega radi i to radi perfektno. Postoji neki nivo kada uredjaji vise ne mogu da naprave neke spektakularne razlike (ili cak ni minimalne) jer vec imate jako dobre uredjaje., mislim da je C 260 dobar uredjaj koji ni najnoviji AD 2810 nije mogao da zaseni, to je verovatno najveca istina.a moram priznati da mene i ne cudi jer nije svugde napravljen ne znam kakav napredak u izradi novih uredjaja.

Sve je uradjeno zanatski tako da kada se skine nece se ni videti da je bilo ugradjeno sto buducem vlasniku moze da bude jako bitno jer je pream kao nov, bio je kod Nemca koji nema ni zene ni dece vec je ozenjen HI Fi-jem pa je jasno kako ga je cuvao a ja sam drugi vlasnik i kod mene ima istri tretman mada ja imam porodicu ali jako malo radi tako da ne bih da to bilo kako poremetim, (mislim ocuvanost) Ja stvari jako cuvam jer sam tesko dosao do njih i nisam bas ljubitelj seljakanja istih

Hvala na ponudi za majstora ali ovo ide iz kuce samo kao sto sam na pocetku naveo.

Link to comment
Share on other sites

Uh, nije ponuda nego preporuka. Gledajući sliku AD 2810 i slike unutrašnjosti C-260 nije mi bilo jasno kako je to moguće izvesti bez rasklapanja AD-a, što otvara prostor za eventualne greške. No ako ti kažeš da je sve odrađeno kako treba, nemam razloga da u to ne verujem.

ad2810s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm... sada sam i ja zaintrigiran. :)

Kako je ovo:

b.jpg

ad-2810_r.jpg

... bez rasklapanja i modifikovanja moguce ugraditi u ovo:

c-260-b_110027.jpg

c-260-a_110026.jpg

Ovo pitam, posto me jako interesuje ko je uradio modifikaciju/ugradnju?

Kappiram da je u pitanju odlican majstor, pa bih voleo da znam posto ce mi kad tad zatrebati. :thumbsup2

.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno mislim da je super majstor.

Posto kartice (po Accuphase sajtu) nisu direktno kompatibilne sa C-260,

pretpostavljam da nije lose imati i original service manual-e i za C-260 i za AD-2810

i tacno znati raspored pinova na konektorima, koji cemu sluzi na AD-2810 (signal, napajanje, koja voltaza?, itd)...

AD-2810 :

c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...