Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Objasni malo to ,sa usb chipa,ali sa cd-a muziku i to se culo fenomenalno,pogotovo sa usb-a,a pustao se mp3. Å ta je i kako puÅ tano?

Pustali smo muziku preko dvd-a koji ima usb ulaz,a muziku nabacimo na flash memoriju.Najgore se cuo Sony dvp720,koji je sasvim korektno odradjen,mozda bi se cuo preko optike,ali nisam probao,jer je bilo price da se proba spdif,zatim se Pioneer kupljen za potrebe crtaca,cuo itekeko bolje i to smo pustali cd,a sa flash memorije se cuo jos bolje,iako je sticajem okolnosti na njemu bio neki album mp3.Sasvim prosecno su se culi cd originali,neki su bili kupljeni u Nemackoj,a neki u Italiji.Dok je Flack pretvoren u audio i bacen na rezanac,bio velicanstven.Mada to pripisujem produkciji.Yasto se najbolje cuje Lampucera,povezana optikom na solidnu zvucnu karticu?Zar njoj treba dobra podloga,u vidu nekog Xonar-a koji je i sam po sebi vec solidan dac?Pitam zato sto i na samoj ploci imam digitalni ulaz,i optiku,(znaci nije neka beda od ploce),pa se opet bolje cuje preko zvucne kartice.
Link to comment
Share on other sites

Odgovorio Vincent Van Vega Gogh Basten jutros.

Evo i odgovora:

Dear Srdjan,

Sorry to late tell you.

These days we are moving to new office, so busy to do other things.

We will ship tomorrow , pls don't worry.

Thank you for your patience.

Best Regards,

vincent

Eto, kaže da će da pošalje sutra, pa da vidimo.

A ja ću svakako sutra da ga priupitam za zdravlje i usput za Lampione.

Link to comment
Share on other sites

A-HA! Nova kancelarija, je li? Novi nameÅ¡taj i oprema, a? Novi Službeni auto, shinko? Od Äega, bato, reci ti nama to :D ?

NiÅ¡ta, saÄekaćemo, tu smo u treningu, dobro nam ide :) . Hvala RR, znam da je i tebi preko glave ove dopisivancije sa Vincentom..

Ako bude slao kao sto je rekao, po komad na svaka dva tri dana, javljaj na PP kako ti bude slao tracking numbers. E, da, posto su sad u igri 4 adrese u BG, valja i njima javiti.

Link to comment
Share on other sites

Dok ste tu da nesto pitam,da li lampucera non stop radi na192,ili automatski kao zvucna kartica prelazi na rezim 96,48,44 kHz?Ako ne prelazi da li moze da se ugradi neki selektor,jer sam to video na skupljim starijim dac-ovima.Sta radi tacno Lampucera kad joj se pusti mp3?Da li ga pusta losije,ili?Da li smeta sto je meni digitalni kabl 2metra?Inace hteo sam da podelim sa nekim moje iskustvo da mi se na optici,bolje cuje,dac,nego na coax-u.Da li je to i kod vas slucaj?Da li nesto znaci ako signal ide sa dobre zvucne kartice,ili moze i da smeta,Lampuceri?Pitam jer,sam pustao kod drugara,preko Pioneer dvd plejera,sa usb chipa,ali sa cd-a muziku i to se culo fenomenalno,pogotovo sa usb-a,a pustao se mp3.A kad smo isto prikljucili na Sony dvd,koji je ceo pozlacen,u izlazima,i 24bita,i bog zna sta vec unutra,ton je bio ugusen i mutav,da ne kazem mutan.Zasto,kad je Sony munja za ovog Pioneer-a iz megamarketa?

Bilo bi lepo da ne radi automatski upsampling.

Digitalni signal sa dobre kartice je bolji nego sa integrisane.

Reprodukcija sa USB memorije, SD kartice je bolja nego sa optiÄkih medijuma. U nekim sluÄajevima je bolja i od reprodukcije sa HDD-a.

Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko da da odgovor na pitanje da li Lampucera sve vreme radi na 24/192? Pitam zbog toga sto me zanima kako ona vidi 16bita,20 bita,mp3...

pogledaj datasheet od samog PCM cipa pa ces videti kako radi...

kad budem seo smirom pogledacu i ja sta pise u pdf-u samog dac-a

Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko da da odgovor na pitanje da li Lampucera sve vreme radi na 24/192? Pitam zbog toga sto me zanima kako ona vidi 16bita,20 bita,mp3...

Ovo je dobro pitanje, drugi "brand "DAC-ovi imaju ledove na kojima pise koja je trenutna sampling frekfencija. Ovde bojim se mozemo samo naslutiti po fajlovima koje pustamo...

Link to comment
Share on other sites

Ovo je dobro pitanje, drugi "brand "DAC-ovi imaju ledove na kojima pise koja je trenutna sampling frekfencija. Ovde bojim se mozemo samo naslutiti po fajlovima koje pustamo...

"Brend" Äesto nije garancija da se unutra ne krije neka "prevara", zna se, zbog većeg profita.

Link to comment
Share on other sites

Posto sam polako poceo da skupljam novac, i sve blize sam ciljanoj cifri, zanima me da li uopste ima poente upustati se u ovo. Posedujem Biostar TA690G AM2 maticnu i Creative Audigy 2 zvucnu karticu. Da li ovo cudo moze da se poveze na njih? Ako moze, onda idemo dalje :D

http://img.donanimhaber.com/upfiles/67006/FE90788E21864D35B8793C4454B5B5AA.jpg

Moja kartica ima iste ovakve konektore, samo nisu pozlaceni, vec su sareni.

http://www.overclockersonline.net/images/articles/biostar/ta690g/large/layout13.jpg

Ovo su konektori na maticnoj.

Link to comment
Share on other sites

Da, vidi se.

Koliko sam skontao, ovo na slici je Audigy 2 ZS, a to je po meni izuzetna kartica, neÅ¡to najbolje Å¡to je Creative uradio. Ja je imam i uporedjivao sam je sa puno uredjaja. OdliÄno se pokazala. I dan danas je koristim. Jedinu manu koju sam joj naÅ¡ao je da ima odredjeni Å¡um, kada se pauzira muzika, a volume odvrne do kraja. ( Å¡to ako ćemo poÅ¡teno nikad se i ne radi, pa i nije neka velika mana) Pretpostavljam da je razlog sama integrisanost u comp PC i njegovo napajanje. Eksterna EMU 0404 USB nema taj problem, jer je izvan PC-ja i ima sopstveno napajanje. InaÄe zvuÄno je sasvim OK i normalno može se koristiti njen digitalni izlaz za Lampuceru, samo je malo nezgodno Å¡to je izlaz mala bananica, ali se i to može izvesti drugaÄije. Meni je Lampucera trenutno vezana na nju.

Link to comment
Share on other sites

Kako su se zvucno pokazale te vase Lampucere - nisam pratio - koji bese dac koristi u konverziji

Meni konacno stize sutra sa skutijavanja crveni kinez sa CS 4398 pa cemo da vidimo kako ce da prodje cd Klasse u duelu sa kinezom

Komad koji je otisao u Vranje a tamo nema laganje, kaze drugar da je :order sve sto mu se naslo na putu , Sony - ja 707 es, Philips cd 960 upgrade-ovan sa 1541 double crown, Paganini. Znao sam da u tim digitalijama ima opasnih prevara ali bas tolikooo. Ipak dok ga ne stavim kod mene u sistem ne bih da prejudiciram - will see - :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kako su se zvucno pokazale te vase Lampucere - nisam pratio - koji bese dac koristi u konverziji

Meni konacno stize sutra sa skutijavanja crveni kinez sa CS 4398 pa cemo da vidimo kako ce da prodje cd Klasse u duelu sa kinezom

Komad koji je otisao u Vranje a tamo nema laganje, kaze drugar da je :order sve sto mu se naslo na putu , Sony - ja 707 es, Philips cd 960 upgrade-ovan sa 1541 double crown, Paganini. Znao sam da u tim digitalijama ima opasnih prevara ali bas tolikooo. Ipak dok ga ne stavim kod mene u sistem ne bih da prejudiciram - will see - :wave2

Kako su se zvucno pokazale te vase Lampucere - nisam pratio - koji bese dac koristi u konverziji

Meni konacno stize sutra sa skutijavanja crveni kinez sa CS 4398 pa cemo da vidimo kako ce da prodje cd Klasse u duelu sa kinezom

Komad koji je otisao u Vranje a tamo nema laganje, kaze drugar da je :order sve sto mu se naslo na putu , Sony - ja 707 es, Philips cd 960 upgrade-ovan sa 1541 double crown, Paganini. Znao sam da u tim digitalijama ima opasnih prevara ali bas tolikooo. Ipak dok ga ne stavim kod mene u sistem ne bih da prejudiciram - will see - :wave2

Ima jedna poslovica, koja glasi"U Vranje, nema laganje... 100 kila svinja, 200 kila maz" !

Ko želi da razume, a takovih verujem nije malo, shvatiće suštinu gore navedene khm, khm, khm... izjave.

:wave2

P.S.

Opet vam "brljavi forum", za "dupli citat" ne samo da nisam kriv, nego ne mogu nikako da ga korigujem, u Äemu je problem ovaj put ?

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna poslovica, koja glasi"U Vranje, nema laganje... 100 kila svinja, 200 kila maz" !

Ko želi da razume, a takovih verujem nije malo, shvatiće suštinu gore navedene khm, khm, khm... izjave.

:wave2

Kod mene u Vranje se kaže "100 kila svija, 200 kila maz a Ävarci s lopatu se tovare" pa ti vidi.

Å¡to se tiÄe Lampucere naj bolje Å¡to imam je Pioneer DV-585-a i in je optiÄkim povezan na Lampuceru i to je to. Kad mi neÅ¡to drugo zatreba npr wdtv ista priÄa kabl se prebacuje. A verujem da će ovo malo Äudo da joÅ¡ bolje svira kad umesto onog smeÅ¡nog kablića stavim neki ofc npr http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/kablovi/kablovi-na-metar/kablovi-na-metar-zvucnicki/k-zvucnicki-2x0.75-transparentni-ofc/index.php

ili

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/kablovi/kablovi-na-metar/kablovi-na-metar-zvucnicki/k-zvucnicki-2x1.50-plavi-ofc/index.php

Link to comment
Share on other sites

Vincent se seli?!

Vidim da ce RR da mu posalje ekipu u novi office, da mu uradimo ''razmestaj'' !

@skrstic: mislim da je taj ofc iz Mikroprinca :unsure: ...

Nabavih neku kutijicu... 21x23x8. Placena 100 din. Malo vremena i sredjujem je. Unutra dosao i pride ovaj kontroler, pa sa trafoom od 16V na sec. moz' se dobije 12V ciste AC (tako bar veli proizvodjac). Firma je kanadska i poklopac je na lepim i diskretnim sarkama, pa moz' se podboci (kao zadnja hauba na Zastavi 750) da se Lampuzera 'ladi u vrelim letnjim danima! :D

Pozdrav svima od GS !

post-16450-0-54990600-1323937945_thumb.j

post-16450-0-32067700-1323937948_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...