Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Da li može poreÄ‘enje sa tvojom RME 9632? Ako je previÅ¡e indiskretno, onda bar 2-3 reÄenice na PP ? :)

To za te pare (i malo veće) svira baš dobro. Bolje od recimo novijih NAD cd plejera (ne bih navodio model, rang cene novog - 280 eur). Po meni vredi uraditi modifikaciju kao što je to npr. Korato uradio (možda je i bolje bez lampi).

U izvornom obliku i u direktnom poređenju sa RME (u mom sistemu, SPDIF iz RME), Lampucera se nije obrukala ali nije ni dostigla njen nivo. Ukratko, nije ni u jednom segmentu bila bolja od RME, generalno manja rezolucija na celom opsegu, dosta slabija na ekstremima. Ali, vrlo vrlo slušljivo. U sistemima sa manjom rezolucijom ovi "nedostatci" će biti manje primetni.

Sve u semu trebalo bi se potruditi da se otklone nedostatci koje je moguće korigovati, pre svega adekvatnim (odvojenim) napajanjima. U svakom sluÄaju Lampucera će svojim vlasnicima doneti mnogo viÅ¡e od oÄekivanog za uloženi novac, ali ne treba oÄekivati previÅ¡e. :wave2

Link to comment
Share on other sites

U svakom sluÄaju Lampucera će svojim vlasnicima doneti mnogo viÅ¡e od oÄekivanog za uloženi novac, ali ne treba oÄekivati previÅ¡e.

Ja sam dobio mnogo viÅ¡e basa od oÄekivanog. Toliko da sam morao da stavim sunÄ‘ere u otvore bas reflexa. DoduÅ¡e, joÅ¡ uvek sam bez pristojne amplifikacije i trenutno koristim pozajmljenu igraÄku. Banovanom kolegi hvala i na tome.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog odgovora na temu Lampucera.

Za sada je uraÄ‘ena kutija, taÄnije dve kutije, za poÅ¡tovanog kolegu i mene.

Spoljne dimenzije kutije su: Å¡220 x d165 x v70

Korišćen materijal je: Fischerov 14x14 "L" profil ćoÅ¡kove, prednja ploÄa Al deb. 5mm, svi ostali limovi Al 2mm.

Izrada: sve rezano na cnc, brušeno, satinirano, eloksirano - u prirodnoj srebrnastoj boji.

Raspored trafoa i el. ploÄica se nametnuo kao logiÄan a i zbog uslova da se ploÄica DACa montira na zadnji lim.

U prilogu par fotosa.

post-10866-0-20106000-1322574375_thumb.j

post-10866-0-17797000-1322576253_thumb.j

post-10866-0-95517200-1322576297_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dobio mnogo viÅ¡e basa od oÄekivanog. Toliko da sam morao da stavim sunÄ‘ere u otvore bas reflexa. DoduÅ¡e, joÅ¡ uvek sam bez pristojne amplifikacije i trenutno koristim pozajmljenu igraÄku. Banovanom kolegi hvala i na tome. :wave2

Zaboravih da napomenem, coax kabl kojim smo radili testiranje delo je banovanog kolege (stoN-a) i moram da iznesem vrlo pozitivno mišljenje o istom. Lepo je iscrtavao sve razlike između testiranih komponenata tako da ću verovatno i ja uzeti jedan komad. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da napomenem, coax kabl kojim smo radili testiranje delo je banovanog kolege (stoN-a) i moram da iznesem vrlo pozitivno mišljenje o istom. Lepo je iscrtavao sve razlike između testiranih komponenata tako da ću verovatno i ja uzeti jedan komad. :thumbsup2

Meni je pravio neki coax srebrnjak kojim sam extremno zadovoljan, ne sećam se da li je takav bio onomad na testiranju. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Primetio sam jednu stvar kod Lampucere, a koju bi trebalo odraditi, a nema veze sa zvukom. Naime, chinch za coax ulaz bi bilo pozeljno zameniti klasichnim koji se montira na zadnju plochu, da ne kazem da se zashrafi. Originalni, plastichni se prilichno ljulja u zavisnosti od debljine i chvrstoce kabla i preti da poleti sa plochice, a onda moze da povede i deo shtampe.

Leonardo, kutija je sjajna! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

do pre tri dana slusajuci lampuceru preco mogamia audioquesta bio zadovoljan,ali ne nesto i preterano odusevljen mislio sam koliko para toliko muzike dosao drugar i doneo neki njegaaov izum pravio kabel slusa moga stereo lepo radi drtaljno mirno sve je tu nista ne iskace ajde da ga probamo kao dig.coax ljudi ja nemogu da verujem odjednom se sve promenulo to ne mogu da opisem toliko detalja prostor super sve na svom mestu 2-3 klase gore.inace kabel je srebrni.idem da slusam pozdrav

Link to comment
Share on other sites

@Pero,

ja sam zato i stavio RCA na zadnju plocu - kao sto rekoh, da se nesto ne iscupa. Pitanje je kako spojiti taj RCA (BNC) sa plocicom a da se ne narusi prica o 75 Oma?

Svaki RGB kabl ima u sebi 75-omske provodnike dovoljno tanke i kvalitetne za to što ti treba, samo ga treba pronaći u nekoj furdi...

Link to comment
Share on other sites

samo jedna konstatacija kada su u pitanju hi-res fajlovi koje pustamo, a ticu se SPDIF protokola koji koristimo pri interkonekciji nasih digitalnih izvora i DAC-a. Trazio sam neke specifikacije SPDIF kablova po netu (coax. i optickih) i vidim da spdif gura rezoluciju do 20 bita. Kao opciono 24 ali ne znam kad je to opciono, uglavnom za ona 4 bita se stavljaju nule. Kapiram onda da hi-res fajlovi koji su u 24-bitnoj rezoluciji, bivaju seceni na 20 bita sto je po svojoj prilici ogranicenje spdif protokola, ma kakve kablove da mu stavish..... :plakanje .

Takodje prisustvovao sam i testiranju onog CA DACmagic-a, gde je kao izvor koriscen WDTV Live sa friskim softverom koji navodno podrzava 24/192. Tada je pustan neki HR vinil rip u 24/96, ali ga je dac downsemplovao na 48 ili ga je tako detektovao. Kapiram da je tu TOSLINK kabl bio bootleneck i nije mogao da izgura taj sampling ili ovi u wd lazu da su ispravili bug u softveru...

Link to comment
Share on other sites

sto se DAC-a tice on samo dobija jedinice i nule uoblicene u formatima 16,20,24bit / 44,48,96,192KHz od digitalnog izvora. A digitalni izvor (komp, laptop, squizbox ili neko drugo sokocalo) treba da podrzava odredjene digitalne formate kao sto je recimo pomenuti flac u kome su ripovane gore pomenute rezolucije audio formata. Tako da je danas vecina hi-res fajlova upravo u flac formatu koji je tzv. "open" format bez gubitaka.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram onda da hi-res fajlovi koji su u 24-bitnoj rezoluciji, bivaju seceni na 20 bita sto je po svojoj prilici ogranicenje spdif protokola, ma kakve kablove da mu stavish..... :plakanje .

Taman posla. S/PDIF nema nikakav problem da gura 24 bita. Ako na opremi piÅ¡e 24/192 onda je 24/192 (osim ako proizvoÄ‘aÄ laže).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...