Jump to content


Clash Of The Dacs Iii - Rezultati


pera451

Recommended Posts

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

O kojoj ploci se konkretno radi?

Da li imas neki link kod nas za kupovinu?

Kako u usporedbi deluje ovaj Asus?

E35M1-I DELUXE

Faster Data Transfer with True USB 3.0 & SATA 6Gb/s on AMD Brazos Platform

Integrated AMD Dual-Core Processor E-350 with AMD Radeonâ„¢ HD 6310 Graphics

USB 3.0/SATA 6G- High Speed Transfer Technology

EFI BIOS (EZ Mode)- Flexible & Easy BIOS Interface

MemOK! - Any Memory is A-OK!

Wireless on board

http://www.asus.com/...#specifications

Link to comment
Share on other sites

ovo je zanimljivo opazanje. iako imam nekoliko godina ovaj DAC, uvek sam mislio da je USB ulaz inferioran pa ga nisam ni koristio. sada cu morati da sve to isprobam iznova kada bude bio kod mene nakon modifikacije koje bi trebalo da ga unaprede do krajnjeg nivoa. inace, licno nisam siguran da je preferencijalni mod za slusanje ovog DAC-a baterijski. u ovom modu je zvuk beskrajno fluidan, eterican, ali mu fali ona konacna trunka zivotne uverljivosti a to se dobija prelaskom na napajanje iz mreze. izgubi se ta fina, somotska nota u zvuku ali se dobije uverljivija dinamika i udarac.

licno mislim da je ovo bolja sprava od vecine komerc konkurencije u zoni cene od oko 1000e tipa MDAC ili Young, pogotovu sto je njegov USB totalni trouble free u poredjenju sa ovima gore. a da se bolje za te pare dobija samo iz samogradnje kao sto je uostalom i pomenuti "tajanstveni" wolfson (i ESS) DAC. weizigova sprava je po duhu dosta blizu tog pristupa, uradjena je najbolje sto se tada moglo sa custom made AD chipom a to se reflektovalo u ceni nove sprave (3700E ako se dobro secam)...

Link to comment
Share on other sites

Pa da, Mirko Weizig je radio u Analog Devices i otuda verovatno i mogućnost da dobije custom made Äipove. Koliko se sećam ovaj model Äipova je ugraÄ‘ivan i u po mnogima najbolji Audio Note DAC?

USB je stvarno trouble free, radi i na Mac-u i na PC-u bez problema. Weizig je i u ovome jedan od pionira, mislim na implementaciju USB-a.

Ja imam podatak o ceni od 4.600$.

UopÅ¡te ne sumnjam da je sprava bolja od navedenih komercijalnih ureÄ‘aja, imajući u vidu Äinjenicu da je stvarno dobro konstruisan i da posedujeÅ¡ pomenute ureÄ‘aje. A pogotovo Å¡to vidim da smo saglasni Å¡to se tiÄe opisa rada tj. zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...