Jump to content

M-Kabl
Photo

Lepak za plastiku

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 odgovora u ovoj temi

#1 ZoSo

ZoSo

Member

• Članovi
  • Pip
  • 626 Poruka:

Poruka napisana 15 септембар 2011 - 15:58

Da li neko zna gde moze da se nadje lepak za plastiku koji lepi bolje tj jace od super lepka. Pitreban mi je da zalepim jedan plasticni deo od antene (drzac antene) na sony icf-7600d radiju. Pokusao sam super lepkom ali nije moglo posto je plastika masna a i sila kojom se deluje na taj deo prilikom okretanja/izvlacenja antene je dosta velika te mi zbog toga treba neki mnoogo jak lepak.

Install flash.

#2 stoN_Cold

stoN_Cold

Љубитељ мачака

• Članovi
  • PipPip
  • 12858 Poruka:

Poruka napisana 15 септембар 2011 - 16:22

Мислим да је лепљење тих масних пластика губљење времена !

:wave2

#3 ZoSo

ZoSo

Member

• Članovi
  • Pip
  • 626 Poruka:

Poruka napisana 15 септембар 2011 - 16:34

NIsta onda cu morati da najdem nekoga da mi na ebay kupi polovan pa da mu izvadim taj deo.... Hmm moracu da slikam pa da posaljem mozda moze i da se napravi od metala! Mislim da bi to za tebe bio lak posao.

#4 stoN_Cold

stoN_Cold

Љубитељ мачака

• Članovi
  • PipPip
  • 12858 Poruka:

Poruka napisana 15 септембар 2011 - 16:38

Дај слику наравно, можда је нешто баш лако за направити.

#5 pantaNS

pantaNS

Dr.Brown

• Članovi
  • PipPip
  • 2222 Poruka:

Poruka napisana 15 септембар 2011 - 18:41

probaj dvokomponentni bison lepak
The advantage of being wise is that you can play dumb, the opposite is much more difficult.

#6 Tutti

Tutti

Indoctrinator

• Članovi
  • Pip
  • 914 Poruka:

Poruka napisana 15 септембар 2011 - 21:17

Plastika bi trebalo da se vari tj. termicki obradjuje. Znam da kod mene u Priboju ima lik koji to radi sa blatobranima, ima specijalnu aparaturu za to. Raspitaj se verovatno ima i po Bg-u.
"Careful with That Axe, Eugene"

#7 beatgoeson

beatgoeson

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 2606 Poruka:

Poruka napisana 16 септембар 2011 - 21:19

Kakva je to "masna" plastika? Svojevremeno sam, opravljajući kaset-dek, dvokomponentnim lepkom zalepio za metalnu osovinu plastični deo koji je pod konstantnim pritiskom dosta jake opruge. Verujem da to stoji tako i posle dvadeset godina (nisam ga palio poslednjih desetak).

#8 stoN_Cold

stoN_Cold

Љубитељ мачака

• Članovi
  • PipPip
  • 12858 Poruka:

Poruka napisana 16 септембар 2011 - 21:23

Verujem da to stoji tako i posle dvadeset godina (nisam ga palio poslednjih desetak).

Ух јел смеш да га укључиш? :roll:

#9 beatgoeson

beatgoeson

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 2606 Poruka:

Poruka napisana 16 септембар 2011 - 21:33

Ух јел смеш да га укључиш? :roll:

U poslednje vreme, dok sam ga povremeno palio, trebalo mu je nekoliko sati zagrevanja, da bi počeo da snima normalno. Tako da, posle desetak (a možda i više) godina, ne očekujem ništa dobro. :mellow:

No, niti je dek neki vrhunski, niti mi je format zapisa ikada legao nešto naročito. Neka stoji.

#10 stoN_Cold

stoN_Cold

Љубитељ мачака

• Članovi
  • PipPip
  • 12858 Poruka:

Poruka napisana 16 септембар 2011 - 21:59

U poslednje vreme, dok sam ga povremeno palio, trebalo mu je nekoliko sati zagrevanja, da bi počeo da snima normalno.

Да није са лампама ? :wacko:

#11 beatgoeson

beatgoeson

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 2606 Poruka:

Poruka napisana 16 септембар 2011 - 22:05

Да није са лампама ? :wacko:

Nije. :lol: Kada sam pokušao snimanje odmah posle uključivanja, snimak je bio neslušljiv. Pa onda sve bolji i bolji, a posle par sati - OK.

#12 grnca

grnca

FLY KILLER

• Članovi
  • Pip
  • 656 Poruka:

Poruka napisana 17 септембар 2011 - 14:02

Kakva je to "masna" plastika? Svojevremeno sam, opravljajući kaset-dek, dvokomponentnim lepkom zalepio za metalnu osovinu plastični deo koji je pod konstantnim pritiskom dosta jake opruge. Verujem da to stoji tako i posle dvadeset godina (nisam ga palio poslednjih desetak).

A šta misliš kakva je plastika u kojoj se čuva taj lepak (bočica). Plastika danas imaš sijaset sorti i skoro toliko lepkova za iste.

Loctite , mislim da je 406, neki univerzalni za gumu i plastiku.
For millions of years mankind lived just like the animals
Then something happened which unleashed the power of our imagination
We learned to talk ...

#13 beatgoeson

beatgoeson

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 2606 Poruka:

Poruka napisana 17 септембар 2011 - 16:28

A šta misliš kakva je plastika u kojoj se čuva taj lepak (bočica). Plastika danas imaš sijaset sorti i skoro toliko lepkova za iste.

Loctite , mislim da je 406, neki univerzalni za gumu i plastiku.

A zašto bi ta bočica bila masna? :D Dvokomponentni lepak se lepi tek kada se pomešaju dve komponente. Računam da će od ovog univerzalnog biti bolji jedno dvaes' puta. :)

#14 ZoSo

ZoSo

Member

• Članovi
  • Pip
  • 626 Poruka:

Poruka napisana 17 септембар 2011 - 22:16

Pozdrav hvala na odgovorima, nikako da nabavim dig aparat da slikam. Probacu taj bizon lepak pa ako ne uspe moracemo :order

#15 grnca

grnca

FLY KILLER

• Članovi
  • Pip
  • 656 Poruka:

Poruka napisana 17 септембар 2011 - 23:57

A zašto bi ta bočica bila masna? ../../../public/style_emoticons/default/biggrin.png Dvokomponentni lepak se lepi tek kada se pomešaju dve komponente. Računam da će od ovog univerzalnog biti bolji jedno dvaes' puta. ../../../public/style_emoticons/default/smile.png

Aj sad teglimo kao testo. Polietilen je jedna od tih "masnih" plastika i tako je zovu zato što i ostavlja takav utisak kad je uzmeš u ruke a glavna namena je izrada kliznih ležajeva tj čaura koje sve više i više zamenjuju bronzu , jedino što ne trpi velike temperature kao bronza.
MAN i Mercedes kamioni sve više i masovno koriste na kliznim spojevima.
Do sad mi nije uspelo da zalepim tu plastiku BILO KOJIM LEPKOM pa čak i dvokomponentnim, nije da se ne uhvati nego NE DRŽI. Stvori belu skramu i deluje da se zalepilo sve dok ga nediraš.
We learned to talk ...

#16 beatgoeson

beatgoeson

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 2606 Poruka:

Poruka napisana 18 септембар 2011 - 00:45

Evo onda nešto za polietilen: http://www.pascofix....&lang=en&more=1

Ne bih insistirao, da nemam fenomenalno lično iskustvo sa tim lepkom, mada se ne sećam koja je vrsta tačno bila. Evo jedan dobar link:

http://www.fanzo.org...php?f=84&t=9586

#17 grnca

grnca

FLY KILLER

• Članovi
  • Pip
  • 656 Poruka:

Poruka napisana 18 септембар 2011 - 01:10

Evo onda nešto za polietilen: http://www.pascofix....&lang=en&more=1

Ne bih insistirao, da nemam fenomenalno lično iskustvo sa tim lepkom, mada se ne sećam koja je vrsta tačno bila. Evo jedan dobar link:

http://www.fanzo.org...php?f=84&t=9586

Stvarno izvinjavam ali ovaj PASCO nisam probao a trebao mi je jedan takav više puta.
Postoje razne izvedbe malih zubčastih parova koji su napravljeni brizganjem plastike i nije ih moguće drugačije napraviti nego opet brizganjem ili iz komponenti (za foto-kopir mašine) pa smo eksperimentisali sa raznim plastikama i lepkovima.
Polipropilen i Loctite 406 - trenutno zadimi i SJEDINI materijal jedan za drugi, ako nisi dobro ucentrirao odma po kontaktu ZACEMENTIRA.

Svako dobro
We learned to talk ...

#18 beatgoeson

beatgoeson

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 2606 Poruka:

Poruka napisana 18 септембар 2011 - 09:27

Loctite 406

E, pa da - ovo deluje ok. Kada kažeš "univerzalni", to asocira na "OHO" lepak, barem mene. :smile:

#19 stoN_Cold

stoN_Cold

Љубитељ мачака

• Članovi
  • PipPip
  • 12858 Poruka:

Poruka napisana 18 септембар 2011 - 10:59

Сви ти цијаноакрилни лепкови су добри само у случају када су свежи и тек отворени.

Препоручујем да се после употребе пластични дозатор добро обрише, паковање добро затвори и окрене наопачке.

#20 uzvarb

uzvarb

SONY

• Članovi
  • PipPip
  • 1814 Poruka:

Poruka napisana 18 септембар 2011 - 12:09

Сви ти цијаноакрилни лепкови су добри само у случају када су свежи и тек отворени.

Препоручујем да се после употребе пластични дозатор добро обрише, паковање добро затвори и окрене наопачке.

.. i da se cuva u frizideru..
Ali bez zezanja trajace dok ga ne potrosite.
Sto se tice lepkova i njihove upotrebe tu imam dosta iskustva zbog drugog hobija kojim se bavim preko 20 godina.
Gore pomenuti PASCO je odlican i predstavlja jedan od najkvalitetnijih cijanokrilatnih industrijskih lepkova.
Kad bude slika dobices i konkretne savete kako to popraviti ,do tad gadjacemo se ovako.
Inace ta masna plastika se skoro ni sa cim ne moze zalepiti.
Problem je sto postoje 2 vrste lepka oni koji stvarno lepe svojim ocvrscavanjem, takvi su skoro svi i takvi da bi drzali moraju da prodru u strukturu materijala ocvrsnu i na taj nazin drze spojene delove.
Ako to nije moguce onda povrsina mora biti hrapava da bi isti drzao ( metal, staklo itd i ova tvoja plastika)
A postoje i lepkovi koji rastvore delove u tankom sloju sjedine se sa materijalom i ocvrsnu.
Upravo tako nesto ti je potrebno, ali to i neces naci jer su to specijalni lepkovi namenjeni za usku upotrebu. Samo za lepljenje odredjenih materijala. I najbolji lepak za neku namenu je najgori u nekom drugom slucaju.
U ovom slucaju bas to ti i treba.
Naravno moze se nesto i zbudziti ,ali bez slike ovde se konverzacija zavrsava.

AV impuls