Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ZoSo

Lepak za plastiku

Recommended Posts

ZoSo   

Da li neko zna gde moze da se nadje lepak za plastiku koji lepi bolje tj jace od super lepka. Pitreban mi je da zalepim jedan plasticni deo od antene (drzac antene) na sony icf-7600d radiju. Pokusao sam super lepkom ali nije moglo posto je plastika masna a i sila kojom se deluje na taj deo prilikom okretanja/izvlacenja antene je dosta velika te mi zbog toga treba neki mnoogo jak lepak.

caR_Los   

МиÑлим да је лепљење тих маÑних плаÑтика губљење времена !

:wave2

ZoSo   

NIsta onda cu morati da najdem nekoga da mi na ebay kupi polovan pa da mu izvadim taj deo.... Hmm moracu da slikam pa da posaljem mozda moze i da se napravi od metala! Mislim da bi to za tebe bio lak posao.

caR_Los   

Дај Ñлику наравно, можда је нешто баш лако за направити.

Tutti   

Plastika bi trebalo da se vari tj. termicki obradjuje. Znam da kod mene u Priboju ima lik koji to radi sa blatobranima, ima specijalnu aparaturu za to. Raspitaj se verovatno ima i po Bg-u.

Kakva je to "masna" plastika? Svojevremeno sam, opravljajući kaset-dek, dvokomponentnim lepkom zalepio za metalnu osovinu plastiÄni deo koji je pod konstantnim pritiskom dosta jake opruge. Verujem da to stoji tako i posle dvadeset godina (nisam ga palio poslednjih desetak).

caR_Los   

U poslednje vreme, dok sam ga povremeno palio, trebalo mu je nekoliko sati zagrevanja, da bi poÄeo da snima normalno.

grnca   

Kakva je to "masna" plastika? Svojevremeno sam, opravljajući kaset-dek, dvokomponentnim lepkom zalepio za metalnu osovinu plastiÄni deo koji je pod konstantnim pritiskom dosta jake opruge. Verujem da to stoji tako i posle dvadeset godina (nisam ga palio poslednjih desetak).

A šta misliš kakva je plastika u kojoj se Äuva taj lepak (boÄica). Plastika danas imaš sijaset sorti i skoro toliko lepkova za iste.

Loctite , mislim da je 406, neki univerzalni za gumu i plastiku.

ZoSo   

Pozdrav hvala na odgovorima, nikako da nabavim dig aparat da slikam. Probacu taj bizon lepak pa ako ne uspe moracemo :order

grnca   

A zašto bi ta boÄica bila masna? biggrin.png Dvokomponentni lepak se lepi tek kada se pomešaju dve komponente. RaÄunam da će od ovog univerzalnog biti bolji jedno dvaes' puta. smile.png

caR_Los   

Сви ти цијаноакрилни лепкови Ñу добри Ñамо у Ñлучају када Ñу Ñвежи и тек отворени.

Препоручујем да Ñе поÑле употребе плаÑтични дозатор добро обрише, паковање добро затвори и окрене наопачке.

uzvarb   

Сви ти цијаноакрилни лепкови Ñу добри Ñамо у Ñлучају када Ñу Ñвежи и тек отворени.

Препоручујем да Ñе поÑле употребе плаÑтични дозатор добро обрише, паковање добро затвори и окрене наопачке.

bobica   

Kojim lepkom da lepim ovu plastiku, oznacenu na slici?

p1207101849.th.jpg

Nije masna, a od kog je materijala ne znam.Koristio sam bison dvokomponentni 5min i nisam zadovoljan, drzi neko vreme i onda opet pukne lepak, a kasnije moze da se odvoji od plastike ostrim predmetom.

Koristio sam i kombinaciju sa lemilicom ali negde radi negde ne, mislim na neko drugo parce plastike ne na tom ramu, a drugom mestu.

Hocu da zalepim i da bude stena na tom mestu. Razmisljao sam da izbusim i po rupu sa svake strane gde se lepi, ali kontam da ako je lepak los da ni to nece vredeti?!

bobica   

ocu, nesto malo sam to pratio pa batalio -_-

videh temu:

ne vredi to meni, jer nemam prostora, znaci ili neki jak lepak ili neko kompaktno resenje :)

• Forum Statistics

• Total Topics
      23,306
    • Total Posts
      248,974