Jimmy_92

Jimmy018 sistem

Recommended Posts

Nedavno sam shvatio da mi Genius 5.1 sistem i integrisana Asusova zvucna kartica ne ispunjavaju zelje sto se kvaliteta zvuka tice. sakupljao sam novac i resio sam da trgujem neke komponente. :banana

prvobitno je bilo:

-Sony f190 pojacalo,

-Quadral Odin MKII zvucnici,

i caletov stari gramofon Ziphona MA 224 i dek Technics RS-B305.

e onda sam shvatio da vise ne mogu da se zaustavim i da cu sav dzeparac i svu ustedzevinu da trosim na svoj voljeni sistem : :screwy

i onda sam malo razmisljao, kalkulisao, vrebao kupujem prodajem i sadasnji sistem je:

-Sony fe900r QS pojacalo,

-Sony xe800 cd player,

-gramofon i dek isti i plus neki Vortex DVD-4350, ali mp3 se sasvim pristojno cuje na njemu,

-Cerwin Vega AT80 (isto sto i AT12) zvucnici,

-Creative X-Fi Xtreme Audio zvucna kartica.

Vege su inace juce stigle i jos uvek sabiram utiske jer je za mene to otkrovenje, zadivljen sam tim kutijama i bas drajverom! :klanjanje

Za sad je to sistem i verovatno ce da ostane tako malo duze.

Pozdrav svim forumasima :cheers

Odlicno sklopljeno, samo sad znas i sam da je sledeca investicija polica. To ne mora da bude neka ultra, pogledaj kako izgledaju moje, vrlo jeftino resenje i vrlo dobro funkcionise za datu kolicinu novca.

Uzivaj u sistemu. I gramofon nemoj da zanemaris.

:wave2

То баш и није "Први Хи Фи ÑиÑтем", има ту уређаја онолико.

Ðл зато КВ звучници Ñу врх!

:wave2

Hvala puno na komentarima.:) a hvala i na savetima, polica je nacrtana i skice su predate stolaru tako da stize uskoro i to.:) p.s. Gramofon nikako necu da zanemarim, tu su i kraftverk i zan misel zar i olfild koji su neprevazidjeni na vinilu.:)

Hvala puno na komentarima. :) a hvala i na savetima, polica je nacrtana i skice su predate stolaru tako da stize uskoro i to. :) p.s. Gramofon nikako necu da zanemarim, tu su i kraftverk i zan misel zar i olfild koji su neprevazidjeni na vinilu. :)

Imas Kreftverk-a na vinilu, i cika zarka, i oldfilda...svaka cast, ja to nisam uspeo da ulovim, a da nije bilo ili oba bubrega ,ili unakazeno..

Imas Kreftverk-a na vinilu, i cika zarka, i oldfilda...svaka cast, ja to nisam uspeo da ulovim, a da nije bilo ili oba bubrega ,ili unakazeno..

nisam ni ja lovio, to su caletove ploce.:) a on je do bola pedantan i uredan, tako da su ploce kao nove :facehearts

Juce sam sredjivao letnju kujnicu i spustao neke stvari dole, kad naletim na policu (ovu sa slike) za koju veze nemam odakle nam. ali evo kao sto vidite neplanirano je ispala perfektna polica, a jos bolja je jer je besplatna. pa sam zvao stolora da otkazem onu prvobitnu, na srecu je malo kasnio sa pocetkom radova . :banana i tako, to je taj izgled i to je moj sistemcic za sad :)

poz :wave2

post-23311-0-77001600-1314617580_thumb.j

Dobro ti je to ispalo, samo bi ja gramofon stavio na vrh police, nekako mi je lepse.

Pojacalo, cd plejer i dek su iste sirine i gramofon moze da stane samo u kombinaciji sa nekom od tih komponenti. ako stavim gramofon gore onda dole mora npr da stoji pojacalo i dek a nema mesta dole. tako da dole gde je manji prostor stoji gramofon i jos nesto a gore ostatak. malo zamrsena situacija :1038:

Pojacalo, cd plejer i dek su iste sirine i gramofon moze da stane samo u kombinaciji sa nekom od tih komponenti. ako stavim gramofon gore onda dole mora npr da stoji pojacalo i dek a nema mesta dole. tako da dole gde je manji prostor stoji gramofon i jos nesto a gore ostatak. malo zamrsena situacija :1038:

Ma može to i ovako:

- gore da idu gramofon i pojaÄalo (da se lepo ventilira)

- dole da odu ona tri sa vrha :order

Stiglo novo CUDOVISTE! Sony STR DB930 QS :facehearts ne da svira nego... sta da kazem, zvuk se u globalu strasno poboljsao. sve lepse svira, vege su ozivele bas bas bas mnogo :) a verujem da i od ovoga ima 100x boljeg pojacala, ali ce ovo da ostane sistem verujem duze vreme. i daljinski koji ide uz njega je remek-delo, i cd player sljaka sa njim. :) tako da to je to i ja sam prezadovoljan. sledeca stvar moze da bude jedino gramofon ali otom potom, da malo saberem utiske prvo :)

pozdrav forumasima :cheers

post-23311-0-72158200-1316787501_thumb.j

post-23311-0-15564000-1316787505_thumb.j

post-23311-0-15244700-1316787570_thumb.j

Uzivaj u ponovu. Risiver je prelep. Sad kao sto sam ti i rekao, mozes i o vrlo lepom 5.1 sistemu razmisljati.

Ako ti zatreba pomoc, tu sam. :wave2

Pozz.