Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

Predivan ambijent.Svaka cast.E sada neki snagas od jedno 200w po mogucstvu jedno 40-50w u A klasi pa da vidis pravu razliku...pa ja sam ih tako i slusao i bio prezadovoljan.Objasni zeni da dolazi duga i hladna zima i da bi dobro doslo dodatno grejanje u vidu snagasa u A klasi.

Link to comment
Share on other sites

Predivan ambijent.Svaka cast.E sada neki snagas od jedno 200w po mogucstvu jedno 40-50w u A klasi pa da vidis pravu razliku...pa ja sam ih tako i slusao i bio prezadovoljan.Objasni zeni da dolazi duga i hladna zima i da bi dobro doslo dodatno grejanje u vidu snagasa u A klasi.

Hvala na Äestitkama, upravo uživam u sluÅ¡anju muzike i naravno planiram Bože zdravlja iduće godine da pazarim neki ozbiljan snagaÅ¡. Ove godine je prioritet bila nabavka novog cd plejera pa je sada potrebno odreÄ‘eno "vreme" da se hifi fond malo oporavi do iduće igranke. Malom eci 3 naravno nedostaju i vati i amperi da bi 802-ke pogurali onako kako Bog zapoveda :) i to pre svega mislim na kontrolu basa, udarac i Äistoću u najfinijim detaljima u visokom spektru. Shvatio sam da su ovo ipak zvuÄnici monitorskog tipa zbog Äega im i prija malo topline ali i snage zbog trosistemske konfiguracije. ZnaÄi iskljuÄivo tranzistori dolaze u obzir, ali neki malo finiji i topliji - nije iskljuÄena ni A klasa ali ne 40-50W nego bogami 125W ako bude zdravlja i para :listen

U međuvremenu slušanjac i uživancija, idemo dalje...

Link to comment
Share on other sites

Posto sam se dao u potragu za pronalazenjem pojacala za moje B&W Nautiluse 802, molim sve koje poznaju vlasnike pojacala neke od navedenih brendova, a koji bi zeleli da ih prodaju, da mi na pp posalju kontakt.

U obzir dolaze pojacala sledecih proizvodjaca:

• Electrocompaniet

• Plinius

• Classe

...

Hvala unapred na predlozima :)

Link to comment
Share on other sites

Posto sam se dao u potragu za pronalazenjem pojacala za moje B&W Nautiluse 802, molim sve koje poznaju vlasnike pojacala neke od navedenih brendova, a koji bi zeleli da ih prodaju, da mi na pp posalju kontakt.

U obzir dolaze pojacala sledecih proizvodjaca:

• Electrocompaniet

• Plinius

• Classe

...

Hvala unapred na predlozima :)

Electrocompaniet izbaci iz varijante...moj ti je savet...Classe na prvom mestu.Krell,a pre svega toga poslusaj novog Korato snagasa.

Link to comment
Share on other sites

Electrocompaniet izbaci iz varijante...moj ti je savet...Classe na prvom mestu.Krell,a pre svega toga poslusaj novog Korato snagasa.

EC ne mogu da izbacim iz varijante ni pod razno makar dok ne cujem nesto sto ce da mi promeni misljenje...

Za Classe sam cuo da je dobar match, ali ga kod nas nema ni u tragovima, makar koliko ja znam.

Znam jednog koji je gurao 802-ke Krellom KSA 100 snagasem, ali ovi novi pravi izdanci Krella (Evo 302, 402) su papreno skupi.

I tako se, obrni okreni vracamo naj moj ljubljeni EC...

Na kraju krajeva, nikad se ne zna dok se ne cuje, a ja prlicno znam kakav zvuk volim i sta prija mojim malenim Boverima :)

Link to comment
Share on other sites

Electrocompaniet izbaci iz varijante...moj ti je savet...Classe na prvom mestu.Krell,a pre svega toga poslusaj novog Korato snagasa.

Classe nikako ne može ispred EC. SluÅ¡ao i jedno i drugo, nije Äak ni za poreÄ‘enje, bar kad su B&W u pitanju. Lista je dobro postavljena, prvo EC.

Link to comment
Share on other sites

hehe...

Parasound Halo JC1. (nisam slušao. ja bih to pazario na neviđeno :) )

hehe... nisi ti od juce prijatelju. I tata bi sine, kad bi mogo (imo mesta u sobi).. Ti blokovi su pakleno dobri. Ima ih prijatelj, i to stvarno jede zivu decu. Za cenu koju je platio, to je bolja kupovina od mojih Krell Evo-400e. Nije da su saundvajz bolji od Krellaca, ali su opasno blizu u mnogo parametara.

Filipe:

Na tragu ovoga sto predlaze Boki, moguca preporuka je Parasound Halo A21. To isto razbija... design John Curla. Bolje je od EC AW250R, moj utisak, imao sam ga tri godine, pre Krell Evo blokova. Moj primerak je zavrsio kod komsije, dobrog prijatelja, i to i dalje radi zaista izvanredno (uparen s Primare PRE30 predpojacalom).

Ako ne Parasound, onda sigurno Primare A32. Sjajno, deluje snaznije od Parasounda, uprkos identicnih 250Wpc, trafo 2kVA (Parasound Halo A21 1,2kVA, EC AW250R 2x800VA, Krell Evo-302 cak 3kVA, blokovi Evo-400 su otisli na suludih 4kVA po komadu), 90000 microfarada filter kapaciteta po grani (Parasound 60000, za AW250R ne znam tacno, Krell Evo-302 mislim 108000 po grani). Zvucno, za nijansu tamniji od Parasounda. Poor man's Krell... U tvojoj situaciji, mozda je ovo i najracionalnija solucija, obzirom na laksu dostupnost u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Probaj da nadjes Dynamic Precision per nego sto su upali pod EC. Ima ih obicno povoljno u Norveskoj.

Hvala ti na savetu, ali nisam uspeo da nadjem ama bas nista od informacija osim da je DP potpao pod EC 2007.

Kapiram da je zvucno to verovatno ono sto trazim jer klasicnom Electrocompanietu malo nedostaje transparentnosti da ne kazem uvida u materijal, tj. ume da bude pomalo taman, a i kontrola basa bi mogla da bude bolja pogotovo u mom prostoru, makar kod modela iz ranga koji ja mogu finansijski da dobacim (npr. AW250R).

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na savetu, ali nisam uspeo da nadjem ama bas nista od informacija osim da je DP potpao pod EC 2007.

Kapiram da je zvucno to verovatno ono sto trazim jer klasicnom Electrocompanietu malo nedostaje transparentnosti da ne kazem uvida u materijal, tj. ume da bude pomalo taman, a i kontrola basa bi mogla da bude bolja pogotovo u mom prostoru, makar kod modela iz ranga koji ja mogu finansijski da dobacim (npr. AW250R).

Pozz

http://www.dpguiden.no/ :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kakva su vam iskustva sa kacenjem cd-a sa varijabilnim izlazom direktno na pojacalo snage preko balansirane veze? Za sada bih, ako je moguce, izbegao preamp sto zbog slobodnog prostora sto zbog finansija vezanih za sam preamp + interkonekt + strujni kabl.

U pitanju je cd transport/usb/dac Resolution Audio Cantata, amp koji ce zameniti trenutni Electrocompaniet eci3 za sada nije na vidiku. Dvoumim se izmedju dobrog integralca i pojacala snage ako bi ta kombinacija dobro.

Hvala unapred na svim sugestijama.

post-17167-0-09343300-1355186130_thumb.j

post-17167-0-05787100-1355186144_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

A tek Å¡to svira! Å to se tiÄe digitalije zavrÅ¡io sam sa ovim plejerom na duže vreme.

Svira sa puno energije, detaljno, takodje ima izvanredan bas. ZvuÄno je najbliže Moon Supernovi koja mi je bila reper za zvuk koji tražim.

Deluje gabaritno vrlo skromno u odnosu na takmace u svojoj klasi, ali zvuÄno je, za moj ukus, jasno nadmaÅ¡ila neke cd plejere iz niže i viÅ¡e klase.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...