Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

50 minuta ranije, ab said:

Скромност у првом плану, искуство из прикрајка :rolleyes:

Прелепа и квалитетна полица и тепих, уживај :)

Hvala :)

5 minuta ranije, sondek said:

Lepe novosti 👍

Kod Draze na temi mozes videti recept za lep stalak za ploce kad se umnoze, koji ako se lepo uradi u drvetu slicnom polici nece narusiti estetiku prostora.

Upravo sam na to pomislio, hvala pogledacu!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 9 months later...

Posle vise od godinu dana slusanja analogije, mogu da kazem da me podseca na kupanje u vojsci - red hladne, red tople vode :D 

Bas su velike razlike u izdanjima, nebitno starim ili novim, prosle godine uzmem Bouvija album "Hero" i razocaram se kako zvuci ravno (Parlaphone Records), pre neki mesec Radiohead "Bends" (XL Recordings) ciji je zvuk definicija ovde odomacenog izraza "cebovan zvuk". Posle toga pustim svoj originalni CD i striming sa Qobuza, i oba ga pociste...

Ali, kad se pogodi dobro izdanje, milina :listen

A sto se tice vrteske, vrlo sam zadovoljan jer zvuci vrlo zabavno.

IMG_0042.thumb.jpg.875304eb3d6e01188eb77a0d87d56af8.jpg

IMG_0041.thumb.jpg.c1a88252043296d0e40222cba6d6e6b4.jpg

IMG_0040.thumb.jpg.4720b6d1daf845265b378c2075f6d4b9.jpg

IMG_0045.thumb.jpg.f3bd8cc00d3c2c9ce49a126bc7912c8a.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Филип said:

@ab Da, Planar 3 sa ruckom RB330 i glavom Exact (MM).

лепо, честитам.

мени се свидео овај приступачан грам због једноставности и приступу али благе везе немам како свира, да ли си га можда поредио са твојом Регом?

поздрав

https://www.audio-technica.com/en-eu/at-lpw40wn

или чак и овај модел:

https://www.audio-technica.com/en-us/at-lpw50pb

Link to comment
Share on other sites

@ab Hvala, nisam ih poredio, mislim da ovaj prvi AT ima drugar i slusa ga na starom Sony integralcu i Tannoy E11 kutijama s pocetka 90-ih, a koje zacudo (doduse posle uradjenog refresh-a kod Sinise Rankova) i dalje pruzaju jako pristojan zvuk. Cini mi se da Audio Technica daje dosta za taj novac.

Od te japanske skole dugo sam razmisljao o Technics-u u rangu cene 1k eur, ali me na kraju par prijatelja navelo na izbor Rege s obzirom na muziku koju pretezno slusam. Ukratko, da Technics ima bolji bas, ali i manje finese u ostalom delu spektra, sto je meni svakako vaznije. Odnosno, da bih tu finesu dobio tek od modela SL-1200G u kombinaciji sa nekom ozbiljnijom glavom, ali sam od toga brzo odustao jer sve to kosta 5x vise od Engleza.

U trenutnom sistemu, zvuk Planara 3 je bas kako treba, tj. uravnotezen sa ostatkom elektronike.

Jedini ocigledni disparitet u celoj prici su zvucnici koji nose lavovski udeo u konacnom zvuku, ali to je vec druga tema.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam čast i zadovoljstvo da poslušam Filipov sistem pre nekoliko meseci. Odlično svira Rega, a i celi sistem je jako prijatan za slušanje, reprodukcija digitlje je takođe fantastična.

Prvi put sam slušao Vivid kutije i veoma sam se prijatno iznenadio, znao sam da su dobre, ali prosto nisam očekivao da su toliko dobre! :) Naročito mi je bilo zanimljivo kako dobar efekat na zvuk daje izraziti toe-in (ose se seku značajno isrped pozicije slušanja).

Što se tiče ploča i kvaliteta reprodukcije, kada se pogodi pravo izdanje, to bude baš praznik za uši, koji digitalija teško prati.

   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...